Kravat Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ClubKio

ClubKio

Üye
    Konu Sahibi
Kravat Nedir?

Kravat normal kullanımda bir boyun bağıdır. Kravat Fransızcadan dilimize geçmiş bir kelimedir. Hırvatlar tarafından kullanılan bu aksesuar o yıllarda deri ve daha sağlam malzemelerden üretilmiştir. Kendine has bir bağlama şeklinde sahip olan kravatlar Osmanlı’da ilk defa Tanzimat sonrası toplumumuzn hayatına girerek bir aksesuar olarak kullanılmaya başlanılmıştır.

Daha önceleri Roma ordusunda da kullanılan kravatlar düğümü ile askerleri koruyacağı ve savaşta üstün gelinmesini sağlayacağı düşüncesiyle bir motive aracı olarakta kullanılmıştır. Gömleğin yakalarından hava girmesini de önleyen bu aksesuar bazı bölgelerde soğuk hava girişini önlemek amacıyla üretilmiştir. İran İslam Cumhuriyetinde ise 1979 devrimi sonrasında kullanımı yasaklanmıştır. Buna gerekçe olarak ise kravatın Avrupa ülkeleri tarafından empoze edilmeye çalışılan bir aksesuar olmasıdır. Kravat ayrıca bir çok toplumda medeniyet anlamı da taşımaktadır.

ALPARS™

ALPARS™

Üye
Yazın takınmaktan nefret ettiğim aksesuar.:ehe

• Beğen
Tepkiler: 55_BeRKaN_55
ClubKio

ClubKio

Üye
    Konu Sahibi
okullarda takılması zorunlu aksesuar :D

• Beğen
Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
bağlamasini hâlâ öğremediğim bez :) :) :)

• Beğen
ALPARS™

ALPARS™

Üye
aynen böyle gidersede öğrenemicem :D
Şans eseri öğrenmiştim bir sabah bozulmuş halde bulmuştum ve etrafında karavat yapacak kimse yoktu.somuru:Hoca dayağı korkusuyla yapmıştım.:ehe
İki sağ iki sol en sonunda üstte kalan yere kravatın ucunu geçir çek işte bu.:d:

• Beğen
Fahrettin.Onay

Fahrettin.Onay

Üye
ALPARS™;3482537' Alıntı:

Şans eseri öğrenmiştim bir sabah bozulmuş halde bulmuştum ve etrafında karavat yapacak kimse yoktu.somuru:Hoca dayağı korkusuyla yapmıştım.:ehe
İki sağ iki sol en sonunda üstte kalan yere kravatın ucunu geçir çek işte bu.:d:

bozulmasın diye en mühim yerde tutuyorum :kop:

• Beğen
ClubKio

ClubKio

Üye
    Konu Sahibi
özen gösteriyorum :D

• Beğen
LuckyDALT0N

LuckyDALT0N

Üye
En sevdiğim klas aksesuar :)

Samsunspor

Samsunspor

Emekli Yönetici
nefret ediyorum :vur

• Beğen
Fahrettin.Onay

Fahrettin.Onay

Üye
bende nefret ediyorum ama malum dayak yememek :yuru

LuckyDALT0N

LuckyDALT0N

Üye
Ya o kadarda kötü değil,tamam adamı bunaltıyor sıcaklarda vs.ama ben çok severim

LuckyDALT0N

LuckyDALT0N

Üye
:evet:

Fahrettin.Onay

Fahrettin.Onay

Üye
öle işte :D

_SiyabeNd_

_SiyabeNd_

Üye
Öften pöften birşey o takılsa ne olur takılmasa ne olur insan zor nefes alıyor arkadaş boynuna geçirince :d:

55_BeRKaN_55

55_BeRKaN_55

Üye
en sevmediğim boyun bağı

• Beğen
Tepkiler: Samsunspor
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt