Mevcut eğitim siteminde değişiklik

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
spy ghost

spy ghost

Üye
    Konu Sahibi
Mevcut eğitim siteminde değişiklik
Arkadaşlar biraz önce bir kanalda eğitim sistemimizle ilgili bir program vardı eğitim sistemi heryönden konuşuldu öğreniler artık test-tost formunda yetiştirildiği gibi şeyler söylendi , sınav sistemi konuşuldu fakat ortada ciddi bir konu vardı eğitim sisteminin 4+4+4 düzenine gireceği ve ilk etap olan 4 senelik düzenin sonunda öğrencilerin meslek seçimi yaparak artık o mesleğe doğru yönlendireceği konuşuldu yani ilköğretim 4'e giden çocuğa meslek seçimi sunulabilir.Sizce ne derece doğru 10 yaşındaki çocuğa meslek seçimi yaptırılması ? Ayrıca eğitim sistemini nasıl buluyorsunuz ?

PhyscoDevil

PhyscoDevil

Üye
bence 10 yasında meslek seçimi çok güzel bir olay.Ama söyle birşey var eğer bu olursa 4 yıl lise zorunlu olacak ve hiç okumayı istemeyen adam zorunlu olduğu için okuyacak ve devlete boşuna masraf.Ama 10 yaşında meslek seçimi iyi olur coğu ülkede böyledir zaten küçükken bir çocugu mesleğe alıştırırlar onu sevdirirler ilerde de devlet onun için hazırladığı altyapıyı kullanarak o çocugun etinden sütünden faydalanır:)Eğer teknik alanda öğrenciler yetiştirir ve devlet ileride onlar için iyi altyapıyı sağlayabilirse gerçekten mükemmel bir sistem olabilir fakat o çocuğun geleceğide bizimki gibi olursa bence şimdiki sistem hiç değiştirilmesin.

• Beğen
Tepkiler: spy ghost

enkazcı

Üye
10 yaşındaki çocuk daha tam olarak neyin doğru neyin yanlış olduğunu kavrayamaz..ve bir meslek seçse ileride pişmanlık duyabilir..böyle bir şey çok mantıksız

• Beğen
spy ghost

spy ghost

Üye
    Konu Sahibi
10 yaşındaki çocuk daha tam olarak neyin doğru neyin yanlış olduğunu kavrayamaz..ve bir meslek seçse ileride pişmanlık duyabilir..böyle bir şey çok mantıksız
haklısınız şimdi gitsem bi ilkokula çocuklarla konuşsak ya polis diyecek ya da doktor felan devletteki çalışma sistemi hakkında bilgisi yok denecek kadar az olan bir kişiye meslek sunumu yanlış olacaktır

• Beğen
Tepkiler: enkazcı

enkazcı

Üye
haklısınız şimdi gitsem bi ilkokula çocuklarla konuşsak ya polis diyecek ya da doktor felan devletteki çalışma sistemi hakkında bilgisi yok denecek kadar az olan bir kişiye meslek sunumu yanlış olacaktır

İşte Sorunun Ana Kaynağıda Bu Zaten :oke:

• Beğen
L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
4+4+4 degıl ama 8+4 olsa cok daha guzel olurdu.
Cıdden 10 yasındakı cocuk neye gore sececek meslegı...
Cok sacma olmuş.. Cocuk yerıne ana baba sececek kafalarına gore tıp hukuk muhendıslık yazacaklar. Ondan sonra cocuk anlamayacak belkı meslekten batırdılar bence ıyıce.....
Artık s.... Sıvıyorlar dıyebılırım :kop2:

• Beğen

Kǔr Şâd

Üye
O değilde, Yeni kitaplarda Gençliğe Hitabe bile yokmus. Sömürdüler ülkeyi, Üzülüyorum Ata'm.. Yolundan gelemedik senin gibi ..

spy ghost

spy ghost

Üye
    Konu Sahibi
Kǔr Şâd;4390819' Alıntı:
O değilde, Yeni kitaplarda Gençliğe Hitabe bile yokmus. Sömürdüler ülkeyi, Üzülüyorum Ata'm.. Yolundan gelemedik senin gibi ..
o kitapları çok merak ediyorum nasıl kitaplar bizi bekliyor acaba

tempestshine

tempestshine

Üye
Kǔr Şâd;4390819' Alıntı:

:oha:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt