Lens Hakkında Birkaç Soru

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
    Konu Sahibi
Lens Hakkında Birkaç Soru
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 5 yıldır gözlük kullanıyorum ama artık bıktım gözlükten ve lens takmaya karar verdim doktora gidicem fakat bazı sorularım var bir arkadaşıma bundan bahsettiğimde eğer lens takarsan lazer tedavisi uygulanamazmış dedi ama buna pek inanmadım doğru mu? Lens olarak nasıl lens tavsiye edersiniz aylık mı yıllık mı? Benim polen alerjim var nisan mayıs gibi azıyor bu alerji bu lens takmama engel midir?

Legendary.

Legendary.

Üye
ben 1 sınıftan beri takıyorum :dry: Ayrıca Lens ve Lazer tedavisine uygun değiil benim göz :) Doktorlar öyle diyor :D Başka bi tedavi olucam yazın düşücek numarası :oley: :bud:

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
    Konu Sahibi
ben 1 sınıftan beri takıyorum :dry: Ayrıca Lens ve Lazer tedavisine uygun değiil benim göz :) Doktorlar öyle diyor :D Başka bi tedavi olucam yazın düşücek numarası :oley: :bud:

oo senin kötüymüş Mert ben 5 yıldır takıyorum ve bıktım diyorum sen 11 senedir :( benimbir sorun yok çizdirmekle ilgili ama daha 18imi doldurmadım ve göz numaramın büyümesi durdu mu tam bilmiyorum ama 1 yıldır gitmiyorum doktora ve görme konusunda problemim yok büyük ihtimal durmuştur :)

- - - Eklendi - - -

senin tedavi nasıl bir şey? :hmmm

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
Alakasi Yok Bence ..

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
Ben de lens kullanıyorum, lense başlamadan önce çok araştırdım, sonunda güvenebileceğim bir doktor buldum. Doktorum lens kullanmanın lazer tedavisine engel olmadığını, ne kadar uzun süre lens kullanırsan kullan lensi çıkardıktan 1 hafta sonra bütün etkilerinin kaybolacağını söyledi.

Yıllık lensler hijyenik değil, aylık lens tavsiye ederim ben. Gözün alerjikse günde 8 saatten fazla takmamaya çalış. Lens markası olarak da Biofinity gayet iyi

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan
Legendary.

Legendary.

Üye
Bilmiyorum ki yazın olucaz numara yüksek sayılır benim kardeşim. Lazer olur kurtulurum diyordum.Ama uygun değilmiş yeni öğrendim :( Bakalım doktor numaranı kesinlikle düşürcektir diyor :hmmm

esokmen

esokmen

Üye
Benim de merak ettigim bir konuydu peki fiyatlar ne aralikta

Xelord

Xelord

Üye
Ben 4yılı geçti gözlüğe başlayalı lens düşünmüştüm de zor olur falan filan diye hiç yanaşmadım. Gözlük rahat. Yağmurlu günlerde otobüse binince ani hava değişikliğiyle buğlanması ve hiçbir şey görememek kötü bir şey tabi. Neyse lazerle ilgili: O işin tam garantisi yok sanırım. Benim bir arkadaşımın abisi olmuş. Sıfırlamış ama biraz zaman sonra (bilmiyorum kaç aydır ya da yıl mıdır) Daha yüksek numrayla ortaya çıkmış. Başka bir arkadaşımın yine abisi hiç sorun yokmuş. Hocam vardı o da çizdirmiş 0 numarası kaç yıldır sorun yok diyordu.

- - - Eklendi - - -

Bilmiyorum ki yazın olucaz numara yüksek sayılır benim kardeşim. Lazer olur kurtulurum diyordum.Ama uygun değilmiş yeni öğrendim :( Bakalım doktor numaranı kesinlikle düşürcektir diyor :hmmm

Düşer inşallah.

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
    Konu Sahibi
Ben de lens kullanıyorum, lense başlamadan önce çok araştırdım, sonunda güvenebileceğim bir doktor buldum. Doktorum lens kullanmanın lazer tedavisine engel olmadığını, ne kadar uzun süre lens kullanırsan kullan lensi çıkardıktan 1 hafta sonra bütün etkilerinin kaybolacağını söyledi.

Yıllık lensler hijyenik değil, aylık lens tavsiye ederim ben. Gözün alerjikse günde 8 saatten fazla takmamaya çalış. Lens markası olarak da Biofinity gayet iyi
teşekkürler :) en iyisi ilkbahar gelince lens için muayene olayım :)

- - - Eklendi - - -

teşekkürler :) en iyisi ilkbahar gelince lens için muayene olayım :)

- - - Eklendi - - -

aylık lensler 50-60 tlden başlayıp 110-120 tlye kadar var :)

- - - Eklendi - - -

inşallah :)

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye

65 liraya (normal fiyatınından ucuz) alıyorum ben Biofinty'i

- - - Eklendi - - -

Bir de şunu ekleyim, "Lens kullanmak lazer ameliyatını engeller" düşüncesi Lazer Ameliyatından para kazanan doktorların bir uydurmasıymış, çünkü lens kullananlar ne kadar fazla olursa o kadar az para kazanacaklar.. :)

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan
Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
    Konu Sahibi
65 liraya (normal fiyatınından ucuz) alıyorum ben Biofinty'i

- - - Eklendi - - -

Bir de şunu ekleyim, "Lens kullanmak lazer ameliyatını engeller" düşüncesi Lazer Ameliyatından para kazanan doktorların bir uydurmasıymış, çünkü lens kullananlar ne kadar fazla olursa o kadar az para kazanacaklar.. :)

benim internette gördüklerim fiyatlar o civarda biofinty 55-60 tl civarıydı tabi izmirde kaç liraya bulurum bilmiyorum :)

İşte bana da saçma geldi zaten annemden ve bir arkadaştan duydum onu ama bir sürü lens kullanan insan var ve bir sürü kişi çizdirmek istiyor öyle olsa bile bile neden lens kullansınlar şeklinde bir mantık yürüttüm :D doğru düşünmüşüm :D

Superfan

Superfan

Üye
3-4 yaşımdan beri.Aşırı alerjim var.Bildiğim kadarıyla göz numarası düşmez.Sadece durur.Büyümeyle büyür.

kingkartal

Üye
Gözlüklerler lens mi

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
    Konu Sahibi
3-4 yaşımdan beri.Aşırı alerjim var.Bildiğim kadarıyla göz numarası düşmez.Sadece durur.Büyümeyle büyür.

göz numarasının düşüp düşmemesi kişiye bağlı değişir sıfırlanan arkadaşlarım var :hmmm

Legendary.

Legendary.

Üye
Lens zahmetli olum ya :hmmm

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
    Konu Sahibi
Lens zahmetli olum ya :hmmm

Valla bıktım Mert gözlükten lens zor biliyorum ama en azından gözlük kullanmayacağım yağmurlu havalarda şemsiyem olmasa da olur diyebileceğim futbol oynarken topa kendimi sakınmadan girebileceğim sende bunları biliyorsun Mert

Superfan

Superfan

Üye

göz numarasının düşüp düşmemesi kişiye bağlı değişir sıfırlanan arkadaşlarım var :hmmm

Ameliyatla zaten sıfırlanır.Lazer tedavisiyle.Ama bilgisayardan uzaklaşayım.Televizyonla göz teması kurmayayım felan desen de o artar.Özellikle tremmer ve benim daha büyüme çağında olan kişilerde büyüdüğümüz sürece göz derecemiz büyürmüş.Büyüme durunca o da yavaş yavaş dururmuş.Doktor söylemişti zamanında.Sadece bilgisayar bu büyümeyi hızlandırıyor.Ya da kesin çözüm lazer tedavisi.

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
    Konu Sahibi

Ameliyatla zaten sıfırlanır.Lazer tedavisiyle.Ama bilgisayardan uzaklaşayım.Televizyonla göz teması kurmayayım felan desen de o artar.Özellikle tremmer ve benim daha büyüme çağında olan kişilerde büyüdüğümüz sürece göz derecemiz büyürmüş.Büyüme durunca o da yavaş yavaş dururmuş.Doktor söylemişti zamanında.Sadece bilgisayar bu büyümeyi hızlandırıyor.Ya da kesin çözüm lazer tedavisi.

Kisiden ksiye degistir iste yalan mi soyleyecegim kuzenim miyop ve astigmat vardi miyopu sifirlandi astigmatta dusermis doktor soylemis en yakin arkadaslarimdan birisi de miyoptu 2 yil once sifirlandi takmiyor artik

Superfan

Superfan

Üye

Kisiden ksiye degistir iste yalan mi soyleyecegim kuzenim miyop ve astigmat vardi miyopu sifirlandi astigmatta dusermis doktor soylemis en yakin arkadaslarimdan birisi de miyoptu 2 yil once sifirlandi takmiyor artik

Tedaviyle mi ?
Öyleyse tabiki sıfırlanır.Onun içni tedavi oluyoruz zaten.Sakin ol şampiyon!

karayel90

karayel90

Üye
Ben 15 seden beri gözlük kullanıyorum yaşım şuan 19
Hiç bi zamanda lens almayı düşünmedim gözlüklü halimi çok çok seviyorum arkadaşlarımda alıştığından lens alma diyolar
Ben birazda üşengecim şimdi dikkatli temiz kullanmak gerekir lensi

Bu arada 4 yaşımda daha gözlük ilk kez eve geldiğinde gözlüğü söyle bi 5 dk takmışım daha sonra duvara çarpıp tuza buz etmişim :kop:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...