laptop kameram calısmıyor:(

Sponsorlu Bağlantılar

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
    Konu Sahibi
laptop kameram calısmıyor:(
hp pavilion dv6000
laptobumun kamerası calısmıyor sinir oldum
msndendır dıye kac kez yükledım sürümü kaldırıp
olmadı
netten yenı driver indirdim yükledım
yıne olmadı
önceden sadece grı ekran gzkyodu
sımdı kamera yok gzkyor takılı deıl gıbı
cok anlamam
bırı yardımcı olabılırmı
dün geceden berı sinir ettı benı:vur:vur

--------------- Ekleme ---------------

biri baksın artık yahu:ehe

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (1 Kayıtlı üye ve 0 Misafir) Tuba_erva :hmmm

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
İşletim Sitemin XP İse Bilgisayarım'a Sağ Click Özellikler Donanım>> Aygıt Yöneticisinden Kamera Donanımını Kaldır,PC Yeniden Başlat Sonra Tekrar Aygıt Yönetisinden Donanım Değişiklerini Tara,Taradığında Kamera Aygıtını Bulursa Sorun Çözülecektir...

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
    Konu Sahibi
İşletim Sitemin XP İse Bilgisayarım'a Sağ Click Özellikler Donanım>> Aygıt Yöneticisinden Kamera Donanımını Kaldır,PC Yeniden Başlat Sonra Tekrar Aygıt Yönetisinden Donanım Değişiklerini Tara,Taradığında Kamera Aygıtını Bulursa Sorun Çözülecektir...
tesekkürler duyarlılıgın ıcın ama yaptım olmuyor
yenıden yüklemem gerek sanırım

netten sunları buldum yükledım yıne olmadı:vur:vur

Ses kartı sürücüleri

• Ses yaması:

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
+ Ses kartı sürücününü bir yere açın ama kurmayın.
a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
c- Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.
d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçiyoruz.
g- Uyumlu donanımları göster'in işaretini kaldırıyoruz. Disketi var seçeneğini seçiyoruz.
h- Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin, .inf uzantılı dosyayı seçin ve tamam deyin.
i- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Bilgisayarı yeniden başlatın.

[*] Modem Sürücüsü: isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
b- Modem Device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin.

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Hangi işletim sistemi kurulu ?

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
    Konu Sahibi
Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Tamam.Önce aygıt yöneticisini aç , orada Webcam sürücüsünü önce devre dışı bırak sonra da kaldır ve bilgisayarı yeniden başlat.

Aşağıdaki bağlantıdan iki yazılımı indir.

Önce bunu kur :

Sonra da bunu kur :

Kurulum sırasında eğer webcam sürücüsünü etkinleştirmeni isterse , aygıt yöneticisini aç ve herhangi bir sürücü üzerine sağ tıklayıp "Donanım değişikliklerini tara" de.Sonra kuruluma devam et.Eğer sormazsa kurulumu tamamladıktan sonra aynı işlemi yap.Olmazsa buradayız.

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye

tesekkürler duyarlılıgın ıcın ama yaptım olmuyor
yenıden yüklemem gerek sanırım

netten sunları buldum yükledım yıne olmadı:vur:vur

Ses kartı sürücüleri
[/FONT][/I][/B]

• Ses yaması:

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
+ Ses kartı sürücününü bir yere açın ama kurmayın.
b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçiyoruz.
g- Uyumlu donanımları göster'in işaretini kaldırıyoruz. Disketi var seçeneğini seçiyoruz.
h- Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin, .inf uzantılı dosyayı seçin ve tamam deyin.
i- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Bilgisayarı yeniden başlatın.

[*] Modem Sürücüsü: isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
b- Modem Device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin.

Senin Verdiğin 1. linkdeki İşine Yaramaz Çünkü Ses Driver 'ı Hoporlör İle İlgili :) Nedved Mod'umun Söylediği Yöntemi Yap Kesin Olacaktır..Büyük İhtimal Driver İle İlgili Sorunun Var PC'yi Format CD si ile Onardığımda Bendede Böyle Sorun Oluştu Ama Kameranın Driver'ını Yükledim Ve Sorunum Giderildi :)

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
    Konu Sahibi
sistemı yenıden baslattım ındırıp daha calıstrmadan yenı donanım buldu ama

Senin Verdiğin 1. linkdeki İşine Yaramaz Çünkü Ses Driver 'ı Hoporlör İle İlgili :) Nedved Mod'umun Söylediği Yöntemi Yap Kesin Olacaktır..Büyük İhtimal Driver İle İlgili Sorunun Var PC'yi Format CD si ile Onardığımda Bendede Böyle Sorun Oluştu Ama Kameranın Driver'ını Yükledim Ve Sorunum Giderildi :)
anladım saol bakcam şimdi =)

ya olmadı ya ben yapamadım
sihirbaz gereklı yazılımı bulamadıgndan dolayı yuklenemedı dıyor...
pff :(
ama yukledm

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
hmm :hmmm Demekki Doğru Driver'ı Kurmamışız :) Birde Benim Kameranın Driver'ını Yükleyerek Dene Bakalım Yeni Upload Ettim :) İçindeki Setup Uygulama Dosyası İle Kurabilirsin.

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
    Konu Sahibi
hmm :hmmm Demekki Doğru Driver'ı Kurmamışız :) Birde Benim Kameranın Driver'ını Yükleyerek Dene Bakalım Yeni Upload Ettim :) İçindeki Setup Uygulama Dosyası İle Kurabilirsin.
ekran görüntüsünü atcamda :hmmmolur bıde onu denerm olmazsa

Ozaman aygıt yöneticisinden sürücü hala devre dışıysa etkinleştir ve sürücü yazılımı güncelleme programlarını dene.Örneğin ; http://www.maxicep.com/pc-yazilim-genel/driver-checker-2-7-3-surucu-guncelleme-228455.html
olur bıde bunu deneyım pff:hmmm

ama cok bır işe yaramıyokı program yıne aynı yerde tıkandı satın al dıyor bana

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
Evet S*erial İsteyeceğini Belirtmemiş Sayın MOD'um :) Bende Versiyonu Var Sayın MOD'um İzin Verirse Sana Özel Mesaj İle Yollayım Download Linkini :)

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
    Konu Sahibi
Evet S*erial İsteyeceğini Belirtmemiş Sayın MOD'um :) Bende Versiyonu Var Sayın MOD'um İzin Verirse Sana Özel Mesaj İle Yollayım Download Linkini :)
ya cok iyi olur..şunu bı sekılde halledeyımde sabahtan berı ugrasıyorum

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
Programı Kurup ****** i girdikten sonra programı yeniden başlat driver tarama yap,Tarama Yaptıktan sonra Aşağıdaki Gösterin Resimdeki İcon'a Tıkla

2. Adım İse aşağıdaki REsimde Gösterildiği Gibi Download İcon una Tıkla

Ve Son Olarak 3. Adım İnstall'e Tıkla Kur :)

Bitti :) Anlatım ve SS ler Bana Aittir :)

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
    Konu Sahibi
Programı Kurup i girdikten sonra programı yeniden başlat driver tarama yap,Tarama Yaptıktan sonra Aşağıdaki Gösterin Resimdeki İcon'a Tıkla

2. Adım İse aşağıdaki REsimde Gösterildiği Gibi Download İcon una Tıkla

Ve Son Olarak 3. Adım İnstall'e Tıkla Kur :)

Bitti :) Anlatım ve SS ler Bana Aittir :)

cok tesekkür ederım gercekten konuya bakmadan kurcalayınca anladım ztn nasıl calıstıgını =)
ve oluyo da umarım bıttıkten sonrada calısır sorunsuz
gercekten cok tesekkür ederım :)

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
Driver'dan Kaynaklanan Sorun Uygun Driver'ı Bulursak Sorun Giderilecek :)

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
    Konu Sahibi
nasıl yaptım bende bılmıyorum:ehe kuzenım ugurlu geldı heralde
tam pcyı kırcakken son kez ona actım kamerayı acıldı..
sımdılık tabı
yıne acılmazsa konuya ekleme yaparm =)
tesekkür ederım yardımcı olanlara:sarıl:

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
Önemli Değil Yardımcı Olabildiysem Ne Mutlu Bana :)

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
    Konu Sahibi
nasıl yaptım bende bılmıyorum:ehe kuzenım ugurlu geldı heralde
tam pcyı kırcakken son kez ona actım kamerayı acıldı..
sımdılık tabı
yıne acılmazsa konuya ekleme yaparm =)
tesekkür ederım yardımcı olanlara:sarıl:
yok abıcım benm msn benden nazlı
bı kuzenıme aclıyo sımdıde baskasına olmuyo

Üst Alt