Kuran Öğreniyorum Programı ile Sesli ve Görüntülü Eğitim

Konu, 'İslami Mobil Uygulamalar ve İslami Multimedya' kısmında ALPARS™ tarafından paylaşıldı. Okunma: 3630 | Cevaplanma: 1

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. < Resmi açmak için tıklayın >


  Güzel ve doğru bir şekilde Kur&#8217;an okumak, her müslümanın arzusudur. Yüce Kitabımızı kuralına uygun bir biçimde okumak, dinin direği olan namazı dosdoğru kılabilmenin de şartlarından biridir. Fakat çoğumuz, o veya bu sebepten gerekli eğitimi alamadığımızdan, bu konudaki eksiklerimizle yaşar dururuz.
  &#8220;Kur&#8217;an Öğreniyorum&#8221; programını, bu eksiğimizi kapatmak için bize yardımcı olsun diye hazırladık. Aslında bizim yaptığımız, Sayın Hüseyin Kutlu&#8217;nun hazırladığı ve Merhum Hafız İsmail Biçer&#8217;in okuduğu, kasetle Kur&#8217;an öğrenme setini bir bilgisayar programı haline getirmekten başka birşey değil. Dileğimiz, Yüce Kitabımızı okuyan dil sayısının artması ve gönüllerimizdeki pasın silinmesi.

  • Özellikleri
  • Bu programla öğretmene ihiyaç duymadan, kendi kendinize tecvidli Kur&#8217;an okumasını kolayca öğrenebilirsiniz.
  • Benzer Küme Tekniği : 28 Kur&#8217;an harfini 90 şekle çıkartan, başta, ortada, sonda yazılış metodu yanlıştır. Bunun yerine Kur&#8217;an yazısının ana husûsiyetlerini dikkate alan benzer küme tekniği kullanılarak 29 harf 15 şekilde öğretilmektedir.
  • Tecvid: Harflerin mahreçlerine ve kurallara uymak sûretiyle güzel Kur&#8217;an okumayı sağlayan ilme Tecvid denir. Programda tecvid tatbikatı dualar ve sureler üzerinde yapılmaktadır. Bu set ile daha başlangıç seviyesinde tecvidli okuyuş öğrenilmektedir. (Tecvidsiz öğretim yöntemi daha sonra öğrenilmesini güçleştirdiğinden kullanılmamıştır.)
  • Çalışma Süresi: Tavsiye edilen çalışma süresi 32 saattir. Günde 1 saat çalışarak 32 günde Kur&#8217;an okumasını tecvidli olarak öğrenebilirsiniz. Günde 2 saat çalışarak bu süre 15 güne indirilebilir.
  • Denenmiş Bir Sistem: 30 yıllık tecrübesi ile muhterem hocamız Hüseyin Kutlu tarafından hazırlanan bu program bir yıl farklı eğitim gruplarında denendikten sonra ilk kez 1998&#8242;de basılmıştır. O zamandan beri geçen sürede on binlerce kişiye Kur&#8217;an-ı Kerim öğreterek başarısını ispatlamıştır.

  Link:
  < Resmi açmak için tıklayın >
  Dosya İndir
  Not:Ehli-beyt.netten alıntıdır.


   
  Yazan: ALPARS™
  ultrabal10 ve India bunu beğendi.
 2. teşekkürler :oke:
   
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
28 Mayıs 2015 Perşembe - 17:03:37