LG Optimus L5 Jelly Bean Bootloader+ CWM

Sponsorlu Bağlantılar

AzizBasgan

AzizBasgan

Üye
    Konu Sahibi
LG Optimus L5 Jelly Bean Bootloader+ CWM
Merhaba arkadaşlar. Sizlere LG Optimus L5'in (rootlu olan Jelly Bean Versiyonlarında) Bootloader ve Clockworkmod Recovery kurulumunu göstereceğim.

HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK ALMIYORUM SORUMLULUK SİZE AİTTİR. YANLIŞ YAPARSANIZ TELEFONUNUZ BOZULABİLİR. NOT:E610 Modeline göredir..

-Rar Dosyasını çıkar.
-Telefonu Geliştirici Seçeneklerinden USB hata ayıklamayı açın.
-çıkardığınız klasörde bootloader.bat dosyasını çalıştırın SuperSU istek yollayacaktır.Kabul edin. ve sonra Telefon yeniden başlayacaktır. (Eğerki başlamazsa Pili yeniden çıkarıp takın öyle başlatın)
-açtıktan sonra usb'yi bir daha takın ve recovery.bat dosyasını çalıştırın

• Beğen
Tepkiler: bnerdem

bnerdem

bnerdem

Üye
e612 modeliyle uyumlu mu acaba? bir bilgin var mı?

- - - Eklendi - - -

cwm moduna nasıl geçicez?

- - - Eklendi - - -

maalesef olmadı bu iş :) reset attık telefona sağlık olsun :D

AzizBasgan

AzizBasgan

Üye
    Konu Sahibi
e612 modeliyle uyumlu mu acaba? bir bilgin var mı?

- - - Eklendi - - -

cwm moduna nasıl geçicez?

- - - Eklendi - - -

maalesef olmadı bu iş :) reset attık telefona sağlık olsun :D

Telefona birşey olmasın Yeter :D :D

folfol322

folfol322

Üye
Bu konuyu da canlandırayım :D

Birebir uyguladım. Başarılı, yani hiç sorun çıkmadan v20A KDZ'ye bu dediklerini yaptım :) fakat tek sorun CM 10.1 i kurmak kaldı. Telefon yine aynı recovery mod da açılıyor. Halen anlamadığım bi konu var, ben buna CM 10.1'in kurulumunu nasıl yapıcam? :D walaa kendimi saf gibi hissettim, forumda bi ton sayfa geziyorum, araştırıyorum ama telefona aktaramıyorum bunları

---

Özetle, telefon ses kapama + açma/kapama tuşuna kapalıyken basıldığında CWM açılmıyo (-_-) yukardaki işlemlerde sorun çıkmadı yaparken.

AzizBasgan

AzizBasgan

Üye
    Konu Sahibi
zip dosyasını at sd karta aç cwm'yi sonra choose zip from sd card var ona tıkla sonra ordan choose zip from external sd yazıyo ona tıkla cm10.1 unofficial i gör ona tıkla ınstall the cm 10.1 bilmem ne yazar ona tıkla kursun sonra bekle sonra kurduktan sonra wipe cache ve data yap tamamdır

seyamkk

seyamkk

Üye
Bu konuyu da canlandırayım :D

Birebir uyguladım. Başarılı, yani hiç sorun çıkmadan v20A KDZ'ye bu dediklerini yaptım :) fakat tek sorun CM 10.1 i kurmak kaldı. Telefon yine aynı recovery mod da açılıyor. Halen anlamadığım bi konu var, ben buna CM 10.1'in kurulumunu nasıl yapıcam? :D walaa kendimi saf gibi hissettim, forumda bi ton sayfa geziyorum, araştırıyorum ama telefona aktaramıyorum bunları

---

Özetle, telefon ses kapama + açma/kapama tuşuna kapalıyken basıldığında CWM açılmıyo (-_-) yukardaki işlemlerde sorun çıkmadı yaparken.

Bootloader'ı kaldırdıktan sonra cmw'yi güncwllemen gerek rom manager ile.güncelle sonra teli kapat ses kapama/home tuşu/power tuşuna basılı tur tel titreyince elini cek cmw acılır.

folfol322

folfol322

Üye
Bu önerileri denicem :P ama boş vakit şansımı kaçırdım :D Rom manager ı en son mu yüklemem gerekiyor? çünkü her reset te uygulamalar siliniyo da

kraladam12

Üye
supersu istek göndermiyor

iblah60

iblah60

Üye
sağol kardeş emeğine sağlık