N8 android işletim sistemi ?

Sponsorlu Bağlantılar

seninaskina60

Üye
    Konu Sahibi
N8 android işletim sistemi ?
Yaparsa maxicep yapar dusturuyla actım bu konuyu
sayın admınlerım Sistemimde belle yüklü(sayenizde)
daha ilerisi için n8 i androıde donusturmek mumkunmudur degılmıdır
saygılarımla

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Biraz zor zaten belle ile biraz benzetme oldu ama yazılım yüklenemez ihtimal bile yok.

Lenneth

Üye
Nerdeee. Symbian'a mahkumuz N8'lerimizde..

kraldost

kraldost

Üye
ben şimdi bu konu üstüne çalişmaya başladım hayde bire bismillah
coomening soon

• Beğen
Tepkiler: ownmyofmyowner
ALpWaR24

ALpWaR24

Üye
symbian çok mu kötü bi işletim sistemi yaw ne androidmiş arkadaş androidde kullandım milletin dediği gibi uçmuyo telefon elimde duruyo :D çok uygulaması olabilir kaç tane kullandınız şimdiye kadar

• Beğen
Tepkiler: aydoğdu43, Teom@n, _imposing_ ve 1 kişi daha

mahmut021

Üye
imkansız ama olsa iyi olurdu bu sybiandan bıktık artık çok dandik işletim sistemi n8i aldığıma pişman oldum keşke iphone alsaydım

uribaju

uribaju

Üye
hayır

SSnıper

SSnıper

Üye
N8 Symbian Carla Symbian Donnadan faydalanamıyacak.Android hiç gelemez..

Türe

Türe

Üye
n8 androidi kaldıramaz

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
n8 androidi kaldıramaz

evet android fazla hantal gelir N8 için Symbian direk makine dili kullanan bir sistem olduğundan daha az donanım gerektiriyor ve N8 ve Symbian için işlemci ve gpu yeterli geliyor
Galaxy mini gibi 600 mhz lik işlemcili telefonlardaki sistem portlansa diyeceğim onda da bootloader dan dolayı kurulmaz ;)

Dimi3

Dimi3

Üye
Bootloader kilidinin kırılması mümkün diye bir yazı okumuştum ama bilemem

m_tnrklu_14

m_tnrklu_14

Üye
nasıl yükleye bilirim peki

alpselcuk

Üye
benim bir sorum olacakti,bende bu sygic mobile maps 10... program yüklüydü n8 de nokia sayfasindan güncelleme yaptim suan acmiyor, 2 gün önce oldu YARDIM et gurban oliyim

papakudioflu

papakudioflu

Admin
andoidin 1ghz işlemcinin 600mhz sini duragan haldeyken kullandıgını düşünürsek 680mhz n8 de bootloader kilidi kırılsa bile çalıştıramazsınız artı n9 a portlandı ama simkartı tanıtamadılar birde bu var tabi

Türe

Türe

Üye
evet android fazla hantal gelir N8 için Symbian direk makine dili kullanan bir sistem olduğundan daha az donanım gerektiriyor ve N8 ve Symbian için işlemci ve gpu yeterli geliyor
Galaxy mini gibi 600 mhz lik işlemcili telefonlardaki sistem portlansa diyeceğim onda da bootloader dan dolayı kurulmaz ;)

Evet ;) bir de android acikcasi agir bir sistem o da bir neden yani neden android telefonlar dort cekirdege gecti androidin yukunu hafifletmek icin ;)

papakudioflu

papakudioflu

Admin

Evet ;) bir de android acikcasi agir bir sistem o da bir neden yani neden android telefonlar dort cekirdege gecti androidin yukunu hafifletmek icin ;)

evet hem androidin hemde dalvik virtual machine in yükünü ancak dört çekirdek kaldırır

alpselcuk

Üye
gurbanlarim gardaslarim neolur benim sorumada cevap yazin,ortada galdim,anlayacam dilde konusun bide neolur.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
neydi sorunun gardaş?

Teom@n

Teom@n

Üye

evet hem androidin hemde dalvik virtual machine in yükünü ancak dört çekirdek kaldırır

Android yerine MeeGo yada WebOS portlanabilse donanım yeterli olacak mıdır? Biraz bildiğim kadarıyla Symbian gibi cihaz dilini kullanmıyor mu bu OS'lar?

alpselcuk

Üye
engin gardasim yukaridada anlattiydim,n8 var bende belle dennen güncelleme yaptim, sygic mobile maps 10..calismiyor simdik,aciliyor donuyor kaliyor

Üst Alt