Memura Yaş Haddi Kalkıyor

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Haberci tarafından paylaşıldı. Okunma: 9866 | Cevaplanma: 1

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Memura Yaş Haddi Kalkıyor

  Hükümet bir yönetmelik değişikliği ile memur olmak için yaş haddi sınırını kaldırıyor. Kamu personel sınavı da bu yıl ilk kez iki kademeli olacak.ANKARA - Devlet kapısını iş umudu olarak gören milyonlarca işsiz için büyük önem taşıyan devlet memurluğu sınavı esasları belirlendi. Kamu personel sınavı bu yıl ilk kez iki kademede yapılacak. İki yıllık meslek yüksek okulu ve dört yıllık fakülte mezunları Temmuz 2006’da sınava girecek. Orta öğretim mezunları için ise Eylül ayında ayrı bir sınav yapılacak.
  <div align="center">[​IMG]</div>
  2004&#8217;te yapılan sınavlar Temmuz ayında yapılacak sınava kadar geçerli olacak. 2004&#8217;te sınava giren memur adayları puanlarını yükseltmek isterlerse yeniden sınava girebilecekler.

  YAŞ SINIRI KALKIYOR
  Bu yıl ilk kez yaş sınırı da kaldırılıyor. Buna ilişkin yönetmelik değişikliği Bakanlar Kurulu&#8217;nda imzaya açıldı.

  NTV&#8217;nin sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, bu yıl 100 bin civarında kamu personeli alınacağını, bu durumun seçim kararı ile bir alakası olmadığını söyledi.

  Şahin &#8220;Kamuda boşalan kadroları bütçe kanununun öngördüğü şekilde dolduruyoruz. Ekonomik sıkıntılar nedeniyle geçen yıllarda sınırlı tuttuğumuz alımları ekonomideki iyileşme nedeniyle arttırdık&#8221; dedi. Kadroların yaklaşık 30 binini yeni öğretmen alımları oluşturacak.  Yazan: Haberci
 2. ekonomideki geli&#351;meler nelere kadir hey Rabbim&#33;&#33;

Memura Yaş Haddi Kalkıyor konusuna benzer içerikler

 1. Emekli memurdan 13 yaşındaki kıza iğrenç tuzak ( Haber Köşesi )

  Adapazarı'nda evden kaçan ortaokul 8'inci sınıf öğrencisi 13 yaşındaki kız çocuğunun bir masaj salolunda erkeklere pazarlandığı ortaya çıktı. Olayla ilgili, gözaltına alınan 10 kişiden 9'u tutuklandı. Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne gelen ihbar...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
11 Şubat 2016 Perşembe - 17:05:11