Haber #MWC2015 : İnternette En Çok Aranan Telefon Modelleri

Sponsorlu Bağlantılar

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
#MWC2015 : İnternette En Çok Aranan Telefon Modelleri
Mobile World Congress geride kalırken, en çok aranan telefon modelleri de belli oldu.

Bu yıl da renkli görüntülere sahne olan Mobile World Congress, bir çok telefon modelin daha tanıtılmasına ev sahipliği yaptı.

Mobile World Congress, 2-5 Mart tarihleri arasında Barcelona’da düzenlendi. Yeni amiral gemilerini görücüye çkaran firmaların kıyasıya mücadelesine sahne oldu. Elbette bazı kullanıcıların hayal kırıklığına uğradığı söyleyebiliriz. Beklentilerini karşılamadığını düşünen kullanıcılar olsa da yeni modeller bir çok kesim tarafından ilgi ile takip edildi.

İnternet ortamında etkinliğin sürdüğü sıralarda en çok aranan telefon modelleri Yandex tarafından açıklandı. Türkiye kullanıcılarının baz alındığı arama sonuçları Yandex tarafından etkinlik süresince takip edildiği bildiriliyor. Bu heyecanlı etkinlik sırasında ülkemizdeki kullanıcılar tarafından en çok aranan telefon modeli de belli oldu.

Yandex arama sonuçlarına göre Türkiye’de en çok aranan telefon modeli Samsung Galaxy S6olduğu açıklandı. Sırasıyla en çok aranan modeller ise HTC One M9 ve Samsung Galaxy S6 Edge modelleri olarak kayıtlara geçti. Samsung modellerinin ipi göğüslediği arama sonuçlarında en çok aranan ilk 5 model ise şöyle oldu ;

• Samsung Galaxy S6
  • HTC One M9
  • Samsung Galaxy S6 Edge
  • Lenovo Vibe Shot
  • Sony Xperia M4 Aqua

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
2014'te en sevilen marka seçilmişti boşuna seçilmediği ortada.

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Yenilikleri daha fazla sunması gerekli ancak, elbette fiyat politikası konusunda da ülkemizde farklı seçenekler sunmasını unutmamak gerekir . :cool

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Yenilikleri daha fazla sunması gerekli ancak, elbette fiyat politikası konusunda da ülkemizde farklı seçenekler sunmasını unutmamak gerekir . :cool
Daha fazla yenilik yapan biz göremedik :D kavisli ekran vs vs konusunda paylaşılmıştı zaten. Ayrıca kasayı toplayıp sunma gibi bir saçmalık yok en azından işin yazılım tarafındada SAF androidten üstün özellikler var ;)

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Daha fazla yenilik yapan biz göremedik :D kavisli ekran vs vs konusunda paylaşılmıştı zaten. Ayrıca kasayı toplayıp sunma gibi bir saçmalık yok en azından işin yazılım tarafındada SAF androidten üstün özellikler var ;)
Bu konudaki bakış açını genişletirsen görebilirsin kardeşim :cool . Samsung yazılım konusunda sence Knox ile biz Android severleri kısıtladığına katılmıyormusun ? :)
Galaxy S4 güncellemesi sonrası herkes döküldü forumlarda neyse ki helal süt emmiş biri çıktı da toparlandı :cool

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Bu konudaki bakış açını genişletirsen görebilirsin kardeşim :cool . Samsung yazılım konusunda sence Knox ile biz Android severleri kısıtladığına katılmıyormusun ? :)
Galaxy S4 güncellemesi sonrası herkes döküldü forumlarda neyse ki helal süt emmiş biri çıktı da toparlandı :cool
Bootloader kilitleriyle uğraşmaktansa Knox ile uğraşmayı yeğlerim. :)
Note 3'te knox sıfırlama olmasının sebebi ise S4 kafaya inen darbedir zaten. Belki sen ben için Knox kötü bir yazılım sayılabilir ama normal bir kullanıcı kitlesi için hiçbir önemi yok. ;) Garantiye gidipde sayaç 1 kusura bakmayın diyende duymadım. Kimin toplama telefon kimin teknolojiyi ilerlettiğini gayet iyi ve anlaşılır takip ediyorum :) Android gelişim demektir bence. Topla kasayı gönder piyasaya değildir. Benim görüşüm bu.

• Beğen
Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Onlar kendilerine bağladılar.

• Beğen
Tepkiler: Invoke
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
samsung arayanlar eminim ki tasarım değişmiş midir diye merak ettiklerinden :ehe

skylinegti

skylinegti

Üye
son aylarda asus zenfone 2 ninde aranmış olması gerekiyordu ama nedense yok sonuçlarda...

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
İlginçmiş.Kötüleme manasında söylemiyorum ama Samsung alanların ya da ne bilim ilgi duyanların bir arama motoruna girip S6'yı aratması beni sasırttı.Yani çogumuzda öyledir en azından benim öyle çevremde telefon almaya gidip gözü kapalı samsung alan kisilerin arama motorunda ilk ve belki de tek arattıkları sey facebook.Burda samsungun iyi ya da kötü yanlarını konusmuyorum tabiki sadece genel demesekte belli bir kullanıcı kitlesinin durumu bu.

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
One M9 :yuru

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Çok Para Alamayacağım Malesef Taksitte Yok :agla2:
Biz iki üç arkadaş girecez ön siparişler kapanmadan , Malum kurbana daha var artık herkes toplanıp parti parti kullanır o fiyata büyük baş alınır yahu :D

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N ve KinG Tornado
KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
  • Beğen
ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Hocam listede Nexus 5 yok 4 gün önce sailfish OS 2.0 ile tanıtıma bile girdi
Meraklısı çok ulunca tıklanma rekoru kırmıştır listeyi güncellemek lazım ;)

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Hocam listede Nexus 5 yok 4 gün önce sailfish OS 2.0 ile tanıtıma bile girdi
Meraklısı çok ulunca tıklanma rekoru kırmıştır listeyi güncellemek lazım ;)
İlyas kardeşim bu MWC 2015 etkinliği sırasında tutulan arama istatiskleri, Asus Zenfone 2 de listede yok mesela :cool

MaxipmaN

Üye
nexus 6 doğmadan öldü ya

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
İlyas kardeşim bu MWC 2015 etkinliği sırasında tutulan arama istatiskleri, Asus Zenfone 2 de listede yok mesela :cool
Varmış gibi ekleyin hocam alt tarafı bir yazı ;) Sailfish OS duyulmasını sağlar :) daha çok yaygınlaşır

• Beğen
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
nexus 6 doğmadan öldü ya
Aynen ülkeye kaçak yollardan girişi olanlar da durumu çok daha vahim oldu çoğun da ki birini yakın arkadaşım aldı, donanımsal sorun var ve giderilmesi için Board değişimi şart. Gel de çık işin içinden :ah
Varmış gibi ekleyin hocam alt tarafı bir yazı ;) Sailfish OS duyulmasını sağlar :) daha çok yaygınlaşır
Evet istek üzerine Sailfish OS sistemi de rakiplerini geride bıraktığını belirtelim :cool ( temennimiz tabiki inşallah ) :)

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN ve ilyas_0177

Üst Alt