Kuran Öğreniyorum Programı ile Sesli ve Görüntülü Eğitim

Konu, 'İslami Mobil Uygulamalar ve İslami Multimedya' kısmında ALPARS™ tarafından paylaşıldı. Okunma: 3434 | Cevaplanma: 1

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

1. < Resmi açmak için tıklayın >

Güzel ve doğru bir şekilde Kur&#8217;an okumak, her müslümanın arzusudur. Yüce Kitabımızı kuralına uygun bir biçimde okumak, dinin direği olan namazı dosdoğru kılabilmenin de şartlarından biridir. Fakat çoğumuz, o veya bu sebepten gerekli eğitimi alamadığımızdan, bu konudaki eksiklerimizle yaşar dururuz.
    &#8220;Kur&#8217;an Öğreniyorum&#8221; programını, bu eksiğimizi kapatmak için bize yardımcı olsun diye hazırladık. Aslında bizim yaptığımız, Sayın Hüseyin Kutlu&#8217;nun hazırladığı ve Merhum Hafız İsmail Biçer&#8217;in okuduğu, kasetle Kur&#8217;an öğrenme setini bir bilgisayar programı haline getirmekten başka birşey değil. Dileğimiz, Yüce Kitabımızı okuyan dil sayısının artması ve gönüllerimizdeki pasın silinmesi.

• Özellikleri
    • Bu programla öğretmene ihiyaç duymadan, kendi kendinize tecvidli Kur&#8217;an okumasını kolayca öğrenebilirsiniz.
    • Benzer Küme Tekniği : 28 Kur&#8217;an harfini 90 şekle çıkartan, başta, ortada, sonda yazılış metodu yanlıştır. Bunun yerine Kur&#8217;an yazısının ana husûsiyetlerini dikkate alan benzer küme tekniği kullanılarak 29 harf 15 şekilde öğretilmektedir.
    • Tecvid: Harflerin mahreçlerine ve kurallara uymak sûretiyle güzel Kur&#8217;an okumayı sağlayan ilme Tecvid denir. Programda tecvid tatbikatı dualar ve sureler üzerinde yapılmaktadır. Bu set ile daha başlangıç seviyesinde tecvidli okuyuş öğrenilmektedir. (Tecvidsiz öğretim yöntemi daha sonra öğrenilmesini güçleştirdiğinden kullanılmamıştır.)
    • Çalışma Süresi: Tavsiye edilen çalışma süresi 32 saattir. Günde 1 saat çalışarak 32 günde Kur&#8217;an okumasını tecvidli olarak öğrenebilirsiniz. Günde 2 saat çalışarak bu süre 15 güne indirilebilir.
    • Denenmiş Bir Sistem: 30 yıllık tecrübesi ile muhterem hocamız Hüseyin Kutlu tarafından hazırlanan bu program bir yıl farklı eğitim gruplarında denendikten sonra ilk kez 1998&#8242;de basılmıştır. O zamandan beri geçen sürede on binlerce kişiye Kur&#8217;an-ı Kerim öğreterek başarısını ispatlamıştır.

Link:
    < Resmi açmak için tıklayın >
    Dosya İndir
    Not:Ehli-beyt.netten alıntıdır.

ultrabal10 ve India bunu beğendi.

2. teşekkürler :oke:

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Konu ile alakalı site aramaları:

1. mobil kuran öğrenme