Kuran Öğreniyorum Programı ile Sesli ve Görüntülü Eğitim

Konu, 'İslami Mobil Uygulamalar ve İslami Multimedya' kısmında ALPARS™ tarafından paylaşıldı. Okunma: 3676 | Cevaplanma: 1

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Kuran Öğreniyorum Programı ile Sesli ve Görüntülü Eğitim

< Resmi açmak için tıklayın >

Güzel ve doğru bir şekilde Kur&#8217;an okumak, her müslümanın arzusudur. Yüce Kitabımızı kuralına uygun bir biçimde okumak, dinin direği olan namazı dosdoğru kılabilmenin de şartlarından biridir. Fakat çoğumuz, o veya bu sebepten gerekli eğitimi alamadığımızdan, bu konudaki eksiklerimizle yaşar dururuz.
    &#8220;Kur&#8217;an Öğreniyorum&#8221; programını, bu eksiğimizi kapatmak için bize yardımcı olsun diye hazırladık. Aslında bizim yaptığımız, Sayın Hüseyin Kutlu&#8217;nun hazırladığı ve Merhum Hafız İsmail Biçer&#8217;in okuduğu, kasetle Kur&#8217;an öğrenme setini bir bilgisayar programı haline getirmekten başka birşey değil. Dileğimiz, Yüce Kitabımızı okuyan dil sayısının artması ve gönüllerimizdeki pasın silinmesi.

• Özellikleri
    • Bu programla öğretmene ihiyaç duymadan, kendi kendinize tecvidli Kur&#8217;an okumasını kolayca öğrenebilirsiniz.
    • Benzer Küme Tekniği : 28 Kur&#8217;an harfini 90 şekle çıkartan, başta, ortada, sonda yazılış metodu yanlıştır. Bunun yerine Kur&#8217;an yazısının ana husûsiyetlerini dikkate alan benzer küme tekniği kullanılarak 29 harf 15 şekilde öğretilmektedir.
    • Tecvid: Harflerin mahreçlerine ve kurallara uymak sûretiyle güzel Kur&#8217;an okumayı sağlayan ilme Tecvid denir. Programda tecvid tatbikatı dualar ve sureler üzerinde yapılmaktadır. Bu set ile daha başlangıç seviyesinde tecvidli okuyuş öğrenilmektedir. (Tecvidsiz öğretim yöntemi daha sonra öğrenilmesini güçleştirdiğinden kullanılmamıştır.)
    • Çalışma Süresi: Tavsiye edilen çalışma süresi 32 saattir. Günde 1 saat çalışarak 32 günde Kur&#8217;an okumasını tecvidli olarak öğrenebilirsiniz. Günde 2 saat çalışarak bu süre 15 güne indirilebilir.
    • Denenmiş Bir Sistem: 30 yıllık tecrübesi ile muhterem hocamız Hüseyin Kutlu tarafından hazırlanan bu program bir yıl farklı eğitim gruplarında denendikten sonra ilk kez 1998&#8242;de basılmıştır. O zamandan beri geçen sürede on binlerce kişiye Kur&#8217;an-ı Kerim öğreterek başarısını ispatlamıştır.

Link:
    < Resmi açmak için tıklayın >
    Dosya İndir
    Not:Ehli-beyt.netten alıntıdır.

Yazan: ALPARS™
    ultrabal10 ve India bunu beğendi.
  2. teşekkürler :oke:

Kuran Öğreniyorum Programı ile Sesli ve Görüntülü Eğitim konusuna benzer içerikler

1. Skype 4.0.0.206 -- Sesli ve Görüntülü Konuşma Programı [ Son Versiyon ] !!! ( 2 Mart 2009 | PC-Yazılım Genel )

Skype dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir kişiyi program üzerinden ücretsiz aramanıza imkan sağlayan küçük bir yazılım. Anlık mesajlaşma, görüntülü ve sesli konuşma, telefon aramaları yapabildiğiniz bu popüler iletişim aracı...
  2. Görüntülü ve sesli cepten cebe yada cepten bilgisayara chat (pc programı ile ) ( 21 Haziran 2009 | Yararlı Bilgiler ve Dökümanlar )

Evet arkadaşlar bu chat programı verildi ama yeni bilgisayar için programı çıktı yani bilgisayradan telefonunuza görüntülü görüşebilirisniz. Bu verilmedi için detaylı olarak veriyorum.. Önce telefonunuzla uyumlu programı ekten ( mesajın en...
  3. n73 sesli ve süre süre kuran okuyan program ( 31 Aralık 2009 | Cep Telefonları Genel )

merhaba arkadaşlar.n73 kullanıcısıyım.sesli ve süre süre kuran okuyan program arıyorum.elinde olan yada nerden bulabileceğimi bilen arkadaşlar lütfen yazsın.teşekkür ederim.allaha emanet olun.
  4. Sesli KURAN-KERİM 2.0 167. Mb. Cep telefonu sesli görüntülü Kuran-ı Kerim Okuma Programı -Tek link ( 14 Haziran 2011 | İslami Mobil Uygulamalar ve İslami Multimedya )

Java destekleyen çoğu telefonda sorunsuz şekilde çalışır her süre tek bir program halinde kuranın arapçasını okurken bir yandan da sesli olarak dinleyebiliriz. Tek Link167 Mb. sesli kuran 2.0 _ jejep
  5. görüntülü ve sesli ücretsiz konuşma ( 24 Mart 2012 | Symbian^3 Yazılım Destek )

Symbian'3 da internet üzerinden görüntülü ve sesli ücretsiz konuşma yı destekleyen denediğiniz ve önerebileceğiniz bir program var mı arkadaşlar? yardımcı olur musunuz ?
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
04 Ağustos 2015 Salı - 8:21:49