Mıknatıslı Kılıflar Telefonu Bozar Mı?

Sponsorlu Bağlantılar

siyam3484

siyam3484

Üye
    Konu Sahibi
Mıknatıslı Kılıflar Telefonu Bozar Mı?
Arkadaşlar mıknatıslı kılıflar telefonu bozar mi bir görelim...

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Hassas elektroniğe sahip modellerde statik elektrik zarar verebilir diyenler var. Diğer taraftan yeni nesil cihazların hiçbir şekilde etkilenmediği söyleniyor. Ama olay şu; kılıfın içerisindeki mıknatıs şerit mıknatıs olduğundan elektromanyetik etkisi oldukça az. Dolayısıyla zararsız.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Telefonda Yanki Yapabiliyormuş Konuşurken Orjinallerinde Sorun Yok Diye Biliyorum 60 TLlik Olanlar Ama 30 TLliklerde Sorun Oluyormuş

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Spen li bi telefon ise kalemi bozuyor
Yani mıknatıs çevresi kalıcı olarak kalem çalışmıyor

• Beğen
Tepkiler: Jus7ice
Jus7ice

Jus7ice

Üye
babamın teefonu samsung galaxy note edge. Kılıfı aldık gayet te güzeldi fakat kılıfı takınca mıknatısa denk gelen yerde spen işlemiyor ya da saçmalıyor sadece spen değil parmakla da kullanılamıyor (gerçi mıknatısı da baya kuvvetli) biz de çıkardık kılıfı mıknatısı sökeriz herhalde

siyam3484

siyam3484

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar Samsung servisini arayarak kesin cevabı aldim. Kesinlikle telefonlarinizda miknatisli kiliflar kullanmayin. Manyetik alan yarattigi icin özellikle s pen i bir sure sonra bozuyor ekran s pen i tanimiyor.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Arkadaşlar Samsung servisini arayarak kesin cevabı aldim. Kesinlikle telefonlarinizda miknatisli kiliflar kullanmayin. Manyetik alan yarattigi icin özellikle s pen i bir sure sonra bozuyor ekran s pen i tanimiyor.
Spen manyetik alanı kullanarak çalışıyor
Ekranın altında bi manyetik plaka var
Speni algılıyor
Eğer sürekli bi manyetik bi alan
Belli bölümde
Spenin alınmasını engelliyor
Ben hiç kullanmadım spen ilk günkü gibi

siyam3484

siyam3484

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaslar kesinlikle kullanmayin. Yukardaki arkadasin da dedigi gibi...

Üst Alt