Maestro ile Master Card arasındaki fark?

Sponsorlu Bağlantılar

muratrap

muratrap

Üye
    Konu Sahibi
Maestro ile Master Card arasındaki fark?
Benim Maestro olan bi bankamatik kartım var. Bununla internette alışveriş yapmak istiyorum ama ödeme yöntemleri arasında Master Card, Visa, WebMoney vs. var ama Maestro yok. Master Card'ı seçip devam ettim. "Kart numaranız ödeme yönteminizle uyuşmuyor." dedi. Aralarındaki fark nedir? Başka bir şekilde internetten alışveriş yapabilir miyim?

greenmile

greenmile

Üye
Maestro banka kartıdır,master card ise kredi kartı.Bankamatik kartınızla fiziki olarak her türlü pos cihazı ile ödeme yapabilirsiniz.Ancak sanal olarak heryerde alışveriş yapamazsınız.Kısacası sadece banka kartı kabul eden online alışveriş sitelerinden 3d olarak ödeme yapabilirsin ki bu sitelerde çok fazla yaygın değil.Yani maestro ve master card aynı şirketin ürünleridir.Ancak farklı şeylerdir.Biri banka,biri de kredi kartıdır.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 94869
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Vaybe ben bilmiyordum öğrenmiş oldum. Teşekkürler :oke:

• Beğen
Tepkiler: greenmile
mstf_l

mstf_l

Üye
iyi bilgiymiş ama bendeki visa sorun yok :d:

mstf_l

mstf_l

Üye
evet benimki de banka kartı herhal hic denemedim annemin üstüne zaten sorun olsa da önemli degil

Astrosman

Astrosman

Üye
Maestro banka kartıdır,master card ise kredi kartı.Bankamatik kartınızla fiziki olarak her türlü pos cihazı ile ödeme yapabilirsiniz.Ancak sanal olarak heryerde alışveriş yapamazsınız.Kısacası sadece banka kartı kabul eden online alışveriş sitelerinden 3d olarak ödeme yapabilirsin ki bu sitelerde çok fazla yaygın değil.Yani maestro ve master card aynı şirketin ürünleridir.Ancak farklı şeylerdir.Biri banka,biri de kredi kartıdır.

teşekkürler murat abi.. :)

• Beğen
Tepkiler: greenmile
muratrap

muratrap

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler, verdiğiniz bilgi için.

Üst Alt