laptop aldım nasıl kullanılıyor buyav

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RidLe

Üye
    Konu Sahibi
laptop aldım nasıl kullanılıyor buyav
gittim acer 5742mi nevarya 2gb ekrankartlıdan aldım kursum ilkten şöyle sağını solunu bi yokladım nete falan bağlandıom program yükledimde bu meret kaç saat şarj olcak bikere taktım biraz<doldu oynadım sonraqazaldı takıp oynadım şimdi &8de taktım kullanmıyorum külüstürden girdim kaç saat olsun ilkten sonra nekadar dolsun kaç saat bide bun altı ısındı baya bi niye böyle tavsiyeleriniz neler internet 8mbittorrent kullanıyorum ama bi assasing creed 2yi indiremedim :(

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
sogutucu al fanlari cok isiniyosa.
yeni aldysan birak sarjda dursun.ilk sarj onemli sonra kurcalarsin

lolaman

lolaman

Üye
soğutucuyu dandik alma 50 tlyi gözden çıkar en az

RidLe

Üye
    Konu Sahibi
lolaman

lolaman

Üye
30 milyonada var ben 50 tlye 3 fanlı almıştım

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
12 saat dursun iste birak olsun sabaha kadar
ben netten almstm sogutucumu.cok kaliteli bir markaydi ama bozuldu usbi yeri

N1C<-lazımdeğil

N1C<-lazımdeğil

Üye
şarjını doldur daha sonra evde kullanırken pilini çıkar laptopu şarja tak oyna.. dışarıya felan götürünce de pili tak kullan. (böyle kullanmazsan pilin ömrü azalır. normalde 6saat gidiyorsa 20dk ya düşer.)

greenmile

greenmile

Üye
gittim acer 5742mi nevarya 2gb ekrankartlıdan aldım kursum ilkten şöyle sağını solunu bi yokladım nete falan bağlandıom program yükledimde bu meret kaç saat şarj olcak bikere taktım biraz<doldu oynadım sonraqazaldı takıp oynadım şimdi &8de taktım kullanmıyorum külüstürden girdim kaç saat olsun ilkten sonra nekadar dolsun kaç saat bide bun altı ısındı baya bi niye böyle tavsiyeleriniz neler internet 8mbittorrent kullanıyorum ama bi assasing creed 2yi indiremedim :(

dolana kadar dursun artık yeni pilleri uzunca süre şarj etmeye gerek yok ama aralıklı şarj etme bataryayı öldürürsün

RidLe

Üye
    Konu Sahibi
vışşşşş 12saatmi biyerde okuduguma göre % 100 olunca boşuma bekliyormu şsadece bide şu şarjmı neyse arkasına takılan enerji kaynağımıdır nedir şarjdayken onu çıkarın demiş biri öyle kullanın ömreü uzasın demiş dneeyeyimmi

• Beğen
Tepkiler: Tuba.Erva
greenmile

greenmile

Üye
türkçe yazsana

• Beğen
Tepkiler: Revengeful

RidLe

Üye
    Konu Sahibi
şarjını doldur daha sonra evde kullanırken pilini çıkar laptopu şarja tak oyna.. dışarıya felan götürünce de pili tak kullan. (böyle kullanmazsan pilin ömrü azalır. normalde 6saat gidiyorsa 20dk ya düşer.)
yav taktım çıkaramıyıyom bu mereti nasılçekecem bunu :D

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
vışşşşş 12saatmi biyerde okuduguma göre % 100 olunca boşuma bekliyormu şsadece bide şu şarjmı neyse arkasına takılan enerji kaynağımıdır nedir şarjdayken onu çıkarın demiş biri öyle kullanın ömreü uzasın demiş dneeyeyimmi

keyfn bılır:D

RidLe

Üye
    Konu Sahibi
ya bunun batarya dolunca öndeki ışık sönüyomu acaba yav insan adam gibi kullanma klavuzu yazar neymiş bu böle gavurca hiçbieşy anlaşılmıyor

----------Eklendi @ 17:43:34 ---------- Yazıldı @ 17:42:45 ----------

bu normalde kaç saat beklesin
yav 2 mi 1mi

N1C<-lazımdeğil

N1C<-lazımdeğil

Üye
yav taktım çıkaramıyıyom bu mereti nasılçekecem bunu :D

pili çıkarmak için o bölgede düğmeler olcak birini yana doğru itip parmanı öle bekletcen diğer elinlede pili kendine doğru çekcen çıkacak.
pili kaç saat şarh ediyim diye sormuşsun cevap vereyim. laptopunda alt sağ bölümde (saat bölümünde) orda şarj işareti olucak o %100 olunca pilin şarjı dolmuş demek. yani ozaman çıkarabilirsin.

RidLe

Üye
    Konu Sahibi
%100 olunca kapalıyken soldaki küçük mavi ışık yanıyo normalde kırmızı ama maviye dönğyor

----------Eklendi @ 18:48:56 ---------- Yazıldı @ 18:47:20 ----------

şimdi doldu biraz dah bekletsemmmi 12sat falan ne dersin

furkan5800

furkan5800

Üye
ilk şarz çooook önemli bemnce yeni pil al en az 12 saat şarz et sonra gör

RidLe

Üye
    Konu Sahibi
ilk şarz çooook önemli bemnce yeni pil al en az 12 saat şarz et sonra gör
kardeşim neyr dayanarak söylüyorsun 6 lı li-on eskielrdeymiş o işlem galiba kullanım talimatşlarındada yazmıyor yetkil iservisemi sorsamki

----------Eklendi @ 19:28:17 ---------- Yazıldı @ 19:02:30 ----------

laptoptan giriyorum çok sarıyor böyle hem tv hem laptop süper bişeymiş

N1C<-lazımdeğil

N1C<-lazımdeğil

Üye
bnm dediğim yöntemi yapmassan laptopu masaüstû gibi kullanmaya baslarsın şarjînı hep takmak zorunda kalırsın yani sarjı takmadan en fazla 15 dk oynarsın.deneyimli biri olarak söylüyorum..

yanlış söylemiyosun ama elektrik her zaman aynı akımda gelmiyor bi anda fazla akım gelmesi laptopun yanmasına neden olabilir.

N1C<-lazımdeğil

N1C<-lazımdeğil

Üye
yanlış söylemiyosun ama elektrik her zaman aynı akımda gelmiyor bi anda fazla akım gelmesi laptopun yanmasına neden olabilir.

bi tanıdığım 5 senedir hp dv6 kullanıyor ve bu yöntemi uyguluyor laptopu hala taş gibi. bir çok kişiden bu yöntemi duydum. dediğin hakkında fazla bilgim yok. internette araştırdım bataryanın ömrünü uzatmak için yazılar buldum, bu konudan ulaşabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt