N8 in ekranı oled mi? amoled mi?...

Sponsorlu Bağlantılar

meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
N8 in ekranı oled mi? amoled mi?...
Geçenlerde bazı arkadaşlarla tartıştım bu konuyu N8 ekranı C7 inkinden daha mat ve soluk duruyor, doygunluk vs zayıf C7 ye göre demiştim ama bazı arkadaşlar inanmadı söylediklerime, ikiside amoled ekran aralarında hiçbir fark yok demişlerdi bugün baktım Nokia Türkiyede N8 in özelliklerine ekranı oled olarak yazıyor, C7 ise amoled yazıyor.. ahanda linkler kendiniz bakın...

N8 Özellikler:

C7 Özellikler:

Not: N8 kullanıcısıyım ...

S.E.C.R.E.T

S.E.C.R.E.T

Üye
oled miş harbi ondan daha iyi görüntü c7 de

pRime.

pRime.

Üye
Amoled. C7'den farkı yoktur.

pRime.

pRime.

Üye
Nokia türkiye'nin yazdığına değil buraya bakın: developer nokia yalan söyleyecek değil dimi? :)

----------Eklendi @ 22:45:05 ---------- Yazıldı @ 22:43:29 ----------

Bu da nokia'nın daha resmi bir sitesi, ana kaynağı. Türkiye sitesinde birçok bilgi yanlışı var telefonlarımızda flash lite sürümünün yükseltildiğini de yazıyordu ama öyle olmadı. (nokia e6)

S.E.C.R.E.T

S.E.C.R.E.T

Üye
Amoled miş o zaman niye fark var o kadar matlık canlılık

meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
eskiden kaynak belli değildi herkes istediği gibi atmasyon yapıyodu, ama şimdi kaynak vermemize rağmen hala kendi doğrularımızı savunuyoruz. ben bir N8 kullanıcısıyım ve arkadaşımda C7 var her iki telefonun ekran parlaklığı temasını duvar kağıdını aynı olarak ayarlıyoruz ve bakıyoruz sonuç; C7 ekranı çok net bi şekilde daha iyi N8 den yani çıplak gözle çok rahat farkediliyor, aynı videoyu aynı fotoyu her iki telefonda seyrediyorum ve yine C7 daha iyi, sizde deneyin bence göreceksiniz...

uribaju

uribaju

Üye
devolopera bakın en net orası söyler ama amoled diye biliyorum ikiside

SilentOne

SilentOne

Üye
oled amoled deqil

IVI-Elia

Üye
N8 kesinlikle OLED

uribaju

uribaju

Üye
sakin olun ikiside amoled.oled nokiada suana kadar hicbir modele konulmadı samsunglarda var

S.E.C.R.E.T

S.E.C.R.E.T

Üye
evet yeni farkettim tr sitesi yanlış yazmış

ELECTRONİC

ELECTRONİC

Üye
Kapasitif Amoled Multitouch bi ekran var N8 de C7 de aynı şekilde Nokia Trde daha ne yanlışlıklar var araştırsak burdan köye yol olur ...

polluxea♪

polluxea♪

Üye
amoled N8'in ekranı..

S.E.C.R.E.T

S.E.C.R.E.T

Üye
Köye mi ayıp ettin karstan edirneye yol olur

qsaw

qsaw

Üye
Bu nokia her şeyi yarım yamalak mı yapmak zorunda :hmmm