N8 ışık sensörü problemi.....

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
gogolag

gogolag

Üye
    Konu Sahibi
N8 ışık sensörü problemi.....
arkadaşlar n8de telefonu konuşurken kulağıma dayadığımda ışık sensörü iyi bi şekilde öalışmıyor. bazen ekranı kapatıyor bazen aççık kalıyor yanak falan değdiğinde telefon kapanıyor doğal olarak. 5800 daki gibi hassas ve verimli değil. illa o sensörü iyice kapatmak gerekiyor. yaklaşınca algılamıyor... bu bir üretim hatası mı yoksa n8lerde hepsinde bu sorun var mı..... deneyenler yazsın....

bjkstormbjk

bjkstormbjk

Üye
aynı problem 4 kere başıma geldi.. telefonla konuşurken yanağım aramayı sonlandır bölümüne denk geldi. görüşme kapandı bir keerede görüşme yaparken hoparlörü açtı yanağım.

gogolag

gogolag

Üye
    Konu Sahibi
zaten ilk n8imde de vardı aynı durum. bundan daha önemli sorun olamaz ya telefonun başlıca amacı olan konuşmak sorunlu.... hay allahım ya... yazılımla falan düzeltilir mi acaba ileride... bi de en büyük sensör diyorlardı n8dekine.......

bjkstormbjk

bjkstormbjk

Üye
Bence yazılımla hassaslığı arttırıla bilir.. ama yinede emin değilim..

elektronikmüh

elektronikmüh

Üye
c7de bi sıkıntımız yok Allaha şükür.

borasezer

borasezer

Üye
bende konuşurken ekran ışığı bazen sönüyor bazen açık kalıyor sensör tel sağ üst köşesinde
olduğu için konuşurken kulamız kapatmıyor bazende kapatıyor onun için oluyo

gogolag

gogolag

Üye
    Konu Sahibi
ben aradım nokia müşteri hizmetlerini. genel bir sorun değil eğer bu yönde şikayetler devam ederse dikkate alınıp işlem yapılacaktır dediler. yani şikayet gitmesi gerekiyor genel sorun olması için eminim bütün n8lerde aynı sorun var. herkes 2 dk arayıp şikayet ederse sorun genelleşip çözüme bakılacak demek oluyor... bu gerçekten önemli bir sorun 5800da 5 cm yaklaşınca ekranı kapatıyordu... ama bunda illa o sensör kapanacak da öyle kilitlenecek ben yazılımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum.... donanımsalsa gerçekten bir skandal olur.....

TheORCUN

TheORCUN

Üye
Yazılımla düzelebilecek bir sorun, zaten benim kulağım büyük olduğu için tel.in yarısını kapatıyor(sensör dahil :D)

SilentOne

SilentOne

Üye
hadi yha bole bir sorun varsa kesinlikle şikayet edilmeli

gitarsist

gitarsist

Üye
hayret C7 de olmuyorda N8 de oluyor. geçen C7 yi denedim dokunmatiği çok iyi. daha ekrana değdirmeden alğılıyor. Olmaması değişik.

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
bu bir sorun değil siz telefonu yanağınıza değdirmeden yarımsantim ilerde konusursanız telefon kapanmaz!

eray28

eray28

Üye
benım n8 mde olmuyor

mustafakamikaze

mustafakamikaze

Üye
bende bu tür bi sorun yaşanmadı gayet iyi çalışıyo

trojan01

trojan01

Üye
bendede var aynı sorun yanağıma değiyor ve kafasına göre bi yerlere giriyor..ayrıca arkadaş sorun değil yazmış yarım santimi ayarlamak için bide cetvel taşıyalımmı yanımızda..hem telefona dünya kadar para ver hemde onu arızaları için kendimizdeen ödün verelim ...

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
vücüttakı ölü elektrige tepkı verıyor arkadaşım bundan dogal birşey olamazkı

.eRCaN.

.eRCaN.

Üye
zaten ilk n8imde de vardı aynı durum. bundan daha önemli sorun olamaz ya telefonun başlıca amacı olan konuşmak sorunlu.... hay allahım ya... yazılımla falan düzeltilir mi acaba ileride... bi de en büyük sensör diyorlardı n8dekine.......

En büyük sensörden kasıtları yakınlık sensörü, ortam ışığı sensörü vs değil; kamera sensörüdür.

Konu başlığında belirttiğiniz ışık sensörü değil yakınlık sensörü olmalıydı.

Şimdi kendi telefonumda denedim; yaklaşık 2 cm'den algılıyor ve ekranı-dokunmatiği kapatıyor. Servise göstermenizde fayda var.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
aynen ayrıca ışık sensörü ortam ışığina göre çalışır ısık fazlaysa ekran parlaklığı artar.ışık azsa parlaklığı kısar yakınlık sensörünün işlevı arama sırasında yanlış dokunmaları engellemek için ekranı kilitler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt