Lumia920 ve 820 için yeni bir rom ve özellik tespit edildi

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Lumia920 ve 820 için yeni bir rom ve özellik tespit edildi
Nokia Lumia cihazları için her gün güncelleme haberleri verilirken en sonunda bugün akşam saatlerinde OTA üzerinde GDR2+Amber güncellemesi yayınlanmaya başladı.

Az önce windowsphonemania.pl sitesinde verilen bir haber ise akılları yeniden karıştıracak gibi görünüyor. Nokia veya Microsoft'a mı ait oldugu bilinmeyen bu rom üzerinde veri baglantısını yönetmek için yeni bir de ayar bulunuyor. 3049.0000.1330.xx Firmware numarasına sahip romda wifi baglantısı sırasında mobil veriye gecmeyi önlayen bir secenek eklenmiş. Bakalım bu sürüm numaralı rom ülkemizde ne zaman ortaya çıkacak.

• Beğen
Tepkiler: ÖEY ve bulutsuzgece

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
:eller:

blackcemre

Üye
bilgi için teşekkürler fakat 920 kere gelmedi hala ota amber

SonyXperia

SonyXperia

Üye
Sahte olma ihtimali nedir abi?

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Kamera uygulama ları açılmış baş bir şey yok gelen neler var anlayamadım

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi

blackcemre

Üye
920 için yazmıyor ama.

ademoz05

ademoz05

Üye
bu özellik normalde de yok mu? ben öyle biliyorum da
ben de şebeke ağı açıkken wi-fi ile bağlı olduğum zaman şebekeyi hiç kullanmıyor zaten. hızından da belli oluyor. şebeke ağını kapattığım zaman veri ücreti de çok az gidiyor çok dolaşmama rağmen. bu da demek ki bi ayar yapmamama rağmen şebeke ağı ve wi-fi açıkken wi-fi kullanıyor

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
bu özellik normalde de yok mu? ben öyle biliyorum da
ben de şebeke ağı açıkken wi-fi ile bağlı olduğum zaman şebekeyi hiç kullanmıyor zaten. hızından da belli oluyor. şebeke ağını kapattığım zaman veri ücreti de çok az gidiyor çok dolaşmama rağmen. bu da demek ki bi ayar yapmamama rağmen şebeke ağı ve wi-fi açıkken wi-fi kullanıyor

fakat wifi sinyali zayiflarsa şebekeye geciyyor:ehe

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Ben tam olayı anlayamadım.Biri açıklayabilir mi acaba ? :) Veri bağlantısını yönetmek için deniyorda nasıl yönetmek açıklayan olur mu acaba :)

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Ben tam olayı anlayamadım.Biri açıklayabilir mi acaba ? :) Veri bağlantısını yönetmek için deniyorda nasıl yönetmek açıklayan olur mu acaba :)
Veri bağlantısını yönetme denmiyor kardeşim sanırım yanlış anlamışsın. Bahsi geçen özellik, wifi ile veri kullanımı esnasında oluşan bağlantı kopmalarında, veri için bağlantının otomatik olarak şebeke'ye geçişini önlüyor. Yani şöyle anlatayım, diyelim ki sen wifi bağlantısı ile tv izliyorsun sinyal zayıfladığında veya bağlantı koptuğunda uygulama otomatik olarak şebeke veri bağlantısına geçiş yapıyor ve sen bunu fark etmiyorsun. Sonuç olarak paket kullanmıyorsan operatör sana bu konuda süpriz bir data kullanım bedeli çıkarabilir.

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı, ÖEY ve skynet
serinaga

serinaga

Üye
Veri bağlantısını yönetme denmiyor kardeşim sanırım yanlış anlamışsın. Bahsi geçen özellik, wifi ile veri kullanımı esnasında oluşan bağlantı kopmalarında, veri için bağlantının otomatik olarak şebeke'ye geçişini önlüyor. Yani şöyle anlatayım, diyelim ki sen wifi bağlantısı ile tv izliyorsun sinyal zayıfladığında veya bağlantı koptuğunda uygulama otomatik olarak şebeke veri bağlantısına geçiş yapıyor ve sen bunu fark etmiyorsun. Sonuç olarak paket kullanmıyorsan operatör sana bu konuda süpriz bir data kullanım bedeli çıkarabilir.

Bu kadar açık ve net bir şekilde başka türlü açıklanamaz idi, teşekkürler Gökçen ...

hllsvrn

hllsvrn

Üye
Zaten 500 mb internetimiz var. :D Korkudan video izleyemiyorum, müzik dinleyemiyorum.. :)) Varsa yoksa evdeki ve şirketteki wifi .
İlerde sınırsız yada kotası yüksek bir bağlantım olursa, tam bize göre bir özellik olur elbet :))

ÖEY

ÖEY

Üye
Bence güzel bir özellik olur:oke:

ÖEY

ÖEY

Üye
Aynen abi :D:kop:

Üst Alt