MiniLyrics (Mp3lere Şarkı Sözü Bulma, Düzenleme ve Ekleme Programı) Resimli Anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

ErsinBoz

Üye
    Konu Sahibi
MiniLyrics (Mp3lere Şarkı Sözü Bulma, Düzenleme ve Ekleme Programı) Resimli Anlatım

Öncelikle program çok basit ve türkçe bi program 10 dakikanızı ayırarak çoğu özelliklerini öğrenebilirsiniz

1 - Programımızı bilgisayarımıza kuruyoruz (Kurarken ayarlarını değiştirmezseniz Winamp ve Media Playerde ve biçok bu tarz programda otomatik çalışır)
Eğerki başlamazsa örnek Winampta (Winampın üzerine gelip sağ tıklayın ve MiniLyrics kısmına tıklayın okeylensin program açılacakdır)

2 - MiniLyrics ekranı üzerinde sağ tıklayıp Preferences... kısmını tıklarsanız karşımıza bu ekran gelicek buradan programla ilgili her türlü ayarı yapabilirsiniz
Ben bu resimde sadece şarkı sözlerini mp3 dosyasının bulunduğu dizinemi, kendi belirlediğimiz biyeremi yada Mp3emi gömeceğimizi yaptımız ayar kısmı gösterdim.
Bu kısımda bi değişiklik yapmazsanız şarkı sözlerini programın kendi belirlediği erere atar ben bunu değiştirdim mesela kendi istediğim bi klasöre yönlendirdim.

3 - Çoğu şarkı sözünü otomatik bulabiliyo, eğerki bulamadı diyelim winamptan istediğimiz şarkıyı açalım 3-4 saniyede MiniLyrics şarkı sözlerini bulabilirse otomatik açıyo bulamadığı sözlerde örnek resimli anlatımdaki gibi yapabilirsiniz
Ben MiniLyrics otomatik bulamadığı bi şarkı üzerinden resimli anlatım yapıcam
Resimdeki gibi MiniLyrics üzerinde sağ tıklıyoruz ve en üstte şarkı sözü ara kısmını açıyoruz

4 - Herşarkıda böyle olacak diye bişey yok kimi şarkıda hiçbi söz bulamaya biliyo program
Bu şarkıda içinde rüya geçen bi kaç parça buldu ama bizim aradğımız gökhan türkmen - rüya, farkettiyseniz 2 tane gökhan türkmen - rüya sözü buldu
Burada iki veya daha fazlada olabilir herkes kendi düzenlemesini yapıyo ama buradaki 2 sözden biri (.Lrc) formatında yani süreye göre senkron olmuş, diğeri ise (.Txt) sadece şarkı sözü senkron yok
Biz senkronlu olanı seçiyoruz ve sözler MiniLyrics ekranında beliriyo

5 - Bu resimde şarkı sözlerini nasıl düzenleyebilceğimizi göstericem yine aynı şarkı üzerinden anlatım yapıcam
Neden şarkı sözü düzenleriz ?
a - Şarkı sözünü txt. formatında bulmuş olabiliriz bunu senkron ederiz şarkıya göre
b - Kimi bulunan sözler düzgün senkron edilmemişdir kendimiz tekrar düzenlemek isteriz
c- Hiç şarkı sözü bulamamışdır MiniLyrics ama biz internetteden bulduğumuz sözleri senkron etmek isteriz vesaire...

MiniLyrics ekranı üzerinde sağ tıklayıp Lyrics Editor... kısmını tıklarsanız karşımıza bu ekran gelir, burada hiç şarkı sözü olmayan bi mp3 içinde kendi bulduğumuz sözlerimizi ekleyebilir ve senkron edebiliriz.
Resimde düzenleme ekranının sol üstünde 01:05 yazan kısma basarak şarkı sözünü şarkıyla birlikte senkron edebiliriz

[00:00.00]Düzenleyen : ErsinBoz
[00:03.00]Gökhan Türkmen & Yonca Karadağ - Rüya
[00:06.00]
[00:16.92]Her adım anladım
[00:24.94]Seni bana bağladı adı
[00:29.71]Mutluluktu ağladım
[00:34.50]Nerdesin bitmesin
[00:42.57]Buraya kadarmış sevgilim
[00:47.23]Elveda diyen senmisin

Hassas bi nokta tavsiyem sözden 1 saniye kadar önce senkron edin sözün geçişi biraz gecikmeli oluyo, burayı deneyerek öğreniceksiniz nasıl anlatcağımı bilemedim :oke:

6 - Evet son olarak otomatik bulduğumuz veya kendimiz düzenlediğimiz şarkı sözünü mp3 nasıl gömücez
2 resimde dediğim gibi orda bi değişiklik yapmazsanız şarkı sözlerini programın kendi belirlediği erere atar telefona atmak için şarkı sözünü ya gömücez mp3 yada şarkı sözünü mp3 dosyası ile aynı yere atıcaz
MiniLyrics ekranı üzerinde sağ tıklayıp Şarkı Sözleri > Şarkı sözlerini mp3 dosyalarının içine yaz yada Şarkı sözlerini farklı kaydet diyerek şarkı sözünü telefonumuzda görünmesi için düzenleyebiliriz
Ben Şarkı sözlerini mp3 dosyalarının içine yaz kısmını resimli olarak gösterdim karşımıza bu şekilde bi ekran geliyo 3üne işaretleyerek tamam diyoruz aynı uyarı 1 kere daha gelicek yine tamam diyoruz ve olay bitmiştir

NOT : :megafon:
1 - Şarkı sözünü ve farklı kaydettiğiniz (.Lrc) dosyasını aynı klasöre atmalısınız yoksa telefonda göremezsiniz sözleri
2- Şarkı sözünü farklı kaydettiğinizde ismini mp3 dosyası ile aynı yapıp telefona atın yoksa telefonda göremezsiniz sözleri
Örnek : Gökhan Türkmen & Yonca Karadağ - Rüya.mp3 siz bunun (.Lrc) dosyasını Gökhan Türkmen - Rüya.Lrc olarak atarsanız telefonda görünmez
3 - Bide şöyle bi durum var şarkı sözlerini mp3ün içine gömüp attığımızda bilgisayarda sorun yok çok güzel ama telefonda nedense türkçe karakterlerde sorun çıkarıyo
4 - Bu sorun için baya uğraştım ama düzeltemedim belki bilen biri çıkar biraz uğraşalım bunuda halledersek süper olur
5 - Ben şarkı sözünün (.Lrc) dosyasını telefona atmadan gizliyorum telefondada bilgisayardada görünmüyo ama mp3te sorunsuz oluyo

Bu resimde aynı şekilde düzenlediğim şarkı sözünü mp3e gömdüm ve telefonda bu şekilde türkçe karakterlerde sorun oldu.

Bu resimde aynı şekilde düzenlediğim şarkı sözünün (.Lrc) dosyasını gizleyip mp3le aynı dosyaya attım ve sonuç mükemmel.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: bymen07, gokan_guney, HackerCelik ve 1 kişi daha

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
teşekkürler..

ErsinBoz

Üye
    Konu Sahibi
vay be tüm konuları böyle tek tek kendiniz düzenleyip mi ekliyosunuz
helal olsun şaşırdım