Haber Microsoft'un Snapdragon 830'lu Lumia Amiral Gemisi 2017 Başında Gelebilir

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Microsoft'un Snapdragon 830'lu Lumia Amiral Gemisi 2017 Başında Gelebilir
Microsoft'un mobil işletim sistemindeki amiral gemisi akıllı telefonlar bir türlü donanım olarakAndroid platfotmundaki amiral gemisi akıllı telefonlarda olduğu gibi "en güçlü donanım" özellikleri ile sunulmadı. Bu konuda Nokia'nın McLaren kod adı altında geliştirdiği bir proje ise Microsoft'un Nokia Cihazlar ve Servisler İş kolunu satın almasından sonra rafa kaldırılmıştı. Geçtiğimiz yıl başlayanSurface Phone söylentileri ise dikkatleri yine Microsoft'un çıkaracağı premium seviye amiral gemisi Lumia akıllı telefon hakkında çıkan haberlere çevirdi.

İddialara göre Microsoft, Windows 10 Mobile amiral gemisinde, Surface Phone için özel olarak üretilen bir işlemci kullanmak için Intel ile ortak çalışma yürütüyor. Daha sonra gelen bilgilerde ise Microsoft'un üç farklı Surface Phone üzerinde çalıştığı ve bu cihazların üç farklı müşteri grubunu hedef alacağı belirtiliyor. Bugün ortaya çıkan yeni bir iddiada ise Microsoft'un bu cihazlardan birinin, Qualcomm'un henüz piyasaya sunulmayan Snapdragon 830 yonga seti ile geleceği şeklinde.

Snapdragon 830 yonga seti hakkında henüz elimizde çok detaylı bilgi bulunmuyor. Fakat Samsung'un FinFet teknolojisi ile 10nm mimarisinde üretileceği belirtilen Snapdragon 830 yonga setinin, Snapdragon 820'de kullanılan ve güç yönetimi konusunda oldukça başarılı olsn Kyro işlemci çekirdeğine sahip olacağı belirtiliyor. Microsoft'un bu işlemciyi 8GB RAM desteklemesi sayesinde Continuum özelliğinde oluşturacağı avantaj nedeni ile özel olarak tercih edeceği belirtiliyor.

Microsoft, Windows 10 Mobile işletim sistemi için geliştirme çalışmalarına Redstone (rs1) sürümü altında devam ediyor. Microsoft'tan Tery Meyerson'un bir söyleşide yaptığı açıklamada; Windows 10 Mobile'ın firmanın 2016 yılı odağında olmadığı ve 2017 yılından itibaren Windows 10 Mobile için odaklanacaklarını belirtmişti. Microsoft'un Windows 10 Mobile amiral gemi akıllı telefonlarını daWindows 10 Mobile Redstone 2 (rs2) güncellemesi ile birlikte 2017 yılı başlarında duyuracağı ve 2017 bahar aylarında satışa sunacağı iddia ediliyor.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
8 Ay Var Daha :D

papakudioflu

papakudioflu

Admin
telefonun satışa çıkması için 8 aydan da fazla var. Tabi Snapdragon 830 da o dönemlerde kullanılabilir olacak. Benim merak ettiğim ise Snapdragon 830 değil Intel işlemciye sahip olacağı belirtilen ve kurumsal müşterileri hedef alan model.

• Beğen
Tepkiler: Buğra
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
telefonun satışa çıkması için 8 aydan da fazla var. Tabi Snapdragon 830 da o dönemlerde kullanılabilir olacak. Benim merak ettiğim ise Snapdragon 830 değil Intel işlemciye sahip olacağı belirtilen ve kurumsal müşterileri hedef alan model.
Benim Pek Ümidim Yok :D Daha 823 U tam Kesinleştiremediler :D Aslında İntelde Kullanılabilir Ama OTG Gibi Diğer Desteklerde Önemli Bağlandılar Bir İşlemciye Gidiyorlar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Benim Pek Ümidim Yok :D Daha 823 U tam Kesinleştiremediler :D Aslında İntelde Kullanılabilir Ama OTG Gibi Diğer Desteklerde Önemli Bağlandılar Bir İşlemciye Gidiyorlar
Surface Phone'da kullanılacak olan Intel işlemci Windows 10 Mobile için özel olarak tasarlanıyor ve sadece Surface Phone serisinde kullanılacak. Bu yüzden o cihazın performansını merak ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61 ve Buğra
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Surface Phone'da kullanılacak olan Intel işlemci Windows 10 Mobile için özel olarak tasarlanıyor ve sadece Surface Phone serisinde kullanılacak. Bu yüzden o cihazın performansını merak ediyorum.
abi intel işlemci sıkıntı yav şimdilik ileri de ki modelleri ne olur bilemem ama şuan ki intel işlemciler uyum sorununun yanında performans kaybı ve özellikler kötü pil performansıyla ünlü diyebilirim mobil için :ehe

papakudioflu

papakudioflu

Admin
abi intel işlemci sıkıntı yav şimdilik ileri de ki modelleri ne olur bilemem ama şuan ki intel işlemciler uyum sorununun yanında performans kaybı ve özellikler kötü pil performansıyla ünlü diyebilirim mobil için :ehe
Mobil için değil de Android için dersen daha doğru olur. Fakat Microsoft Windows'da kullanacak bunu. O yüzden Intel işlemcilerin mobil deneyimleri konusunda bildiklerimizin hiç biri bence şimdilik bir şey ifade etmiyor. Windows Cihazda nasıl çalıştığını görmek lazım.

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Gelsin ama yazın başında gelsin. Bekleyemem ki

Üst Alt