n8 donanım fiyatları ve firmaları

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
franzliszt

franzliszt

Üye
    Konu Sahibi
n8 donanım fiyatları ve firmaları
* 16.7 milyon renkli SAMSUNG ekran,3.5 inç 640*360 pixel,dokunmatik,Synaptics algılayıcılı kapasitif ----39.25 $

*Bellek modülleri TOSHIBA (ROM yığın hafıza) SAMSUNG(RAM) ----37.12 $

*CARL ZEİSS optik kamera (TESSAR 2.8/28), Xenon flaş ve ön kamerası--- 31.08 $

*Texas Instruments ve Broadcom multimedya işlemci birimleri---- 22.00 $

*mekanik bileşen parçaları --21.30 $

*Bluetooth, Wi-Fi ve Texas Instruements GPS(a)--- 9.91 $

*şebeke ve güç üniteleri ----7.44 $

*Pusula, ivmeölçer, ses yönetim donanımı---- 4.89$ ses çipi WOLFSON

*ST-Ericsson güç yönetim birimi ve diğer bileşenler---- 4.68 $

*1200 mAh Li-ion 3.7V pil---- 3.95 $

* bunların dışında işlemci ARM firmasından .

*üretim aşamasında oluşan masraflar 9.50 $

toplamda 196.97 $
iphone4 ise 187 $ lık toplam maliyeti ile n8 den daha ucuz gözüküyor .. nokia n8 950-999 tl den satıştayken,iphone 4 16gb 1966-2230 tl fiyatları arasında seyrediyor .

• Beğen
Tepkiler: Mustafa1300

.S.W.A.T.

.S.W.A.T.

Üye
harika bir bilgi....ama kafama şu takıldı..nokia nın kendi ürettiği bir parça yokmu...hepsi yha samsung yha ericson v.s...

dkircali

Üye
harika bir bilgi....ama kafama şu takıldı..nokia nın kendi ürettiği bir parça yokmu...hepsi yha samsung yha ericson v.s...

Her ürün de olduğu gibi Nokia da piyasada belli bir parça üzerinde yoğunlaşmış firmalardan parça alır, tasarım ve üretim kendisine aittir. Yani Nokia gidip Ram üretmez zaten buişte ustalaşmış,gelişmiş üretim tesisleri olan firmalardan ram modüllerini alır, board üzerine yerleşim ve üretim Nokia ya aittir. Derseniz Nokia nie böyle yapıyor, neredeyse tüm notebookların touchpadleri synaptics tarafından temin ediliyor, arabaların ABS leri bosch tarafından vs..
En azından üretimini Finlandiya'da kendileri yapıyorlar, digip de çinde foxconn a değil :)

franzliszt

franzliszt

Üye
    Konu Sahibi
kendi ürettiği parçalarda var elbet ama büyük firmaların parçalarını tercih ediyor :))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...