LG Optimus L5 Jelly Bean Güncellemesi

Sponsorlu Bağlantılar

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
onu bende araştırıyorum. umarım en kısa zamanda bulabilirim :)

seyamkk

seyamkk

Üye
Umarım Bulursun Pili Biraz Fazala Yiyor Kalibre Etmem lazım.

- - - Eklendi - - -

Bu arada Beyler Telefon ICS'de Antutudan 3600 felan alıyorken Şuan 4400 Alıyor Performans Fena Ötesi

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
pili bir bende mi az kullanıyor anlamadım. ıcsde şarj %100 iken çıkartıyordum iki dakika sonra 99 oluyordu. şimdiyse öyle bir problemim yok. hatta sanki biraz daha uzun gidiyor gibi.

- - - Eklendi - - -

Umarım Bulursun Pili Biraz Fazala Yiyor Kalibre Etmem lazım.

- - - Eklendi - - -

Bu arada Beyler Telefon ICS'de Antutudan 3600 felan alıyorken Şuan 4400 Alıyor Performans Fena Ötesi

burada rootlu kdz verilmiş v20a

dogusvealp

Üye
Peki rootlayınca telefon daha mı iyi oluyor. Şuanda rootlamayı düşünüyorum.
Performansı falan artıyo mu? Bir de nasıl root atıcam jelly bean sürümünü ICS ile aynı şekide mi rootlama yapılıyor

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
root hızlandırmak anlamına gelmiyor ama telefonun tüm özelliklerini yönetebildiğin için ayarları değiştirerek hızlandırman mümkün. bu değişiklikler çok önemli aksi taktirde işlemcini ya da anakartını yakabilirsin. o yüzden çok dikkatli olunmalıdır. iyice araştırıp, kullanıcı yorumlarına bakarak ve en önemlisi nasıl yapılacağını tam olarak öğrenerek yapmalısın bunları. şu an JB için root yapımını bulamadım ama yukarıya rootlu JB kdzsi yükledim. eğer rootlu olmasını istiyorsanız onu yükleyebilirsiniz.

dogusvealp

Üye
peki geri dönmek için ne yapmam lazım :) normal kdz yi yüklemem yeterli mi ? Son oarak rootlu kdz yi kuran deneyen biri var mı?
K.bakmayın çok soru soruyorum ama kafamda soru işareti kalamadan yapmak istiyorum bu işlemi :)

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
normale döndürmek için Türkiye kdzsini yüklemeniz yeterli olacaktır.

dogusvealp

Üye
Çok teşekkür ederim sizi gerçekten çok uğraştırdım.Rootlu kdzy yüklemeye başlıyorum.
Son olarak öncerdiğiniz bir rom var mı ?

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
en iyisi orjinal rom ;) kendimde onu kullaniyorum zaten.

ugurs00

Üye
ben v20b yi yükledim, memnunum. teşekkür ederim yardımınız için arkadaşlar. görev yöneticisi ve dosya yöneticisi de geldi :)

• Beğen
Tepkiler: bnerdem

konun

Üye
yav p725 e çıkarmıyolar bu telefonlardan baya üstün gidip bu cihaza çıkarıolarya aklım almıyor be kardeşim

arax

Üye
EUROPE OPEN güncel kdz'yi başarıyla yükledim ve şuan telefon performansı yeterince iyileşti,grafiklerde belirgin biçimde değişiklikler mevcut,batarya kullanım durumu iyileştirilmiş,hız ve performans iyileştirilmiş.
Bilgilendirme için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: bnerdem

samettmz

Üye
telefonun garanti olayını nasıl etkiler

enver_techno

enver_techno

Üye
telefonun garanti olayını nasıl etkiler
Yüklediğin rom Türkiye için geçerli değilse servis garanti dışı kapsamında işlem yapar ve bir yığın para alır. Kullanma klavuzunda bile yazıyor cihazın içeriğini değiştirmeyin diye :oke:

samettmz

Üye

Yüklediğin rom Türkiye için geçerli değilse servis garanti dışı kapsamında işlem yapar ve bir yığın para alır. Kullanma klavuzunda bile yazıyor cihazın içeriğini değiştirmeyin diye :oke:

şimdi kararsız kaldım işte :) jb ile ne geldi ics den fark ne yazabilir misiniz tam olarak

CagriMonsteR

Üye

, bu konuda yanılıyorsun , ben ankaradaki servise telefonun şarj sorunu var diye götürdüm ve SEA sürümü yüklüydü, hiç bir sorun olmadı ücret vermeden halloldu yeni batarya taktılar :) önemli olan lg'nin romu olması

enver_techno

enver_techno

Üye
Destek hattından sordum adam bana öyle dedi :oke:

enver_techno

enver_techno

Üye
Şimdilik en son sürüm jellybean android için
Bence yükle :)
Artıları eksileri bende bilmiyorum :hmmm

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
yine bu forumda servise veren bir arkadasin telefonuna fransa romu yukleyip geri yollamislar.servis bunu yapiyorsa bence sorun olmamali. artilqa gelince, telefon daha bi hizli ve stabil.gorsel olarak bayagi bir guzellesmis durumda.gorev yoneticisi ve dosya yoneticisi eklenmis durumda.

samettmz

Üye
teşekkürler yardımcı olduğunuz için europa open sürümünü yarın deneyeceğim.telefon sifirlanacak malum backup yapsam şimdi güncelleme sonrası backup yaptığım uygulamaları otomatik yukleyebilir miyim ordan.

Üst Alt