Mozilla Firefox mu Opera mı hangisi daha iyi

Sponsorlu Bağlantılar

Mozilla Firefox mu Opera mı

• Mozille Firefox

Kullanılan: 85 66.4%
  • Opera

Kullanılan: 43 33.6%

• Kullanılan toplam oy
    128

TUGHAN7

Üye
opera 10 u bi deneyein farkı görün okana katılıyorum buyrun özellikleri:

Opera Turbo:

Opera Turbo teknolojisi ile yavaş ağ bağlantıya sahip kişilerin İnternet,de dolaşma keyfini doyasıya yaşamasını sağlıyor, sayfa üzerindeki resimleri sıkıştırarak boyutunu azaltıyor ve aptalca flash dosyalarını engelliyor, bu sayede yüzde 80 oranında bir hızlanma artışı oluyor.

Ayrıca kotalı internet kullanan kişiler için bulunmaz bir nimettir Opera...

Dahada Hızlı Opera:

Opera 10 sürümleri zaten hızlıydı fakat yeni Presto 2.5.22 motoru ile eskiye göre %40′a varan hız artışları gözleniyor, sayfa açılışlar eskiye nazaran çok daha hızlı oluyor, ayrıca Acid3 testinden 100 üzerinden 100 puan alıyor.

File Sharing yani Dosya Paylaşım Servisi: Bu servis ile bilgisayarınızdaki her türden dosyaları istediğiniz kişilere açıp onlarla paylaşmak istediklerinizi rahatça sunabilirsiniz, paylaşmak istediğiniz içeriğin klasörünü göstermeniz yeterlidir, isterseniz paylaşımlarını şifreleri yapabilirsiniz, ve belirlediğiniz kişiler erilebilir.

Media Player yani Müzik Paylaşım Servisi: Bu servis ile elinizdeki olan mp3 arşivlerinizi paylaşabilir, yeni çıkan bir müziği arkadaşına dinletebilir, yada onunla paylaşabilirsiniz, tek yapmanız gereken paylaşmak istediğiniz müzik klasörünü göstermek, isterseniz şifre koruma ile istediğiniz kişilere paylaşırsınız istersenizde herkese açarsınız paylaşımlarınızı.

Photo Sharing yani Resim Paylaşım Servisi: Bu servis ile resimlerinizi arkadaşlarınızla kolayca paylaşabiliriz, albüm oluşturup slayt şeklinde görüntülenmesiniz sağlayabilirsiniz, tek yapmanız gereken paylaşmak istediğiniz resimin klasörünü göstermektir, her zamanki gibi şifre koruma özelliği vardır, istemideğiniz kişiler erişemezler.

Stream Media yani Video Paylaşım Servisi: Bu servis ile bilgisayarınızdaki videoları arkadaşlarınıza direk izetebilir, yada indirmeleriniz sağlayabilirsiniz, yapmanız gereken tek şey paylaşmak istediğiniz videoların bulunduğu klasörü göstermektir.

File İnbox yani Uzaktan Dosya Alma Servisi: Benim en çok hoşuma giden servislerin başında geliyor, bilgisayarınızı upload sitesi gibi kullanmanızı sağlıyor, yani diyelimki uzakta bir yerdesiniz, evdeki pcye aktarmanız gereken bir şey var, hemen giriyorsunuz bu servisin adresine göndermek istediğiniz şeyi dosyayı gönderip uzuyorsunuz :) Arkadaşlarınızla dosya alışverişlerinde de çok kullanışlı oluyor, her zamanki gibi şifreleme ile istediğiniz kişilere yada sadece kendinize özel bir servisiniz oluyor.. Yapmanız gereken tek şey size gelen dosyaların nereye gelmesi gerektiğini göstermek..

Web Server yani Yerel Sunucu (Hosting) Servisi: Şaka gibi ama Opera ile html sitelerinizi rahatça host edebiliyorsunuz, örneğin bir proje yapıyorsunuz diyelim, bunu gösterminiz gerekiyor karşı tarafa, iki saart host ile uğraşmaya gerek yok, html dosyalarının olduğu olduğu klsörü göstermeniz yeterlidir Opera ile. İster kalıcı hosting olarak kullanın istersenizde böyle ufak işler için kullanın..

Web Proxy yani Php Destekli Sunucu (Hosting) Servisi: İşte en can alıcı unite servisi, localhosttaki php çalışmalarınızı host edebilir, sitenizi yayınlayabilirsiniz bu servis ile, örnek vermem gerekirse bir wordpres sitesi düşünün localde çalıştırdığınız, işte bunu kendi bilgisayarınız ile host edebileceksiniz. Bu mükemmel hizmet için localde kullandığınız Apeche ve Mysql hizmetlerinin açık olması gerekir, ve yapmanız gereken tek şey servisi çalıştırmak.

Operanın servisleri bununla sınırlı değil soldaki panelden istediğinizi kullanabilir yada kaldırabilirsiniz, bu servisler tarayıcı ile bütünleşiktir, yani abuk sabuk eklentiler gibi programdan ayrı takılmazlar... İlerleyen günlerde TeknoMobil olarak dahada kapsamlı bir Opera incelemesi yapacağız..

buroplus

buroplus

Üye
Morzilla Her zaman bence en iyisi ama fazal eklenti yükleyince biraz geç açılıyor :)

Mobil İletişim

Mobil İletişim

Üye
kesinlikle opera

_enqin_

_enqin_

Üye
mozillaa:aha:

kerim5534

kerim5534

Üye
mozilla

amerty95

amerty95

Üye
Operayı bilmiyorsunuz bir çoğunuz ben 2 sinide kullandım opera mozilla'yı 5'e katlar.(hatta opera 10 u deneyinde süper hız neymiş görün, ve daha güvenli.)
aynen :D
valla şu an opera kullanıyorum siz bi sayfayı yüklerken 600kb mi kota kullanıyosunuz diyelim bende şu an 80 kb felan yiyor çünkü 7x diyor bu 7x i açıklayayım ben şimdi her tuşa basmam operaya gidiyor.Opera da benim gireceğim siteye kendisi girip resimlerinini boyutlarını küçültüyor youtuvbe gibi eklentileri ya da iğrenç reklamları çalıştırmıyor ,çalıştırman için üstüne tıklaman gerekiyor resimlerin kalitesi hafiften gidiyo ama extra hızlı ve benim gibi 4gb kotalı birisiyseiz tam sze göre bu bahsettiğim özellik opera turbo dur isteyenler indirsin yalnız 9. sürümünde mevcut değil 10.sürüm olacak.Acayip hızlı ne diyeyim.Bu arada mozillada kullanıyorum ama youtube dan video felan indireceksem
Opera'nın da YouTube'dan video indirme eklentisi çıktı DUYURULUR :D

Kim ne derse herkes onu yazmıs yaf. Tabiki opera kimse kullanmadigi için bilmiyor...
ah bi de arkadaşlarıma anlatabilsem bunu

KESİNLİKLE OPERA DAHA İYİ DİYORUM:aha::aha::aha::yuru:yuru

Adilx05

Adilx05

Üye
Mozilla Tabiikide :firefox:

casannova

casannova

Üye
Mozilla...

mustafaxxx

mustafaxxx

Üye
ikisininde yeri ayrı bana kalırsa mozilla :) şuan operadan yazıyom ikisinide kullanıyom :oke::bangin::cigara::cigara::cigara:

kalkan3434

Üye
her ikisininde kendine göre üstünlügü var ama firefoxun eklentiler olsun gelişmiş seçenekleri ile daha kullanışlı bence :)

PrınceOfPersia

PrınceOfPersia

Üye
bence opera super ama chrome da unutulmaz tabi ama bana gore noire web browser :D hani insan kendi yaptigi seyi guzel olmasa bile sever ya bende oyle :D

Marchegiani

Marchegiani

Üye
Kesinlikle Opera. Mozilla Firefox 5 Mbit internet'imi 1 Mbit bile kullanmıyor gibi. Oysa Opera jet gibi ayrıca oldukça da güvenli.

Mau5Trap

Mau5Trap

Üye
Tabi ki opera :yuru