Telefon Tavsiyesi LG G2 vs Nexus 5 vs NOTE 3

Sponsorlu Bağlantılar

mahmut-kys

mahmut-kys

Üye
    Konu Sahibi
LG G2 vs Nexus 5 vs NOTE 3
Merhaba Arkadaşlar.
Öncelikle kafam çok karıştı diyebilirim.O kadar çok model var ki.Hangisini alsam birinin Artısı Birinin eksini çok.Herneyse gelelim konuya.
Yaklaşık bir-iki ay önce şu konudan beni hatırlarsiniz.
Artık bildiğiniz gibi taksit olayi kalktı ve şu sıralar hediye çeki uygulamasi var.
O yüzden bu haftasonu artık kesin almaliyim.
Bu konuyu açmadan önce sağulsun Forumdan birkaç arkadaşla PM olarak danışmıştim ama genede açıyım dedim.
Telefon Tavsiyesi - Samsung Galaxy S4 mü LG G2 D802 mi | Sayfa 4 - MaxiCep
Şimdi S4 ü kesin eledim.S5 e de pek sicak bakmıyom açıkcasi Biraz hayal kırıklığı olmuş.Bataryasi olsun.S4 ün üstüne geliştirmişler gibi.Zaten Türkiyeye gelecek işlemcisi galiba yine Exynos olacak Qualcomm SD 801 işlemci olmayacak 4K yüzünden.Herneyse tam bilmiyorumda zaten Alma gibi bir niyetim yok fiyati çok :)
Bir arada General Mobile Eliteye baktim bunlar ne yapıyorsa dedim özellikleri şişirmiş hep ön kamera felan işlemci ram ama baktım ki optimizasyon sıfır uyum yok.5.5 inç telefon pil 2200 miliamper sonradan caydim.Sıkıntı olur dedim.
Şimdi asıl mevzuya gelelim:
Şuan şu üç Telefon arasinda kaldım: Nexus 5,G2 ve Note 3
Şimdi hepsini inceledim.Genel itibarile ile + ve - leri söyleyim.
Nexus 5 artılari ve eksileri:
+Telefon çok hızlı direk Kitkat olduğu için hemen tepki veriyor.Tarayıcı olsun rehber olsun kamera çekim hızı olsun çok hızlı dokunmatik çok iyi.Güncelleştirme desteği çok iyi ve arkasinda Google olmasi.Ayrica Developer telefonu olmasi.(direk bu telefon üzerinden geliştiriyorlar androidi)
Kamerasi yeterli gibi 8 Mp ama odaklamasi felan güzel.Fotograf çokçekebilirim :)
Eksileri Saf Android olmasi görsellik yok.Ama çokta önemli değil.
Çoğu kullanıcı saf android sıkıcı olabilir diyorda bu hız performansa açısından bir ajantaj.Gereksiz arayüzler telefonu kastirabiliyor.Touchwiz gibi.
Birde pili 2220 Mili amper ama bir gün içinde yeterli olabilir :)
Performans açısından Benchmarklardan hepsinden(g2 ve note3) düşük ama işi görür.
ve Yeni bir güncelleştirme daha geliyor.Çoğu telefona bile daha kitkat gelmemişkem buna 4.4.3 dağıtımına başlanmış.Çok hızlı güncelleme desteği var :)
Nexus 5 te OTG desteği varmiydi?
Bir devajantaj daha vardi Nexus 5 in kutusundan galiba kulaklık çıkmıyor ve hoparlörü MONO
Gelelim G2 ye G2 hepsi için ideal ama Tek şu güncelleme olayi kafa karıştırıyor.
Bu kitkat geleydi bir hız açısından farklar oluyor.Kesin bir bilgide yok gibi.Mart da gelir dediler Nisan oldu hala yok.Bu kriter benim için çok önemli
Hafiza konusunda 16 Gb yeterli mi sizce?(1500 TL) 32 GB da çok pahali 1700 TL
16 GB almayi düşünüyorum birazda yeterli olur herhal :)
OTG desteğide var zaten.
Dayanınıklık konusundada endişelerim var G2'de Biraz plastik hissi veriyor gibi.Ekran çok ince gibi kılıfsız kullanilmaz bu telefon :) Nexus 5 biraz daha dayanıklı G2 ye göre sanki arka kasa biraz daha sağlam geliyor.
Son olarak G2 nin Gece kamerasi nasıl bir sıkıntı yoktur umarim?
Note 3:
Note 3'e bakarsak tek sıkıntısi Taşınması kolay değil.Hepsinden büyük olmasi.Buda telefonu alma niyetimi bir hayli düşürüyor gibi ancak:
Bu note 3 un N9005 modeli Türkiyede olaydi iyidi.Onda Snapdrogon 800 var.Bu Türkiyede satılan işlemcisi Okta miydi.Snapdragon daha iyi gibi.
Note 3 ün iyi yani hem telefon hem tablet olmasi.Kalemide çok hoşuma gitti ve birçok uygulamasi var kendine has.Keşif için ideal
Note 3 Benchmarklarda Hepsinden önde. Açıkcasi Lg g2 ve bunun arasinda pek fazla fark yok.
Genel itibari ile bu üç telefon işi görür.
Ama benim için önemli olan içime sineni ve en az 2-3 yıl kullanacam.
Bu yüzden iyice şeçmeliyim ve Dayanıklılık önemli.Fiyat performansi açısından önem veriyorum Fazla bir oyun yüklemem en fazla GTA oynarim ve Kamera ile de çok uğraşabilirim bunuda belirtiyim de .Son olarak en stabil çalışanida göz ardı etmemek lazım :)
Evet arkadaşlar genel olarak böyle Lütfen Bunlarin hepsini okuduktan sonra yorumlarsanız sevinirim.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Ben note 3 kullanıcısı olarak Note 3 derim.Kamera demişsin note 3 te bir sürü akıllı modlar var ayrıca note 3 direkt olarak 32gb olarak geliyor bunun 25 gb kullanılabilir nexus 32gb sine baktım oda 26 gb boşluk bırakıyor.Güncellemede namı değer samsung googledan sonra 2. diyebiliriz hakeza note 1 2.3 sürümünden 4.1.2 ye kadar aldı.Note serisi samsung un 1 numara serisi diyebiliriz.Zamanım yok diyorsun madem note 4 ü bekleme note 3 ü al.Exynos snapdragon bunlara 4k harici fazla takılma derim sonuçta son nesil işlemciler perfonmansta pek bir fark hissetmezsin.Cebe sigmada note 3 cebimdeyken hissetmiyorum bile büyüklük açısından sıkıntı hiç yaratmadi.Silikon kaplar kullanma derim telefonun yan tarafları söküyormus.Orjinal kılıfı var bende oradaki pencere ile kontrol çok cool ve işi kolaylaştırıyor.3gb ram var zaten bu 1gb ram farkı android te çok önemsenen bir mesele.Pil olarak zaten hepsinden önde umarım yardımcı olabilmisimdir.
Kameradan Özelliklerinden görüntüler (nexusta hiçbiri yok)
Arka Kamera:

Ön Kamera:

Son düzenleme:
Senyor Keş

Senyor Keş

Üye
Samsung marka cihaz alacaksan kesinlikle snapdragon işlemcili olanından al. exynous beş para etmez

• Beğen
Tepkiler: avast
messevim

messevim

Üye
Note 3 ele bence . Cok buyuk. G2 veye nexus al. 20 nisadnda guncelleme gelecek g2 ye. Tarih kesinlesti. Eger 8mp kamera isini gorurse de nexus al. Guncelleme takintin varsa yine nexus al derim

avast

avast

Üye
hocam kulaklık cıkmıyo demissin aradaki fiyat farkına en iyisinden bi kulaklık alınabilir ben nexus 5 1399 a aldım vatandan bu hafta sonu g2 1500 du yani birde guncelleme var onun dısında performans sıkıntısı yok ben denedim gtası asphaltı hepsini oynatıyor birde note3 9005 alma sansın varsa onu tavsiye ederim tabi butce sıkıntı degilse yoksa g2 ve nexus 5 yakınlar fark batarya destek ve arada 100-200 tl fark olması (kulaklıgı fark saymıyorum cunku benim sony mdr ex50lpm vard ımemnunum 40 lira falan oda)bu arada nexus 16 dan 12 gb kalıyor ama yetiyor geenel olarak otg destegi stoockta yok rootla kullanılıyor beliki bu caydırır seni onun dısında drive ı gayet guzel ve hızlı ben resimlerimi google drive ıma attım meselaayrıca 1700 cok pahalı diyorsunuz note3 nekadar ki en son gordugumde 2100 :D

canko13

canko13

Üye
Eski bir note2 kullanıcısı olarak,G2 tavsiye ediyorum, note iyi telefon ama belli bir zaman sonra büyük olması sıkıntı yaratıyor, en azından bende öyle oldu.

avast

avast

Üye
ha arkadasımda note 2 var gecen sene yada ondan onceki sene 1900 e aldı yanlıs olmasın 4.3 le takılıyo diyo nexusla bunu yasayacagını sanmıyorum

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Note 2 seçeneklerde yok sanırım :hmmm Note 3 demiş :hmmm

• Beğen
Tepkiler: avast
avast

avast

Üye
Note 2 seçeneklerde yok sanırım :hmmm Note 3 demiş :hmmm
hani 2-3 yıl kullancam demisya arkadasın note 2 si 1.5 senede bir guncelleme aldı ve oda kastı o yuzden dedim acaba note 3 un gelecegi ne olacak diye soyledim yoksa suanda note3 9005 suphesiz cok cok iyi cunku note2 ilk guncellemesinde (ki 1.5 senede 1 guncelleme ) kasarken aynı donanıma sahip(yaklasık yani) nexus 4 hala akıyo :allalla:

avast

avast

Üye
wipe data yapsın.söyle :)
dedimde verileri onemliymis :D yoksa ben nexusu 3 gun once aldım cok cok hızlı daha hıc teklemedi ama cok uygulama kurup sildim wipe lasammı diyorum eski telefondan alıskanlık :ehe:duzeltme yaptım bi ustte

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Ben note 3 kullanıcısı olarak Note 3 derim.Kamera demişsin note 3 te bir sürü akıllı modlar var ayrıca note 3 direkt olarak 32gb olarak geliyor bunun 25 gb kullanılabilir nexus 32gb sine baktım oda 26 gb boşluk bırakıyor.Güncellemede namı değer samsung googledan sonra 2. diyebiliriz hakeza note 1 2.3 sürümünden 4.1.2 ye kadar aldı.Note serisi samsung un 1 numara serisi diyebiliriz.Zamanım yok diyorsun madem note 4 ü bekleme note 3 ü al.Exynos snapdragon bunlara 4k harici fazla takılma derim sonuçta son nesil işlemciler perfonmansta pek bir fark hissetmezsin.Cebe sigmada note 3 cebimdeyken hissetmiyorum bile büyüklük açısından sıkıntı hiç yaratmadi.Silikon kaplar kullanma derim telefonun yan tarafları söküyormus.Orjinal kılıfı var bende oradaki pencere ile kontrol çok cool ve işi kolaylaştırıyor.3gb ram var zaten bu 1gb ram farkı android te çok önemsenen bir mesele.Pil olarak zaten hepsinden önde umarım yardımcı olabilmisimdir.
Kameradan Özelliklerinden görüntüler (nexusta hiçbiri yok)
Arka Kamera:

Ön Kamera:

avast

avast

Üye
bu arada samsungu begenmeselerde samsungun telefona kattıgı seyler guzel bence ha gereksiz yokmu bence gereksizde cok ama bazıları insanın yapmak isteyipte yapamadıklarını yaptırıyo :D ama 1700 g2 ye pahalı deyip note3 u nasıl listeye aldı anlayamadım :ehe:

• Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu ve B.A.R.O.N
AndroidTR20

AndroidTR20

Üye
bence birazdaha bekle g3 cıkacak fiyatı yüksek olursa g2 alırsın fiyatı ucuzlar

maxirabit

maxirabit

Üye
Note 3 büyük diye düşünüyorsunuz ama alışırsanız diger modeller oyuncak gibi oluyor:D Kız arkadaşım da mega var hiç büyüklüğünden falan dert yanmıyor:D

Invoke

Invoke

Üye
Saf android avantajdır. Her türlü. Sıkıcıymış :p Arayüz kasınca kim sıkılıyor, görürüz. Ayrıca temelde hepsi aynı, kendin de biraz kişiselleştirme yaparsan ki yaparsın bu durumda bu olayı tartışmak çok saçma oluyor. Neyse...

Nexus 5'in OTG desteği eğer root yaparsan var.

Evet, kutudan kulaklık çıkmıyor.

G2'ye 16GB yeter mi diye sormuşsun ama Nexus 5'inde hafıza kartı desteği yok ve sadece 16GBlık seçenek var, hatırlatayım. İllaki kısıtlar seni, kimisine yeter, kimisine yetmez, kimisi de idare eder. Yetip, yetmeyeceği sana bağlı. :D

Elit lafı geçmiş, onu hiç düşünme bile. :D

Bir de benchmarklar çok geçmiş, onlara hiç mi hiç takılma. Nexus 5 bayağı gerilerde antutuda anlam veremedim geçen öylesine yaptığım bir testte (zaten bir kere yaptım sırf bu kadar düşük puan aldığı için merak ettim, bir şeyi belirlemiyor çünkü) yalan olmasın ya 33 ya da 37k puan geldi. Programı da sildim tam aklımda değil ama ikisinden biri. Çok rahat 40'a çıkılır. Dediğim gibi lüzumsuz işler.

Şimdi gelelim asıl cevaba: Note 3 güzel cihaz. 3GB Ram, artı bir sürü özellik, şimdi onları saymayalım. Kamerası da gayet iyi hatta bunlar arasında en iyisi note 3tür. Artı hafıza kartı desteği de var. Güncelleme durumunu merak ediyorsan, Note 2'ye bak. Note 4 çıkınca Note 3'e olacağı gör. Bence sorun değil, değer yani. İşin özüne gelirsek, note 3, ele gitsin boş ver, diyerek es geçilecek cihaz değil. Yalnız arada fiyat farkı da var. Hatta bayağı fiyat farkı var. Ha bu arada Exynos versiyonu var ama öyle çok da yabana atılacak bir durumu yok, gayet iyi.

2-3 yıl olayı da aynı hafıza olayı gibi sana bağlı. Misal benim Xperia Ray ikinci yılını tamamladı. Yeni Nexus 5 aldım, bu da bir sorun olmazsa uzun süre gider.
Ben olsam az paraya Nexus 5 alırdım. Çok para vereceksem de Note 3'e yürürdüm, aslında ben yürümezdim ya. Sonuçta çok para vereceksem Z2 çıkacak yakında ona yürürüm, hatta koşarım. =P Ama sen Note 3'e yürüyebilirsin. :D

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mahmut-kys
Burak Altun

Burak Altun

Üye
Note 3>LG G2=Nexus 5

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
Nexus5

Üst Alt