Monster mi Msi mi?

Sponsorlu Bağlantılar

KAYIP-ADAM

Üye
    Konu Sahibi
Monster mi Msi mi?
Merhaba arkadaşlar bu iki laptop arasında kaldım. Bütçem 4000 TL olduğu için Monster ve Msi modellerinin aynı fiyata satılan iki modeli arasında kaldım.

Msi =

Monster =

Özellik bakımından Monster laptop modeli çok daha iyi görünüyor ancak Bu özelliklerin Msi'de daha pahalıya satılırken Monster'da neden daha ucuza satıldığını anlamadım çünkü arada ne gibi eksiklikler olur?

Benim için önemli olanlar =

1. Performans (Gta 5 , Watch Dogs , Far Cry 4 , Battfield 4 , Mortal Kombat X vb. yüksek oyunların high seviyesinde hiç kasmaması
2. Isınma sorunu kesinlikle olmamalı.
3. Ses Kalitesi iyi olmalı (ama duyulacak kadar yani iyi denilebilecek seviyede olsada olur)
4. Kasa Kalitesi (Pek önemli değil aslında ikiside güzel olsa yeterli benim için)
5. İleride Arıza Çıkarmaması (Sonuç olarak 4000 TL veriyorum 1-2 sene sonra kasma , donma gibi sorunların olmamasını istiyorum)
6. Servis Desteği
7. Kalite

Aklımda Monster var ama sorunların olup olmaması önemli :)

abdulk4dir

abdulk4dir

Üye
1. Sırada performans diyorsan monster daha yeni ve üstün performans gösterecektir. Isınma probleminin her ikisinde de aşırı bir problem olacağını düşünmüyorum ki ikisinde de turbo fan mevcut. Ses kalitesi hakkında bir fikrim yok oyun oynarken kulaklık kullanmanı öneririm fan sesini(turboda) başka bir yöntemle dindiremezsin. Kasa kalitesi benim tercihim msi olur. Ama dediğim gibi monster hem daha ucuz hem daha yeni teknolojiyi kullanıyor. Servis desteği hakkında da bir fikrim yok. 3-4 yıllık bir msi kullanıcısı olarak gerekli servisi kendin bile sağlayabilirsin. Çünkü fan temizliği ve macun değişimi gördüğüm en kolay yapılan modellerinden biri.

Özet olarak monsteri almanı öneririm vatan bilgisayar çok fahiş fiyattan satıyor. Geçen senenin modeli olmasına rağmen çok pahalı. Monster daha yeni bir ürün ve fiyat performans açısından daha üstün. Şimdiden hayırlı olsun diyeyim. Güle güle kullan...

• Beğen
Tepkiler: Jus7ice ve KAYIP-ADAM

KAYIP-ADAM

Üye
    Konu Sahibi
1. Sırada performans diyorsan monster daha yeni ve üstün performans gösterecektir. Isınma probleminin her ikisinde de aşırı bir problem olacağını düşünmüyorum ki ikisinde de turbo fan mevcut. Ses kalitesi hakkında bir fikrim yok oyun oynarken kulaklık kullanmanı öneririm fan sesini(turboda) başka bir yöntemle dindiremezsin. Kasa kalitesi benim tercihim msi olur. Ama dediğim gibi monster hem daha ucuz hem daha yeni teknolojiyi kullanıyor. Servis desteği hakkında da bir fikrim yok. 3-4 yıllık bir msi kullanıcısı olarak gerekli servisi kendin bile sağlayabilirsin. Çünkü fan temizliği ve macun değişimi gördüğüm en kolay yapılan modellerinden biri.

Özet olarak monsteri almanı öneririm vatan bilgisayar çok fahiş fiyattan satıyor. Geçen senenin modeli olmasına rağmen çok pahalı. Monster daha yeni bir ürün ve fiyat performans açısından daha üstün. Şimdiden hayırlı olsun diyeyim. Güle güle kullan...
Teşekkürler monster almam kesin gibi birşey ancak monster laptop'lar çok geç geliyormuş. 2 aya kadar buluyormuş hala bu durum geçerli mi? bilginiz var mı?

abdulk4dir

abdulk4dir

Üye
Teşekkürler monster almam kesin gibi birşey ancak monster laptop'lar çok geç geliyormuş. 2 aya kadar buluyormuş hala bu durum geçerli mi? bilginiz var mı?

Bir bilgim yok müsteri destek hattını arayıp öğrenebilirsin.
444 26 04

• Beğen
Tepkiler: KAYIP-ADAM
Jus7ice

Jus7ice

Üye
monster al master monsteer :ehe

Abdulk4adir çok güzel anlatmış ben de katılıyorum :oke:

• Beğen

KAYIP-ADAM

Üye
    Konu Sahibi
monster al master monsteer :ehe

Abdulk4adir çok güzel anlatmış ben de katılıyorum :oke:
evet monster almayı düşünüyorum şuanda ama kasımda alacağım için fiyatlara ve iyice araştırıp alacağım çok pahalıya patlıyor bi oyun laptopu :(

Monster'in geç gelmesi ve sürekli arıza çıkarttığı söyleniiyor :(

Jus7ice

Jus7ice

Üye
evet monster almayı düşünüyorum şuanda ama kasımda alacağım için fiyatlara ve iyice araştırıp alacağım çok pahalıya patlıyor bi oyun laptopu :(

Monster'in geç gelmesi ve sürekli arıza çıkarttığı söyleniiyor :(
Geç olsun da sorun çıkarmasın hayırlısı olsun :)

• Beğen
Rygebin

Rygebin

Üye
Monster işin ustası , gerçi Msi Gaming serisi de o kadar ustadır. Ama Msi kullanırken çok sıkıntı yaşattı. Monster alman daha doğru :ehe

• Beğen
AIS

AIS

Üye
Monster al.

• Beğen