Müzik aletleri nelerdir? Müzik aleti çeşitleri

Konu, 'Maxi Sözlük' kısmında Whisper tarafından paylaşıldı. Okunma: 44726 | Cevaplanma: 3

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Müzik aletleri nelerdir? Müzik aleti çeşitleri

Müziğe merakınız varsa sizler için müzik aletlerinin neler olduğunu ve kaç grupta incelendiğini bu yazımızda paylaşıyorum.

Müzik âletleri, ses verme şekillerine göre üç bölüme ayrılırlar:

1 - Telli müzik âletleri: Bunların ses çıkarabilen bölümleri gergin tellerdir. Her tel belli bir nota çıkarır. Alto, bağlama, balalayka, banco, çello, gitar, harp, kanun, keman, kemence, kontrbas kopuz, lavta, lir, mandolin, piyano, rübab, tanbur, ut, viyola, viyolonsel telli müzik âletleridir.

2 - Nefesli müzik âletleri: Bunların bir ucundan doğrudan doğruya ya da uygun bir ağızlıkla üfleyerek borunun içindeki hava titreştirilir. Ses borularından çeşitli sesler elde etmek için boru boyunca dizilmiş bulunan delikler açılıp kapatılır. Akordeon, baso, flüt, gayda, klarnet, ney, obua, org, saksafon, trompet, zurna, nefesli müzik âletleridir.

3 - Gergin zarlı müzik âletleri: Bir kasnak üzerine gerilmiş zarlardan meydana gelen âletlerdir. Gerginlikleri ve boyu değişmediği için verebildikleri nota çeşidi az olur. Davul, tef, dümbelek, gergin zarlı müzik âletleridir.

Yazan: Whisper
  2. hiç beğenmedimm :hmmm

3. Gitar (L) Bateri :D

4. İlkokuldakilere öğretilio bunlar:D

Müzik aletleri nelerdir? Müzik aleti çeşitleri konusuna benzer içerikler

1. Müzik Aletleri ( Sözlük Anlamı - Tanımı - Nedir? )

Müzik Aletleri ( Sözlük Anlamı - Tanımı - Nedir? ) Müzik âletleri, ses verme şekillerine göre üç bölüme ayrılırlar: 1 - Telli müzik âletleri: Bunların ses çıkarabilen bölümleri gergin tellerdir. Her tel belli bir nota çıkarır. Alto,...
  2. Müzik Aleti Çalan Varmı !

Merak ettim Arkadaşlar aramızda Gitar,saz,Bateri Vs. şeyler çalabilen varmı ? Belli mi olur belki aramızda grup kurarız. Ben daha bişi bilmiyorum ama electro veya klasik gitar ögrenecegim :) :) Sizden de msj bekliyorum ! :yuru
  3. İstanbulda Müzik Aletleri Satan Yerler

İstanbulda Müzik Aletleri Satan mağazalar istanbulda nerde müzük aleti satılır İstanbulda Müzik marketler istanbulda özellikle taksim civarında bir çok müzik market mevcut işte onlardan bir kaçı. Altuğ Nişantaşı Valıkonağı Cad. No: 42/4...
  4. signed xylophone güzel bir müzik aleti

signed xylophone güzel bir müzik aleti
  5. YENİ s60v5 tam 14 adet müzik aletleri uygulamaları signed

arkadaslar cogunun daha onceden paylasıldıgını biliyorum bunun için özür dilerim fakat hepsi benim elimde olan müzik aletleri ve bi arada olsun istedim hepsi signeddir
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
06 Temmuz 2015 Pazartesi - 0:06:06