Tavsiye Lumia 920 Ahize Den Sesin Az Gelmesi

Sponsorlu Bağlantılar

hllsvrn

hllsvrn

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 920 Ahize Den Sesin Az Gelmesi
Merhaba arkadaşlar..

Konuşurken, karşı tarafın sesi diğer telefonlara göre az geliyor. Bu durum sizlerde de mi böyle acaba? Yoksa benim ahize mi bozuldu.

Sessiz ortamlarda fazla etki eden bir durum değil, yalnız araç kullanırken, yada uğultu olan bir ortamda diğer telefonlara göre sesi az geliyor ve zaman, zaman duyulmayacak kadar azlaşıyor.

respection123

Üye
Operatorlerden kaynaklanıyor olabilir :)

hllsvrn

hllsvrn

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim. Yalnız yardımcı olamadınız.
L 920 olan bir arkadaşım dikkate alırsa sevinirim..

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Kardeş ben de NL920 kullanıyorum çok gürültülü ortamlarda(konser, inşaat çalışması, fabrika iş merkezi) gibi yerlerde duymakta zorlanıyorum ancak trafikte falan sıkıntı olmuyor

• Beğen
Tepkiler: respection123
hllsvrn

hllsvrn

Üye
    Konu Sahibi
Yani normal diyorsun, bana biraz az geliyor belkide normaldir. Başka bir 920'de denemek lazım o zaman. Yalnız konuşan kişilerde az olduğunu söylüyorlar.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Ben ses seviyesinden gayet memnunum, her türlü ortamda kullanıyorum. :oke:

q0nzalez

q0nzalez

Üye
bende de bi sorun yok. belki tozlanmış olabilir seninki bi üstten temizle istersen çk zorlamadan ıslak mendille falan

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Bende ise tam tersi karşı tarafa sesim gitmiyor.Güncellemeyle azda olsa halledildi denildi.Hiç bir farkını görmedim hala aynı hala aynı..Telefonumdan soğumaya başlamamın sebebidir bu sorun.Hiç bir telefoncu ben yapamam hiç 920 ile karşılaşmadım diyor.Teknik servisde çok zor iş burda

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Kulağımı tam yerine koyduğumda en gürültülü yerde bile rahat duyuyorum, Tozdan olabilme ihtimali nedir bilemiyorum.
Bende ise tam tersi karşı tarafa sesim gitmiyor.Güncellemeyle azda olsa halledildi denildi.Hiç bir farkını görmedim hala aynı hala aynı..Telefonumdan soğumaya başlamamın sebebidir bu sorun.Hiç bir telefoncu ben yapamam hiç 920 ile karşılaşmadım diyor.Teknik servisde çok zor iş burda

Arkadaşım sesin karşıya gitmeme sorunu yüzünden telefonunu servise gönderdi (L920), telefon geldiğinde sorun düzelmişti. Bazı mekanik parçaların değiştirildiği yazıyordu. Bilginiz olsun arkadaşlar. Belki senin sorunda da teleservisliktir.

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Arkadaşım sesin karşıya gitmeme sorunu yüzünden telefonunu servise gönderdi (L920), telefon geldiğinde sorun düzelmişti. Bazı mekanik parçaların değiştirildiği yazıyordu. Bilginiz olsun arkadaşlar. Belki senin sorunda da teleservisliktir.

İşte yazılımsal mı yoksa telefonda teknik sorun mu tam bi bilsem ona göre birşey yapıcam artık ama Kütahya'dan servise vermek ortalama 3 hafta sonra geliyor.

hllsvrn

hllsvrn

Üye
    Konu Sahibi
Toz ile pek alakalı bir durum değildir. Yani öyle olsa bile okadar sesi azaltma şansı yoktur. İlk defa cep telefonu kullanmıyoruz. Ayrıca tozunu temizledim sonuç yine aynı. Karşı tarafı anlamayacak kadar duymama problemi yok ortada çok şükür bir şekilde anlaşıyoruz :)) Ama dediğim gibi araç kullanırken, cam falan açık olduğu zaman dışarıdan gelen araba sesleri yüzünden sesin az olması bazen net duymamama sebeb oluyor. Ve benzeri durumlarda aynı şeyi yaşıyorum. En mantıklı yolu bir tane 920 ile karşılaştırmak olacaktır. Çevremde 920 kullanan arkadaşım galiba yok, Nokia Shop'a gitmem gerekiyor, oradaki çalışanlarda mutlaka vardır. Sonuç olarak eğer AHİZE'de bir sorun tespit edersek, servise göndermeyi düşünüyorum. Sizler sesin normal olduğunu söylüyorsunuz. Ne denli normal olduğunu anlamak için mutlaka karşılaştırmak gerekiyor. Diğer cihazlarda aynı ise, demek ki benim kulaklarımda bir problem var.. Benim bir kulak doktoruna gitmem gerekiyor :D

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Allah korusun. Cihazdadır sorun. Benim mesela enteresan bir sorunum var. İki kulağımın algılaması arasında farklar var. Sağ kulağımla duyduklarımı sol kulağımla da aynı tonda duyabildiğim halde, duyduklarımı çözümlemede durum değişiyor. Sağ kulağımla dinlediklerimi daha çabuk çözüyorum.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Yakın olsak karşılaştırma için yanına gelirdim :(

hllsvrn

hllsvrn

Üye
    Konu Sahibi
Allah korusun. Cihazdadır sorun. Benim mesela enteresan bir sorunum var. İki kulağımın algılaması arasında farklar var. Sağ kulağımla duyduklarımı sol kulağımla da aynı tonda duyabildiğim halde, duyduklarımı çözümlemede durum değişiyor. Sağ kulağımla dinlediklerimi daha çabuk çözüyorum.

Benimde benzer bir problemim var. Sol kulağım sağa kulağıma göre daha az duyuyor..

Yakın olsak karşılaştırma için yanına gelirdim :(

Sağlık olsun, düşünmen yeterlidir sayın Gökçen, sağol teşekkür ederim.. Buluruz bir 920 inş.. :D Ulan harbiden çevremde, İphone yada Samsung var. Ankamall'deki Nokia shop'a bakarım olmazsa orada telefonu satan arkadaşında 920'si vardı karşılaştırırız.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
themardinli

themardinli

Üye
Biriyle görüştüğünüz sırada telefonun ses açma tuşuna basıp seviyeyi 10'a taşıyınız biliyorsanız özür dilerim ama belki bilmiyorsunuzdur diye söylüyorum yani ahize sesi kısık kalmış olabilir.

hllsvrn

hllsvrn

Üye
    Konu Sahibi
Biriyle görüştüğünüz sırada telefonun ses açma tuşuna basıp seviyeyi 10'a taşıyınız biliyorsanız özür dilerim ama belki bilmiyorsunuzdur diye söylüyorum yani ahize sesi kısık kalmış olabilir.

Hatırlatman için teşekkür ederim güzel kardeşim. Sesin az geldiğinde, direk oraya bakıyorum zaten.

Üst Alt