LG OPTİMUS BLACK Root Yapma Ve Rom Yükleme ***Açık Anlatım***

Sponsorlu Bağlantılar

alaStar

alaStar

Üye
    Konu Sahibi
LG OPTİMUS BLACK Root Yapma Ve Rom Yükleme ***Açık Anlatım***
İşlemleri yapmadan önce konuyu okuyun İndirilecek dosyaları indirin ve sonra yapınız.Herşeyi doğru yaparsanız bir sorun çıkmayacaktır.Fakat böyle hack 'ti root' tu rom atmaydı gibi işlemlerin hepsinde ufakta olsa bir risk vardır telefonunuz halfbrick yada tam brick olabilir.Eğer half brick olursa işlem 3 dakikada çözülecek kadar kolayca halledilebilir .Fakat telefonunuz tam brick olursa bunun çözümü servise götürmektir ki telefonu tam brick yapmak zor bir iştir umarım bunu beceremezsiniz:ehe

Telefonunuz brick olursa çözümü ;
Lg Optimus Black Brick(Logoda takılma) Çözümü.. Sadece 3 dakikada Telefonunuzu kurtarın..

Root yapmak ve CWM yüklemekle uğraşmadan cihazımıza direk root' lu ve CWM yüklü Bir Rom yükleyeceğiz.sonra isterseniz cwm den custom rom yükleyebilirsiniz.

1.Rom dosyasını indirip Herhangi bir klasörün içine zipin içindekileri açalım.

2.
SmartFlashTool_External.rar[/URL]indirip arşivden çıkarıp bilgisayarın C: diskine kopyalıyoruz.

3.
Superuser.zip[/URL]indir. Açmadan sdcarda kopyalıyoruz.

4. LG Optimus Black i kapatıyoruz.

5. Ses + tuşuna basılı tutarak USB kabloyu takıyoruz (usb kablonun diğer ucu bilgisayara bağlı olmalı).

6. Ekranda şu yazı çıkmalı -
S/W upgrade please wait while upgrading

7.
B_SmartFlashTool_Extern.exe yi çalıştırıyoruz. (LGP970 bilgisayar sürücüsü yüklü olmalı. )

8. Açılan program penceresinde üst menüden
yi seçiyoruz.

9. CP file kısmına :
TUR.LGP970.V20D_00_CP.fls dosyayı ekliyoruz.

10. AP file kısmına :
patched_TUR.LGP970.V20D_00_AP.bindosyayı ekliyoruz.

11. Start düğümesine basıyoruz.

12. Birkaç dakika içinde flashing tamamlanıyor ve telefon recovery modda açılıyor.
13. (
install zip from sdcard seç -> choose zip from sdcard seç, superuser i bulup ona tıklıyoruz, sonrada reboot system now diyoruz ve cihazımız açılıyor hayırlı olsun ..

İndirme linkleri 1 rom dosyası:

2 smartflashtool programı:

3 superuser.zip:

4 Lg Driver ları :

artık telefonunuz hem rootlu hemde CWM yüklüdür

sft nasıl kullanılır ;

[video=youtube_share;rNby18Cp5-0]http://youtu.be/rNby18Cp5-0[/video]
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
RECOVERY'DEN CUSTOM ROM YÜKLEME

1.
ROM indir;

2.
ROM'u SDCARD'a kopyala;

3.
RECOVERY'ye geç;

4. WIPE'leri yapıyoruz sırasıyla
wipe data/factory reset, wipe cache partition, advanced/wipe Dalvik cache;

5. Yüklemeyi yapıyoruz (
install zip from sdcard seç -> choose zip from sdcard seç, ROM'u bulup ona tıklıyoruz,

çıkan No arasında, birtane
Yes, seçiyoruz;

6. Yükleme sonlanınca yeniden başlatıyoruz
reboot system now. İlk açılışbiraz uzun sürüyor 3-4dk.

Zamanım olmadığından burada yazılı olanların çoğu dh den pupsik isimli arkadaşın konusundan alıntıdır kendisine
teşekkürlerimi sunarım..

Takıldığınız yerleri sormaya çekinmeyin

• Beğen
Tepkiler: ademin, anne1234 ve ofpistan

mtngln

mtngln

Üye
Emeğine sağlık yararlı olmuş

• Beğen
Tepkiler: alaStar
alaStar

alaStar

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim açıkça anlatılmış artık herkes yapabilir :oke:

bomsas

Üye
benim telefonum recovery de açılmıyor yükleme bittikten sonra. nedendir? YANLIŞ MI YAPIYORUM ACABA

alaStar

alaStar

Üye
    Konu Sahibi
benim telefonum recovery de açılmıyor yükleme bittikten sonra. nedendir? YANLIŞ MI YAPIYORUM ACABA

Superuser yüklüyse marketten rom manager yükleyip o programla flash CWM yaptıktan sonra recovery seçeneğinden girebilirsiniz ama teliniz bu sırada internete bağlı olmalıdır

claxx

Üye
kardeşim iyi bir anlatım gerçekleştirmişsin eline sağlık video tarzı anlatım yapma şansın var mı ?
gerçekten teşekkürler...

• Beğen
alaStar

alaStar

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim iyi bir anlatım gerçekleştirmişsin eline sağlık video tarzı anlatım yapma şansın var mı ?
gerçekten teşekkürler...
bkardeşim bu videoda sft yi nasıl kullanacağın gösteriliyor sadece videodaki arkadaş en sonunda start a basmıyor sen start a basacaksın
[video=youtube_share;rNby18Cp5-0]http://youtu.be/rNby18Cp5-0[/video]

sinoxman

Üye
herseyi yaptım recovery e gelıyorum ondan sonrası hafıza kartına gırış yapmıyor unbrick olyor telefon bunun nedenı nedır acaba?

- - - Eklendi - - -

choose zip from sdcard buraya gırıs yapmıyo. mount /sd cart diyor sd takılı zip dosyası ıcınde

alaStar

alaStar

Üye
    Konu Sahibi
herseyi yaptım recovery e gelıyorum ondan sonrası hafıza kartına gırış yapmıyor unbrick olyor telefon bunun nedenı nedır acaba?

- - - Eklendi - - -

choose zip from sdcard buraya gırıs yapmıyo. mount /sd cart diyor sd takılı zip dosyası ıcınde

Unbrick derken ne demek istediniz ve mount sd kard diyorsa telefon hafıza kartını görmüyor sft den yüklediğiniz bu rom da fabrika ayarlarına dönüp yeniden cwm ye girmeyi deneyin

sinoxman

Üye
chose zip from sdcard dan superuser yuklenmıyo baska rootlar oluyor bunla yapınca recoveryda sd gozukmuyor + bununla beraber telefon acılmıyor hıcbısekılde lg ekranında takılıyor baska rom yukledım sımdı dosyaları bı kontrol edersen sevınırım

alaStar

alaStar

Üye
    Konu Sahibi
chose zip from sdcard dan superuser yuklenmıyo baska rootlar oluyor bunla yapınca recoveryda sd gozukmuyor + bununla beraber telefon acılmıyor hıcbısekılde lg ekranında takılıyor baska rom yukledım sımdı dosyaları bı kontrol edersen sevınırım
rom dosyasını yeniledim kardeş ayıca cp yi cp ye ap yi ap ye getir

isomega

Üye
kardeş bende Lg Optimus L6 E610/612 var ama nasıl root atıcam bilmiyorum onun rom dosyasını filan nereden bulucam ?

• Beğen
alaStar

alaStar

Üye
    Konu Sahibi
kardeş bende Lg Optimus L6 E610/612 var ama nasıl root atıcam bilmiyorum onun rom dosyasını filan nereden bulucam ?

Xda da bulabilirsin unlockrootlada bi dene belki işe yarar kardeşim

justblood

justblood

Üye
Beyler android de acemiyim rom yuklerken pili cikariyormuyuz ?

alaStar

alaStar

Üye
    Konu Sahibi
İster çıkar ister çıkarma upgrade moduna pille giriyorsa sorun yok

• Beğen
Tepkiler: justblood

onuRock

Üye
Merhaba
ben bu programla rom yükledim fakat yükleme bittikten sonra telefon hiç açılmaz oldu. Ne pili takınca nede ses+ ve usb kablosu şeklinde hiç bir şekilde açılmıyor lütfen yardım.

alaStar

alaStar

Üye
    Konu Sahibi
Telefon upgrade moda geçmiyor ve hiçbirşeye cevap vermiyorsa tam brick olmuştur servise götürün

xcolakx

Üye
ya kardeşim söylediklerini aynen uguladım smartflashtool dan yükledi %100 bitti telefon LG logosu cıktı gitti cıktı gitti şimdi acılmıyor

- - - Eklendi - - -

v20d üzerine denedim
of

Üst Alt