Meslek lisesinde hangi bölümü seçmeliyim ?

Sponsorlu Bağlantılar

KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
Meslek lisesinde hangi bölümü seçmeliyim ?
Merhaba Abilerim :)

Ben bu sene 8.sınıfa geçiyorum ve bildiğiniz gibi sbs sınavı olacak ailem meslek lisesine git en azından bir mesleğin olur diyorlar abim düz liseye gitti ve geçen sene sınava girmesi gerektiği halde girmedi şu anda evde yan gelip yatıyor desem doğrudur bu sene üniversite sınavına çalışıp bir daha girecek ben bilişim yani bilgisayar okumak istiyorum ama biraz araştırınca öğrendimki hemen meslek sahibi olamıyormuşsuz ve daha iyi iş bulmak için üniversitede bilgisayar mühendisliği okumamız gerekliymiş birazda işletmecilik hoşuma gidiyor yani benim istediğim meslek daha çok masa başı gibi böyle kendim masa başında falan çalışsam ofis ortamında gibi bir şey :) birde meslek lisesinden sonra direk mesleğe başlamak istiyorum ve maaşı 1000 tl'nin üszerinde olmasını istiyorum notlarımda çalışamdığım halde gayet iyi yani matematiğim 3 diğerleri 4-5 oluyor genellikler her dönem takdir-teşekkürle geçiyorum sizce ne yapmalıyım :) çok çalışıp üniversiteye gitsem böyle masa başı ofis ortamı gibi üst düzey bir makamda nasıl bir iş yapabilirim size :) birazda işletmecilik gibi oluyor sanki benim istediğim meslek belki avukatlıkda olabilir

Şimdiden cevaplarınız ve ilginiz için teşekkür edeim :).

fk555897

fk555897

Üye
Çalışkan bir öğrenciysen yani bilgisayar bölümünü bitirip ileride üniversite sınavında çalışıp bilgisayar mühendisliğini kazanırım diyorsan Bilgisayar bölümüne git.

• Beğen
Tepkiler: KinG CrazY
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
çalışırım ama böyle eğlenmek için ders çalıştığım olmaz sınavlara doğru falan çalışırım biraz matematiğim kötürüdür oda fazla çalışmadığım için yani hep 3 gelir :)

Fatic

Fatic

Üye
Bence saglk meslek lisesi tercih et onlar olmazsa tekniklerde biyomedikal var çok mantklı bir bölm geleceği parlak

• Beğen
Tepkiler: dr fire ve KinG CrazY
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
teşekkürler sağlık bölümü iyi güzelde kesin sağlık okursam sevmeyerek yaparım

KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
sağlık bölümünde ortalama olarak ne yapıyorsun ben onu merak ediyorum :) yani daha çok onu merak ediyorum

Fatic

Fatic

Üye
Lisede saglk okumadgm icn lisedekini pek bilmiyorum ama uygulama baya fazla ve her yaz birde son sene staj var hastanlerde

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
tamam teşekkür ederim şimdi sağlığın bana göre olmadığını çok iyi bir şekilde anlamadım
-hastane
-staj
-ilaç kokuları :(
:D bunlar bana göre değil

Fatic

Fatic

Üye
Ben önrdm sadce zaten sevdğin şeylerle ugrasman snn ve vatanmz icn dha iyi olur hem :)

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
ilgin ve önerin için teşekkür ederim :)

Üst Alt