Kuyrukta beklemekten bıktı, TIR'a uydu anten taktı..

Konu, 'Garip ve İlginç Olaylar' kısmında d€rVish tarafından paylaşıldı. Okunma: 2839 | Cevaplanma: 5

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Kuyrukta beklemekten bıktı, TIR'a uydu anten taktı..

  :sopa:[​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Kapıkule Sınır Kapısı'ndan Avrupa'ya çıkmak için beklerken aracına taktırdığı uydu antenle tv kanallarını seyreden TIR sürücüsü, görenlerin dikkatini çekiyor.

  Türkiye'nin ihracatında önemli bir görevi üstlenen ve karayolundan taşımacılık yapan TIR sürücüleri, sınır kapılarından geçişlerde uzun süre beklemekten şikayetçi oluyorlar.

  Aldıkları yükü günlerce süren yolculuk sonrası istenilen adrese götüren uzun yol sürücüleri, sınır kapılarından geçişlerde gümrük işlemlerinin tamamlanması için bazen 1 günü aşan sürelerde beklemek zorunda kalıyor.

  Sıranın kendilerine gelmesini bekleyen sürücüler, bekleme zamanını arkadaşlarıyla sohbet etme, çay demleyip, yemek yemenin yanı sıra ilginç yöntemler kullanarak geçiriyor.

  Kapıkule Sınır Kapısından çıkış yapmak için kilometrelerce uzayan TIR kuyruğunda bekleyen ve İzmir'den Romanya'ya boya yükü götüren Halil Eyikmen, uzun süren kuyrukta beklerken TIR'ına taktırdığı uydu antenden tv kanallarını izliyor.

  Oldukça büyük bir çanak anteni TIR'ın çekicisine taktıran Eyikmen'ı zaman zaman çanak anteni daha net görüntü almak için ayarlarken görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

  TIR sürücülerinin kuyruklarda saatlerce beklemeye hazır olması gerektiğini ifade eden Eyikmen, şunları söyledi:

  "Burada beklerken hiç zaman geçmiyor. Çok sıkılıyoruz. Bazen sistemlerde arıza oluyor, 1 gün sırada beklemek zorunda kalıyoruz. Bende düşündüm, biraz olsun sıkıntımızı gidermek için aracıma çanak anten takmaya karar verdim. Anten sayesinde televizyonum bütün kanalları çekiyor. Hem zaman geçiriyorum, hem de sevdiğim programları izliyorum. Diğer TIR'larda televizyon var, fakat anten yok. Anten olmadığı için onlar kanalı izleyemiyor. Bazen onlarda benim TIR'a geliyor birlikte televizyon izliyoruz. Dünyanın neresine gidersem gideyim çanak anten sayesinde sevdiğim dizileri, filmleri izleyebiliyorum."

  TIR kuyruklarında bekleyen diğer şoför arkadaşlarına da çanak anten takmasını tavsiye eden Eyikmen, televizyon izlemenin en iyi zaman geçirme yöntemi olduğunu belirtti.baktabul

  Eyikmen, Kapıkule Sınır Kapısı'ndan her çıkış yaptığında kilometrelerce uzayan TIR kuyruğunda saatlerce beklediğini belirterek, yetkililerden bu soruna bir çözüm bulmasını da istedi.
  Yazan: d€rVish
  " Tehlike " ve tragedie bunu beğendi.
 2. adam çok zekimiş bence...:oke:

 3. Turksat Yönünü Nasıl buluyor acaba

Kuyrukta beklemekten bıktı, TIR'a uydu anten taktı.. konusuna benzer içerikler

 1. Uydu Anten Montajı ( Uydu Teknolojileri ve Dijital Yayın )

  Çatı altı bağlatısıProfesyonellerin kullandığı: Çanağın takılacağı boru çatının altına yandaki şekilde görüldüğü gibi özel bir demir çerçeve içinde sabitlenir. Demir çerçeve çatıyı oluşturan tahtalar arasına dört ayrı yerden vidalanır,...
 2. Kapıkule'de Tır Kuyruğu ( Haber Köşesi )

  Kapıkule Sınır Kapısı'nda, yurt dışına çıkış yapacak yaklaşık 350 tır, 9 kilometre kuyruk oluşturdu İhracat yüklerini bayram öncesi belirtilen adreslere teslim ederek, bayramı aileleriyle geçirmek isteyen tır şoförleri, sabah saatlerinden...
 3. Malzeme Yardımı Yagi Uda Anten ( Network, İnternet ve Güvenlik )

  Bu Yagi Uda antenlerinde kullanılam bakır çubuk yerine başka farklı metaller kullanılabilirmi mesela eski karasal antenin Boru şeklinde olan parçaları
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
15 Şubat 2016 Pazartesi - 1:08:37