LED-backlit IPS LCD capacitive touchscreen VS Amoled

Sponsorlu Bağlantılar

Secret26

Secret26

Üye
    Konu Sahibi
LED-backlit IPS LCD capacitive touchscreen VS Amoled
LED-backlit IPS LCD capacitive touchscreen ve AMOLED arasındaki fark nedir arkadaşlar bana birisi açıklayabilir mi acaba?

blacktalon

blacktalon

Üye
ips lcd daha iyi olmasi lazim

Secret26

Secret26

Üye
    Konu Sahibi
O zaman Note II deki ekranla LG Optimusdaki ekran farklı yani LCD IPS => LG daha mı iyi ekrana sahip

blacktalon

blacktalon

Üye
lgde ips varsa daha iyidir ama lgde guncelleme sorunu var ve ekranin cozunurlulugu ppi degeri dizimi vs de onemli

MaxipmaN

Üye
menudeki ikonlara baktığimda c601 603ten farkla iyı 700 den bir tık daha iyi piksel konusunda

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Amoled ekran renkleri canlı ve parlak gösterir ama şarjı daha fazla yer. Güneş altında yazıları pek belli etmez. IPS ekran ise şarj açısından Amoled'e göre daha avantajlı. IPS ekran renkleri Amolede göre daha az parlaklıkta gösterir ama net gösterir.Ayrıca her bakış açısından net ve belirgin görüntü imkanı sağlar. IPS ekran siyah arayüzlü işletim sistemlerinde daha fazla şarj yerken Amoled ekran pixelleri çalıştırmadığı için daha az şarj yer.Fakat Amoled ekran beyaz renkleri iyi yansıtamaz. Umarım yardımcı olmuştur :oke:

IVI-Elia

Üye
Aslında yeni nesil ekranlar ın hepsi iyi fakat ufak tefek farklılıklar var.

Örneğin AMOLED ekranlar daha yüksek kontrast ve daha canlı renkler sunar.Siyah rengi oldukça iyi verir.

led arka aydınlatmalı IPS-LCD ler ise dha yüksek parlaklık ve görüntü açısı sunar.AMOLEDe göre daha iyi beyaz renk verirler.

Ama iki panelde gayet iyidir oldukça tatminkardır.Hangisi daha yuksek ppi değerine sahipse ona yönelin..

NOT:Samsung tarafından geliştirilen AMOLEd ler rgb olmadığından biraz daha kötü.

Ama LG tarafından geliştirilen ve Nokianında katkılarıyla 925,1020 gibi cihazlarında kullandığı OCTA AMOLED ekranlar baya iyiler ve enerji tüketimi düşük...

:oke:

- - - Eklendi - - -

Samsung eskiden Amoled+ yapardı ve red-green-Blue idi ama artık değil ama -HD de sıkıntı olmaz

LimePie

LimePie

Üye
yani galaxy s4ün ekranı tatmin eder diyorsun yani ?

fk555897

fk555897

Üye
Arkadaşlar telefonda canlılık istiyorsan İPS, telefon ekranında renklerin güzel çıkmasını istoyorsan AMOLED ekran.

codblackops2

codblackops2

Üye
Note 2de rgb kullanarak herkesi şaşırttı samsung:hmmm

Ben bi ips lcdye bi de amolede baktim..
Amoled "bence "açık ara önde :hmmm

fingerback5

fingerback5

Üye
Amoled gözünü doyurur o kadar diyim :D

Üst Alt