Öneri lg g3-nokia lumia 1520

Sponsorlu Bağlantılar

mete1563

mete1563

Üye
    Konu Sahibi
lg g3-nokia lumia 1520
beyler telefon alacam karar veremedim nokia lumia 1520 mi alayım lg g3(32 gb) mi alayım yardımcı olursanız sevinirim...

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
1520de 32 GB WP Kullanırım Dersen 3.4 Amper Bataryası 6." Ekranı Kaçmaz Aldığın Cihazin Garantısı Varmı

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Cihazı kullanım amacınız nedir ? Hangi uygulama ve oyunları kullanırsınız?
Bi de senin için olmazsa olmazların nelerdir?

skynet

Üye
Ben G3 alırdım

yeumyang

yeumyang

Moderator
Windows işletim sistemi daha tam oturmadı ben olsam lg g3 alırdım

a.emre

Üye
Yarım bir işletim sistemi kullanmaktansa artık birçok yönüyle yerleşmiş bir sistemi kullanmayı tercih ederim. Zamanında Lg G2 yerine Lumia 920 almıştım, fiyatları aynıydı. Android işletim sistemini sevmediğimden ve yıllardır Nokia'ya olan alışkanlığımdan dolayı böyle bir seçim yaptım. Yaklaşık 3 yıl beklememe rağmen ne sistem oturdu ne de söylenen gelişmeler gerçekleşti. Hala Android'i sevmememe rağmen kendi kendine bozulan ekran için 450 lira istenince(diğer markalarda da fiyatlar bu seviyelerde, fark 920'nin 2. eli 450 lira bile etmiyor) Zenfone 2 aldım. Yaklaşık 7-8 aydır kullanıyorum, 920 de yaşadığım sıkıntıları yaşamadım. Özlediğim şeyler de var tabi ki, mesela kasa kalitesi, klavyenin yazım kolaylığı, ekranın ips olması gibi. Ama bunlar telefonun günlük kullanım ihtiyacını karşılamasına yetmiyor ne yazık ki. Benim tavsiyem şu an için kesinlikle Ios veya Android. Gün gelir Microsoft işini doğru yapabilirse o zaman ben de dahil birçok kişi Windowsa tekrar yönelir.

• Beğen
Tepkiler: bmw_m6
mete1563

mete1563

Üye
    Konu Sahibi
yaw şimdi ben android sevmiyorum ve nokia bu yılın 4. çeyreğinde (bu yılın son 3 ayında) yeniden piyasaya dönecek yani mağazasının oturma ihtimali var...
Yani 1 yıl gibi bi zaman zarfı içinde bu telefonlar güzelleşebilir böyle bi ihtimalde var...
Ama yinede kararsızım...

bmw_m6

bmw_m6

Üye
1520 ve lg3 ikisinide kullanmis biri olarak . 1520 nin tek artisi pil omru , fakat eksisine gelirsek lg3 e gore cok eksisi var (kullanim acisindan)alirsan ilk aylar farkli arayuzu belki hosuna gider .suan bana market yeter diyebilirsin fakat bir sure sonra microsoftun bile kendi uygulamalari icin diyer platformlardam daha az ozellik ve ve daha fazla sorunlu oldugunu gorunce sinirlerin oynar ve aldigin güne lanet edersin.

Nokia wp ile degil android ile geri dönüyor diye biliyorum. Yanlışta biliyor olabilirim.

• Beğen
Tepkiler: a.emre
man20

man20

Üye
yaw şimdi ben android sevmiyorum ve nokia bu yılın 4. çeyreğinde (bu yılın son 3 ayında) yeniden piyasaya dönecek yani mağazasının oturma ihtimali var...
Yani 1 yıl gibi bi zaman zarfı içinde bu telefonlar güzelleşebilir böyle bi ihtimalde var...
Ama yinede kararsızım...
Hayaller ~ Hayatlar... Boş hayallere kapılıpta wp alma o sistemin ve mağazanın gelişmesi için en az 2 yıl var o yüzden kesinlikle G3 almalısın.

yeumyang

yeumyang

Moderator
Ama yinede kararsızım...
Nokia dönecek evet ama android ile dönecek yani mağaza nin gelişmesi mıcrosoft a bağlı nokıa ile ilgisi yok

mete1563

mete1563

Üye
    Konu Sahibi
yaw ben telefonu alıp uzun bir süre kullanacam yani telefonu bir süre sonra değiştiremem

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
yaw ben telefonu alıp uzun bir süre kullanacam yani telefonu bir süre sonra değiştiremem
eğer uzun bir sure değiştiremeyeceksen konuyu açman kabahat direk 1520 alabilirsin. Aldığın cihazın garantisi olmasına dikkat et. Benim eski 1520 yi belki yüzlerce kez düşürdüm. İnsiderın neredeyse tüm sürümlerini kullandım. Tabiri caiz ise cihazın canını okumaya çalıştım. Doğruyu söylemek gerekirse hiçbirşey yapamadım. Basit bi problemden servise verdim. Cihaz değişimi verdiler.

eğer uygulama konusunu sıkıntı eymeyeceksen ( ki guncel uygulamalar artık direk geliyor. For example scorp ) direk windowsa geçebilirsin...

mete1563

mete1563

Üye
    Konu Sahibi
yardımlarınız için teşekkürler bana çok yardımcı oldunuz...

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
yardımlarınız için teşekkürler bana çok yardımcı oldunuz...
kararınızı verdiniz mi ? Ust mesajda yazdığım garanti hususuna çok dikkat edin. Mümkün ise sahibindende birkaç günlük cihazlar vardı 1200tl ye. Tavsiye ederim en azından 2yıl hiçbirşeyi düşünmeden garantisi var diye rahatça kullanabilirsiniz

mete1563

mete1563

Üye
    Konu Sahibi
nokia lumia 1520 alacam...
Ben sıfır alıcam...

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı ve sfgnrl
bmw_m6

bmw_m6

Üye
Arkadasin dedigi gibi konuyu acmaniz hata . zaren basta kararinizi vermisiniz . ne soylense bos , hayirli olsun umarim 3 ay sonra aldigin gune lanet etigin mesjlari gormeyiz ve sizi cihaz tadmin eder.

• Beğen
Tepkiler: RetaXter
-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
Arkadasin dedigi gibi konuyu acmaniz hata . zaren basta kararinizi vermisiniz . ne soylense bos , hayirli olsun umarim 3 ay sonra aldigin gune lanet etigin mesjlari gormeyiz ve sizi cihaz tadmin eder.
ben o anlamda demedim ama neyse:hmmm. Sanırım konu kilitlenebilir?:locked2:

a.emre

Üye
eğer uzun bir sure değiştiremeyeceksen konuyu açman kabahat direk 1520 alabilirsin. Aldığın cihazın garantisi olmasına dikkat et. Benim eski 1520 yi belki yüzlerce kez düşürdüm. İnsiderın neredeyse tüm sürümlerini kullandım. Tabiri caiz ise cihazın canını okumaya çalıştım. Doğruyu söylemek gerekirse hiçbirşey yapamadım. Basit bi problemden servise verdim. Cihaz değişimi verdiler.

eğer uygulama konusunu sıkıntı eymeyeceksen ( ki guncel uygulamalar artık direk geliyor. For example scorp ) direk windowsa geçebilirsin...
Telefona birşey yapabilmek için öncelikle telefonun bazı şeylere izin vermesi gerekiyor. Ayrıca uzun süre telefonun kullanılabilmesi açısından neden 1520'nin tercih edilmesi gerektiğini anlayamadım. 920 ve G2 aynı dönemde çıkmış olmalarına rağmen(hatta yanılmıyorsam G2 birkaç ay önce tanıtılmıştı) G2 şuanda daha kullanılabilir bir telefon. Çıkış fiyatları 1650 lira civarında olan 2 telefondan 920 250-300 liralara zor satılırken G2'nin hala 700-800 liralara alıcı bulması da bunu destekleyen bir durum. Yıllarca Nokia kullanmış olan ve takım tutar gibi Nokia'yı tutan biri için gerçekten Nokia'yı bu durumda görmek üzücü, fakat gerçekleri de sırf markayı seviyoruz diye görmemezlikten gelemeyiz. Parayı kolay kazanan biri varsa bir ürün alırken çok dikkat etmeyebilir fakat ülkemizin durumu ortada. 2000'li yılların başında alınmış olup hala sorunsuz çalışan 3310 gibi uzun ömürlü bir telefonun günümüzde üretilmediğini unutmamak gerek. Firmalar parayı en çok satış sonrası servisten kazanacaklarını fark ettikten sonra böyle bir şeyi beklemek te çok doğru olmaz zaten.

• Beğen
Tepkiler: bmw_m6
JustWatch34

JustWatch34

Üye
Ben olsaydım LG G3 Alırdım çünkü LG G3'ün mağazası daha çok uygulama barındırıyor Ve kamerasıda güzel Nokia 1520'nin mağazasında öyle çok oyun.uygulama vs. yok

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
Telefona birşey yapabilmek için öncelikle telefonun bazı şeylere izin vermesi gerekiyor. Ayrıca uzun süre telefonun kullanılabilmesi açısından neden 1520'nin tercih edilmesi gerektiğini anlayamadım. 920 ve G2 aynı dönemde çıkmış olmalarına rağmen(hatta yanılmıyorsam G2 birkaç ay önce tanıtılmıştı) G2 şuanda daha kullanılabilir bir telefon. Çıkış fiyatları 1650 lira civarında olan 2 telefondan 920 250-300 liralara zor satılırken G2'nin hala 700-800 liralara alıcı bulması da bunu destekleyen bir durum. Yıllarca Nokia kullanmış olan ve takım tutar gibi Nokia'yı tutan biri için gerçekten Nokia'yı bu durumda görmek üzücü, fakat gerçekleri de sırf markayı seviyoruz diye görmemezlikten gelemeyiz. Parayı kolay kazanan biri varsa bir ürün alırken çok dikkat etmeyebilir fakat ülkemizin durumu ortada. 2000'li yılların başında alınmış olup hala sorunsuz çalışan 3310 gibi uzun ömürlü bir telefonun günümüzde üretilmediğini unutmamak gerek. Firmalar parayı en çok satış sonrası servisten kazanacaklarını fark ettikten sonra böyle bir şeyi beklemek te çok doğru olmaz zaten.
bazı şeylere izin veriyor. akıllı telefonu akıllı telefon olarak kullanabiliyorsun yani.
uzun süreli kullanımda işin içine dayanıklılık girer. bu yüzden 1520 dedim. kıyasladığın cihazlardan Lumia 920 2012 de lg g3 ise 2013 de çıktı. 1 yılda devrim mi olur sanki diyeceksen de ip5s ile ip6 arasındaki farka bak. buda senin lg g2 nin önce çıkmış gibi gösterdiğin tezini yıkar. uzun ömürlü dedim çünkü lg g2 ile 1520 nin çıkış tarihleri yakın. ancak 1520 şuan daha kullanılabilir bir cihaz.
paranın kolay kazanılmadığından bahsetmişsiniz . evet bu yüzden fp ürünü olan 1520 yi tavsiye ettik. çabuk modası geçen androidleri değil...
Ben olsaydım LG G3 Alırdım çünkü LG G3'ün mağazası daha çok uygulama barındırıyor Ve kamerasıda güzel Nokia 1520'nin mağazasında öyle çok oyun.uygulama vs. yok
lütfen tamam mağazaya bir şey demiyoruz da kamera olayına girmeyelim. lg g4 ile birçok farklı şartta 1520 nin kamerayı kıyasladım 1520 her türlü baskın geldi...