Msn Nasıl Geri Alınır!!!:..

Sponsorlu Bağlantılar

***BlackrosE***

***BlackrosE***

Üye
    Konu Sahibi
Msn Nasıl Geri Alınır!!!:..
Öncelikle Bu Kıyağımı Unutmayın Diyorum!!...

Artık hotmail adresinizin başına bir hal gelirse gitmeniz gereken adres şu:

Ama bu sayfada msn ne yazıkki şu anda Türkçe olarak hizmet vermiyor.Bundan dolayı önce bu sayfada yapmanız gerekenleri görelim.

Aşagıdaki bilgileri doldururken mail adresini alırken yada güncellerken yazdıklarımızla aynı olmasına dikkat ediyoruz.

bölüm

İlk seçenek full name:Buraya ad ve soyad yazıyoruz.
Altında

What e-mail address would you like a response sent to ?

yazıyor.Oraya bu formun cevabının geleceği saglam çalışan bir adres yazıyoruz.Yaklaşık 12 saat sonra hazırladıgımız bu yazıya cevap o adrese gelecek.

Onun altında ise

Primary e-mail address/member ID associated with the account you are inquiring about:

Var.Burayada sorunlu adresimizi yazıyoruz.

bölüm

What type of problem do you have de seçeneklerden

İ need something fixed i seçiyoruz.

Arada yazı yazmamız için ayrılmış bir yer var.Oraya en basit şekliyle

Somebody has stolen my address please help me yazabilirsiniz.İngilizceniz varsa sorunun tipine göre daha ayrıntılı bilgi verebilirsiniz.Ama en basit şekliyle cevap almanız için bu yeterli olacaktır.

What is the frequncy of the problem? Seçeneğinde

Firs time ı seçebilirsinizo mail adresiniz ilk kez çalındıgına göre.

How do you access seçeneğinde hasabımıza hangi yolla girdiğimiz soruluyor.Burda computer seçeneğini seçebiliriz.

Who is your isp? seçeneğinde sayılan internet sevis saglayıcılar bizde olmadıgından other diyoruz burada.

What type of internet connection do you have de nasıl baglandıgımız sorusuna cevap veriyorz.adsl mi 56k modemlemi yoksa kablo internetmi?eğer bilmiyorsanız im not sure seçeneğini seçin.
En alttaki seçenekte ise son zamanlarda yeni bir yazılım yükleyip yüklemediğinizi soruyorlar cevabınız no olsun.Eğer evet derseniz bütün suçu o yazılıma yıkıp hackerınızı temize çıkarabilirler))))

Bunlar tamam olduktan sonra submite tıklıyor gelecek cevabı beklemeye başlıyoruz.Bana cevap 16 saat sonra geldi.Aşagıdaki soruların cevaplarını istiyorlardı mailin arkadaşıma ait oldugundan emin olamak için.Emin oldukları taktirde adı geçen mail için yeni bir şifre yollıyacaklarını yazmışlar.

Gelen maildeki sorular ve yazılması gerekenler şöyle.Tabi bunların gene kaybettiğimiz maildeki bilgilerle eşleşmesi gerektiğini biliyorsunuz.

The first and last name:ad ve soyadınız
The sign in name you are having difficulties with:sorun yaşadıgınız mail adresiniz
Your date of birth in the form month/date/year:mailinize yazdıgınız dogum tarihiniz ay gün yıl sırasıyla
Your country or region:ülkeniz
Your state:şehriniz
Your zip or postal code: posta kodunuz
The approximate date of the last time you successfully signed in :son olarak hesabınıza başarılı giriş yaptıgınız tarih artık kaç gün önceyse 3 days ago 5 days ago gibi yazabilirsiniz.
The exact Microsoft Passport Network site you last visited on your last successful sign in:msn yada hotmail siteden son olarak başarılı giriş yaptıgınız tarih
The approximate date you registered the account :Yaklaşık olarak hesabı açtıgınız tarih.Yani maili alalı ne kadar olduysa.1 year ago. 3 years ago gibi cevaplıyabilirsiniz.
A list of as many personal folders you have created in the account:Eğer mail hesabınızda standart klasörler dışında başka bir klasör yarattıysanız onu yazıyorsunuz.
The name of your current Internet service provider and any past Internet service providers you have used:şu an kullandıgınız internet servis saglayıcınız ve daha önce vardıysa onun ismi.Yani türk telekom superonline gibi (bu sorulardan neredeyse fişlendiğimizi anlıyoruz değilmi?)
An Internet service provider is a company that provides an end user with a connection to the Internet and other similar services, such as email. Examples include MSNIA, EarthLink and Comcast: internet servis saglayıcınızın e-mail hizmeti yada bu tür başka hizmetler verip vermediği soruluyor.Cevabımız yes olacak.Bizdekilerin hepsi veriyor.
The name of the organization that you access the Internet from, if you access the Internet from outside your home:ev dışında bir yerden internete giriyorsanız onunda adı soruluyor.
The IP address for each computer that you use for the account :hesabınıza girmek için kullandıgınız pc lerin ip adresleri isteniyor.ip adresinizi

adresinden öğrenebilirsiniz.

Bu soruların önemli bir kısmına dogru cevap verdiğiniz taktirde mail şifrenize yeniden kavuşabilirsiniz.
Ama ben bütün bu kadar işle ugraşamam diyorsanız yapmanız gereken şeyler çok basit.Mailini çaldıran arkadaşın şifresi 123456 ymış.Bir defa böyle şifreler kullanmayın.
Gizli sorunuzla yazdıgınız cevap birbiriyle ilintili olmasın.En büyük sorusuna cevap bir futbol takımı olmamalı.En sevdiğiniz film sorusuna cevap olarak gerçekten sevdiğiniz filmi yazıyorsanız bir sohbet esnasında bu filmin adınıda sorana söylüyorsunuz demektir.Kuzenimin tek işletim sistemi kullanılan bir dönemde soru olarak işletim sistemimi seçmişti. cevabıda win98.))))

Mailinizden çıkacak hiçbir web sayfasına yada gelecek maille yönlendirileceğiniz hiçbir sayfaya mail şifrenizi yada banka bilgilerinizi girmeyin.Sayfalar içerdiği scriptler yüzünden windows xp tarafından artık engellendiğinden son ayların gözde yöntemi linke yönlendirme.Mail adresinize yollanan bir linkle sizin bir sitede mail adres ve şifrenizi girmeniz isteniyor.

yukardaki linke girerek kimlik bilgilerinizi başınıza böyle bir olay geldiğinde hatırlıyabileceğiniz bir şekile getirebilirsiniz.Mailinizi msnden geri aldıgınızdada kesinlikle bu adrese gidip gizli sorunuzu ikinci mail adresinizi girin.Çünkü mailinizi çalan bu yolla tekrar mailinizi ele geçirebilir.

Bi Teşekkür Edin hadi!!:. :) ;)

gknky

gknky

Üye
saol dostum bunu biri açıklamıştı barabelliye

gknky

gknky

Üye
çok saol dostum...

NiGhT WarRioR

NiGhT WarRioR

Üye
saollasın............

Gangsta.aLone

Gangsta.aLone

Üye
Güzel bilgiler teşekkürler

PcM@STéR

PcM@STéR

Üye
Bilgi İçin Saol Dün Arkadaşın MsnSi hacklendi bu yöntem İle Geri Aldı Teşekkür Ederim ;) %100 Çalışıyor. Bence Mailinizi Gidip Güncelleyin ;) Ve Sonradan doğru cevap yollamak içinde vereceğiniz Bilgileri kaydedin;) hatta Extra bir klasör açın bu klasörün de adını kaybetmeyin ;) Tekrar Saol ;)

***BlackrosE***

***BlackrosE***

Üye
    Konu Sahibi
Önemli değil Yüzbaşım Herzaman yardımcı olmaya hazırım!!...

Hızır Acil Blackrose 444 76 93 ( RosE) :)

ben_daha_yeniyim

Üye
oleeeeeeaaaaaaa :) kurtulduk eline sağlık dostum

oguzhanbolu

oguzhanbolu

Üye
saol br

FanaTürk

FanaTürk

Üye
Hoş... :)

***BlackrosE***

***BlackrosE***

Üye
    Konu Sahibi
Sizin için varım!! :) yürü bee ne gaza geldim ama :) :fikissss :) :kop:

asrty

Üye
iyide o ilk vermiş oldugun siteye girince sol tarafta bilgiler var hangisine girecegim. ortada bişey yok ki. Windows Live Help sayfası cıkıyor ama hangi secenege tıklayacagız

Chops

Chops

Üye
Sağol Bilgi İçin ...

capoufuk

capoufuk

Üye
bilgi için teşekkür.ama ilk linke tıklanıldığında dediğin seçenekler çıkmıyor.orada herhangi bir seçenek mi var??

xxxooo

xxxooo

Üye
saol adamm

capoufuk

capoufuk

Üye
yeni bir araştırma yaptım ve!verdiğin linkin türkçesini buldum.

bu da türkçe versiyonu fakat onda da anlatılanla alakalı bi şey bulamadım.

--------------- Ekleme ---------------

sayın arkadaşlar bu linkte ingilizce.fakat fazla ingilizcem olmadığı için tam çözemedim.eğer detaylı ingilizce bilen arkadaşlar açıklama yaparlarsa bir çok kişi faydalanabilir.saygılarımla..

_-RocK-_

Üye
Cok saoL canummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

arzumm

Üye
slm ben yeni uye oldum bu konuyu okuduktan sonra fakat ben msn adresimi caldirmadim sadece sifre deyisirken posta kodumu yanlis verdim gerci öncede öylesine birsey yazmistim ve suan alternativ mailimde o adresim oldugu icin yeni sifre oraya gidiyor bende acamadigim icin olmuyor acaba bunuda bu yöntemle geri alabilirmiyim yoksa baska birsey varmi cok denedim olmuyor bana yardimci olurmusun arkadasim rica ediyorum ........

pckopat4

Üye
ama artık çalışmıyor

***BlackrosE***

***BlackrosE***

Üye
    Konu Sahibi
slm ben yeni uye oldum bu konuyu okuduktan sonra fakat ben msn adresimi caldirmadim sadece sifre deyisirken posta kodumu yanlis verdim gerci öncede öylesine birsey yazmistim ve suan alternativ mailimde o adresim oldugu icin yeni sifre oraya gidiyor bende acamadigim icin olmuyor acaba bunuda bu yöntemle geri alabilirmiyim yoksa baska birsey varmi cok denedim olmuyor bana yardimci olurmusun arkadasim rica ediyorum ........

Özür dilereyerk bilgi eksikliği olursa microsofttan destek alamayacağını belirtmek zorundaım...

Üst Alt