Konsollar hakkında kararsızlığım ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fatihcan85

Üye
    Konu Sahibi
Konsollar hakkında kararsızlığım ?
Merhaba arkadaşlar ben konsol almayı planlıyorum . İlk olacağı için beni 3 4 yıl idare etmeli yada 2 3 yıl madem pcm hıc oyun kaldıramıyo yenı oyunları konsol alayım dedım. Crysis olsun COD:MW4 MW3 MW2 flan olsun Mafia 2 Olsun bu tarz oyunları oynamak ıcın tercih ediyorum sizce hangi oyun konsoluna daha çabuk oyun oynamaya alışır ve güzel bir sonuç alırım. Mağazadan 12 taksitle almaya calısıcağız. Fiyatlar orta derece olursa sevinirim. Seçenekler : Playstation 2 , Playstation 3 , Xbox 360
Hangisine alışabilirim kolayca ayrıca evde tüplü tv oldugu ıcın uyum olurmu dedıgım oyunları hangılerı acar kullananlar memnunmu pcgıbı hızlı alısırmıyım ve hangisi bana uygun ?

Sormayı unuttum bunların oyunu DVD'ciden cdye yazdırılarakmı alınır ve fiyat aralığı ne kadar olur ?

ugur1000

ugur1000

Üye
butcen dusukse 100-200 tl arası ps2 alabilirsin tuplu televızyonlarda çalışıyor ;)

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
İkiside çalışır normalde PS2 yerine XBOX önerirdim ama türkiye'de yok.Ek olarak PS3 ya da XBOX-360 alabilecek bütçen varsa PS2'yi düşünme bile.XBOX'ta DVD Player varken PS3'te Blue-Ray var.Grafik olarak XBOX oyunları bir tık daha iyi ve gamepad'i görebileceğin en mükemmel ele oturan gamepad ama PS3 Blue-Ray durumundan dolayı daha uzun süre rahatça durur diye düşünüyorum.XBOX'ta şimdiden bile 2 CD kullanıyor ve bu durum çok sinir bozuyorken PS3'te böyle bir olay kesinlikle yok.Ayrıca XBOX-Live paralı yani oyunları online oynamak için bir ücret ödemen gerekiyor.XBOX-Live Playstation Network'ten çok daha başarılı fakat malesef paralı.Bunları göz önünde bulundursak senin için Playstation 3 daha uygun.Killzone, GoW falan oynarsın artık ;)

• Beğen
Tepkiler: fatihcan85

fatihcan85

Üye
    Konu Sahibi
İkiside çalışır normalde PS2 yerine XBOX önerirdim ama türkiye'de yok.Ek olarak PS3 ya da XBOX-360 alabilecek bütçen varsa PS2'yi düşünme bile.XBOX'ta DVD Player varken PS3'te Blue-Ray var.Grafik olarak XBOX oyunları bir tık daha iyi ve gamepad'i görebileceğin en mükemmel ele oturan gamepad ama PS3 Blue-Ray durumundan dolayı daha uzun süre rahatça durur diye düşünüyorum.XBOX'ta şimdiden bile 2 CD kullanıyor ve bu durum çok sinir bozuyorken PS3'te böyle bir olay kesinlikle yok.Ayrıca XBOX-Live paralı yani oyunları online oynamak için bir ücret ödemen gerekiyor.XBOX-Live Playstation Network'ten çok daha başarılı fakat malesef paralı.Bunları göz önünde bulundursak senin için Playstation 3 daha uygun.Killzone, GoW falan oynarsın artık ;)

Kardeşim çok guzel anlatmıssın bende ps3 dusunuyordum zaten bu 120 gb flan varmıs bunlar ne demek oluyo bu ps3'e oyunun cdyı takıp oynanır dıye bılıyom bu gb lar ne ıse yarar oyun hafıza kaydetme mı yoksa baaska bı ıslevmı bıde ben taksıtle alacagım ıcın ne kadardan başlar kardesım ?

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Kardeşim çok guzel anlatmıssın bende ps3 dusunuyordum zaten bu 120 gb flan varmıs bunlar ne demek oluyo bu ps3'e oyunun cdyı takıp oynanır dıye bılıyom bu gb lar ne ıse yarar oyun hafıza kaydetme mı yoksa baaska bı ıslevmı bıde ben taksıtle alacagım ıcın ne kadardan başlar kardesım ?

Oyunları kaydetmek için fakat başka şeylerdede kullanılıyor.Aleti hacklersen oyunları bu depo hafızasına atıp CD'siz oynuyorsun.Burda bu boyutun büyük olması önemli.Ek olarak Blue-Ray player'ı olduğundan ve Blue-Ray filmlerin boyutları büyük alitesinden dolayı büyük olduğundan film izlemek için gerekli oluyor.Eğer sadece orjinal oyun için kullanacağım diyorsan 120 GB'ler rahat rahat yetecektir.Eğer JB'leyip kaçak oyun oynayacaksan ben yine ucuza 120 gb alıp üstüne 1 tb hardisc alıp taktırmanı öneririm.Hem oyun dolu harddisc satan yerlerde mevcut.Tabi hackleyince online oyun oynayamıyorsun önermem bu yüzden.

• Beğen

fatihcan85

Üye
    Konu Sahibi
Hmm Tmm kardeşim eyvallah.

Başka fikri olanda yazabilir..

fatihcan85

Üye
    Konu Sahibi
Yeni sorun çıktı bu ps3 tuplu sıemens tvde calısırmı gereklı gırıs jak yerlerı var tvde ? 55 ekran sıemens marka tv var.

Eğer tv olmazsa pc monitörüne bağlanırmı ?

buyrun monitör özellikleri

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Yeni sorun çıktı bu ps3 tuplu sıemens tvde calısırmı gereklı gırıs jak yerlerı var tvde ? 55 ekran sıemens marka tv var.

Eğer tv olmazsa pc monitörüne bağlanırmı ?

buyrun monitör özellikleri

Çalışır en kötü ihtimalle her elektrikçide bulunan bir dönüştürücü alırsın, HDMI'ı kullanmazsın olur biter ama tüplü televizyonda pek performans bekleme PS2'den aman aman farklı olmaz grafikleri :hmmm

• Beğen

fatihcan85

Üye
    Konu Sahibi
Hacı peki yani tatmin edici olurmu ben kalıteyı anlayamam neden dıye sorarsan benm bu takozda hıc o oyunları oynamadım smdı bu ekrandakı oyun bana guzel gelır yanı tatmın eder dıye dusunuyom bıde bu xbox oyunları 10 tl iken ps3 oyunları 60 70 tl civarı hatta 110 sizce neden bizim burda oyun satan yer var ps3 oyunları dvdye yazıyor onu ordan alıp alete takıp oynayamammı ?

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Hacı peki yani tatmin edici olurmu ben kalıteyı anlayamam neden dıye sorarsan benm bu takozda hıc o oyunları oynamadım smdı bu ekrandakı oyun bana guzel gelır yanı tatmın eder dıye dusunuyom bıde bu xbox oyunları 10 tl iken ps3 oyunları 60 70 tl civarı hatta 110 sizce neden bizim burda oyun satan yer var ps3 oyunları dvdye yazıyor onu ordan alıp alete takıp oynayamammı ?

DVD'diye yazarda hangi oyunu yazar.Bir çok PS3 oyunu DVD'ye sığmıyor XBOX oyunlarıda öyle ama XBOX oyunlarını 2 CD ile kurabiliyorsun.Kendi player'ı DVD olduğundn.XBox oyunları ile PS3 oyunlarının fiyatları neredeyse aynı PS3 oyunları biraz daha pahalı çünkü Blue-Ray'li.XBox'ınkilerde DVD var.

• Beğen

fatihcan85

Üye
    Konu Sahibi
HHmm kullanıadları kardesm tek yardmcım sensın allah razı olsun sence ps3 u hackleyıpmı yoksa orjınalm ı kullanıyım ben zaten ılk 40 tl ye gta 4 alcam onla sezonu accam para bırıktırmeye basladım bıle 55 ekran tuplu beni tatmin eder diye dusunuyorm bu tvnın hd veya normal oldugu nasıl anlasılır yanı tuplu bızımkıde pıksel flan diye

- - - Eklendi - - -

Ayrıca Ps3'un icinden cıkmayan goruntuyu daha iyi gosteren bir kablo onun içinde bu tv uyumlumu sızce ve o kabloyu temın edene kadar ps3 un ıcındekı normal tv kablosu ıcın jak gırıslerı uygunmu ?
Ekran boyutu sızce nasıl goruntu nasıl olur ?

Bahsettiğim kablo

Buda ps3 kutu ıcınden cıkan tv ıcın gereklı kablo

Yorumlarınızı bekliyorum

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
İlk olarak televizyonunun HD değil.İkincisi PS3 dediğim gibi ilk olararak kutusunda verilen kablolar ile televizyonunda çalışacak fakat senin bahsettiğin o görüntüyü güzel yapacak kablo (HDMI) o televizyona mağlesef uymaz.Benim bildiğim HDMI girişli tüplü televizyon yok zaten.Yani HDMI kablo kullanmanamazsın.Zaten kullanmaya kalksan bile televizyonda HDMI özelliği olmadıkça standart girişten görüntü kalitesi olarak farkı olmaz.

• Beğen

fatihcan85

Üye
    Konu Sahibi
Hm ekran boyutu peki nasıl yani oyunlar icin ideal boyuttamı ? ve bu ps3 oyun fiyatları yuksek olması nedenıyle ben ps3den sogudum bıraz 40 60 110 tl arası degısıyor xboxda ise 8 tl flan sızce xboxmu almalıyım bu yonden

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Hm ekran boyutu peki nasıl yani oyunlar icin ideal boyuttamı ? ve bu ps3 oyun fiyatları yuksek olması nedenıyle ben ps3den sogudum bıraz 40 60 110 tl arası degısıyor xboxda ise 8 tl flan sızce xboxmu almalıyım bu yonden

Xbox'tada 8 TL değil onda da 70-150 arasından değişiyor oyunlar.O 8 TL'likler Fw'li cihazlar için sahte oyunlar.Eğer oyun parası çok önemliyse PS3'üde hacklersin ucuza alırsın oyunları ama hackleyeceksen cihazı kesinlikle Xbox alma.Xbox'taki asıl olay zaten online servisi.

• Beğen
Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
Xbox 360 ps3 den iyi bir cihaz. Gerek grafik kalitesi gerek gamepadi. Ayrica xbox 360 in 2. El pazarı daha geniş. 30 40 liraya cok iyi oyunlari var 2. El ayrica Türk xbox forumları var hertürlü sorunu sorup yardimini kesintisiz alirsin. Tavsiyem sanalpazar uzerindende 12 taksite stan pc magazalari var. 2 yil garantili vs. Hemde uygun fiyata. Turk xbox forumlarini arastir derim. Bu arada kusura bakmayin telefondan yaziyirum Türkçe karakterler yok.

Symbianize

Symbianize

Üye
Xbox 360 ps3 den iyi bir cihaz. Gerek grafik kalitesi gerek gamepadi. Ayrica xbox 360 in 2. El pazarı daha geniş. 30 40 liraya cok iyi oyunlari var 2. El ayrica Türk xbox forumları var hertürlü sorunu sorup yardimini kesintisiz alirsin. Tavsiyem sanalpazar uzerindende 12 taksite stan pc magazalari var. 2 yil garantili vs. Hemde uygun fiyata. Turk xbox forumlarini arastir derim. Bu arada kusura bakmayin telefondan yaziyirum Türkçe karakterler yok.

Türkçe yoksa Nasil Türkçe yazdin :hmmm

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları
kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye

Hocam bende XBox kullanıyorum ama Xbox daha iyi, PS3 daha iyi gibi bir durum yok.Xbox ile PS3 arasındaki grafik farkı ilk zamanlarda çok büyüktü ama şuanda neredeyse hiç hatta tüplü televizyonda fark edilmeyecek farklar var.Birde Türkiye'de PS3 her anlamda daha çok yaygın ve daha çok destek görüyor.Dünya'da neysede Türkiye'de PS3'ün pazarı çok çok daha geniş durumda.PS3'ü bilmeyen yokken Xbox360'ı sadece belirli kişiler biliyor Türkiye'de.PS3'teki exclusive oyunlar daha iyiyken Xbox'ta FPS oynamak çok ama çok daha eğlenceli.Birde Xbox Live'ı kullanmadıktan sonra XBox'a sahip olmanın pek bir anlamı yok.PS3'ü de hacklemeyi önermem ama cihaz illa hacklenecekse alınacak cihaz PS3 olmalı bana göre :hmmm

- - - Eklendi - - -

Türkçe yoksa Nasil Türkçe yazdin :hmmm

:ehe

• Beğen

fatihcan85

Üye
    Konu Sahibi
Beyler ellerinize sağlık yalnız kafam ıyıce karıstı çunku bız bu 2 cıhazdan bırını alcagızkı alma oranı suan en yuksek PlayStation 3 Olucak ama bu ps3 oyunlarının yuksek fıyatlarda olması benı korkutuyor.. Yani 40 TL GTA 4'e verilirmi veya 110 tl max payne 3 'e ? yani cevrem tarafından oyunlara para verıyom dıye hor gorulmekte ıstemem sızce bu paralara degermı ? ayrıca neden xbox oyunları ucuzken ps3 daha pahalı ?

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Daha önce dediğim gibi biri dvd diğeri blue ray.Ayrıca öyle çok fiyat farkı yok en fazla bir 10 20 TL.Hackleyeceksen Ps3 diğer türlü Xbox al derim ben.

• Beğen

fatihcan85

Üye
    Konu Sahibi
Off beyler hersey guzel flanda bu oyun fıyatları blue ray yuzunden cok fazla yaa pcden oyunu ındırıp ps3e atamazmıyız yanı battefield 3 alcam ama 110 tl pahalı :S

Ps3 yerine xbox 360 alsak oyunları 8 tl flan ama dedıgın gıbı ulkemızde xboxa o kadar ılgı yok diye oyun bulamam dıye korkuyom ama oyun fıyatlarına bakınca xboxa ulkemızdekı ılgıye bakarsak ps3 e yonelıyom ps3dende fıyatlar sogutuyorr..

Örneğin Havale ile alınacak oyunlar:

Bakın Xbox için oyun fiyatları 10 - 15 tl arası ps nın max payne 3 u 115 TL

Xbox 4 GB Konsol 680 TL mesela

4GB Sizce yetermi CDyi takıp oynıcam zaten Xboxun ııcne koymıcamki

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...