Kim nasıl şampiyon olur

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
arslansem

arslansem

Üye
    Konu Sahibi
Kim nasıl şampiyon olur
Turkcell Süper Lig'in 33. haftası geride kalırken, ligin bitimine 1 hafta kala 68 puanla lider durumda bulunan Beşiktaş şampiyonluğa koşuyor...Şampiyonluğun şifresini sizler için çözdük...
68 puanlı Beşiktaş'ı, 66 puanla Sivasspor, 65 puanla da Trabzonspor takip ediyor.
BEŞİKTAŞ, LİGDE KALMAYI GARANTİLEYEN DENİZLİSPOR'A KONUK OLACAK
Ligin son haftasında Beşiktaş deplasmanda, ligde kalmayı garantileyen Denizlispor'u mağlup ettiği taktirde; Galatasaray - Sivasspor maçının sonucuna bakmaksızın şampiyonluğunu ilan edecek.
SİVASSPOR NASIL ŞAMPİYON OLUR, İKİLİ AVERAJLAR AYNI (1-1 ve 1-1)
Denizli-Beşiktaş maçı berabere biter ve Sivasspor da Galatasaray'ı en az 3 farklı skorla yenerse, Sivasspor şampiyon olacak. Bunun dışında yine; Beşiktaş mağlup olur, Sivasspor hangi skorla olursa olsun Galatasaray'ı yenerse, yine Sivasspor şampiyon olacak.
TRABZONSPOR'UN ŞAMPİYONLUK ŞANSI
Trabzonspor ile Beşiktaş arasındaki ikili averaj eşit. Onun dışında; 65 puanlı Trabzonspor'un +21, 66 puanlı Sivasspor'un +27 ve 68 puanlı Beşiktaş'ın +29 averajı bulunuyor.
Trabzonspor son hafta Fenerbahçe'yi farklı yener, Beşiktaş, Denizlispor karşısında 3-4 fark ile kaybederse, Sivasspor'un da Galatasaray karşısında puan kaybetmesi şartı ile Trabzonspor şampiyon olabilecek.
Ancak bordo-mavili ekibin şampiyonluktan çok Şampiyonlar Ligi'ne gitme şansı yüksek. Trabzonspor Fenerbahçe'yi yener, Sivas'ta Galatasaray karşısında puan kaybederse karadeniz ekibi 2. olarak Devler Ligi'ne gitme hakkı kazanacak.

Odysseus

Odysseus

Üye
Sivas yine yapacağını yaptı. Geçen sezonki gibi yüzdü yüzdü kuyruğuna gelince saçmaladı. Çok isterdim bu sene şampiyon olmalarını ama yine olmayacak gibi görünüyor. Ne oluyor son haftalarda anlamıyorum. Şampiyonluk tekelinin bitmesi gerekli artık. Hep aynı takımlar şampiyon oluyor tadı çıkmıyor ligin.

blue_hangman

blue_hangman

Üye
Sivas yine yapacağını yaptı. Geçen sezonki gibi yüzdü yüzdü kuyruğuna gelince saçmaladı. Çok isterdim bu sene şampiyon olmalarını ama yine olmayacak gibi görünüyor. Ne oluyor son haftalarda anlamıyorum. Şampiyonluk tekelinin bitmesi gerekli artık. Hep aynı takımlar şampiyon oluyor tadı çıkmıyor ligin.
beşiktaş son 10 yılda 1 defa olmuş :) bu defa farklı işte... hep gs - fb değil yani :oke:

Odysseus

Odysseus

Üye
Öyle tabi ki ama hep aynı üç takım arasında dönüyor şampiyonluk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt