Kilitlenebilir (Alındı)

Sponsorlu Bağlantılar

MrGalaxy

Üye
    Konu Sahibi
Kilitlenebilir (Alındı)
Merhaba arkadaşlar. Telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum. Bunların üçü arasında kaldım. iPhone 5 biraz pahalı gibi görünüyor ama hangisini seçeceğimden emin değilim. Bir sürü karşılaştırma konusu okudum fakat herkes sevdiği markayı övüp duruyor. Gerekçeleriyle birlikte hangi telefonu seçtiğinizi yazarsanız sevinirim. İyi forumlar.

EDIT : iPhone 5S almış bulunmaktayım

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Buğra

Buğra

Buğra

Admin
LG G2

Buğra

Buğra

Admin

Biraz da sebeplerinden bahsederseniz sevinirm
İphone 5s çıktı ki fiyatı daha da pahalı.
s4 ben pek sevmiyorum g2 ondan daha iyi gerek ekran gerek işlemci gerek performans olarak.
lg g2 ye güncelleme konusunda destek vereceğini açıklamıştı zaten. şuan için 4.4 e kadar garanti alacak.

• Beğen
Tepkiler: MrGalaxy
vegatablo

vegatablo

Üye
kardesim galiba s3 kullaniyorsun (profil fotografin oyle) bence s5 ip5 yi bekle s3 seni 1 sene daha idare eder ama illa alicam diyosan g2

• Beğen

MrGalaxy

Üye
    Konu Sahibi
kardesim galiba s3 kullaniyorsun (profil fotografin oyle) bence s5 ip5 yi bekle s3 seni 1 sene daha idare eder ama illa alicam diyosan g2

Evet s3 kullanıyorum. Yakın zamanda almayı düşünüyorum. iPhone'a para vermek yerine s4+iPad mini düşünüyorum. Sadece kullananlardan veya yorumu olanlar için s4/g2 arasındaki kararsızlığımı çözmeye çalışıyorum

vegatablo

vegatablo

Üye
g2 daha iyi bir secenek

• Beğen
Invoke

Invoke

Üye
G2, S4den daha iyi çok net. Tek eksiği hafıza kartı desteği. iphone5'in ekranı küçük, küçük ekran bana yeter diyorsanız tercih edilebilir... Ben G2 diyorum.

• Beğen
Joker

Joker

Emekli Yönetici
G2'de hafıza alanı genişletilemiyor fakat S4'te 64 gb'a kadar hafıza kartı desteği mevcut.İşlemci bakımından G2 S4'ten daha iyi,güncelleme desteği konusunda 2 telefonda sıkıntı yaratmaz.İphone 5 almak yerine dediğin gibi G2 yada S4 alıp yanına ipad mini alabilirsin.G2 ile S4 arasında çok uçuk bir fiyat farkı yok.Tasarım olarak G2 S4'ten daha şık duruyor.Küçük bir eksik ama S4'te radyo yok.G2'de mevcut.Benim tercihim G2 olurdu.

• Beğen

MrGalaxy

Üye
    Konu Sahibi
G2'de hafıza alanı genişletilemiyor fakat S4'te 64 gb'a kadar hafıza kartı desteği mevcut.İşlemci bakımından G2 S4'ten daha iyi,güncelleme desteği konusunda 2 telefonda sıkıntı yaratmaz.İphone 5 almak yerine dediğin gibi G2 yada S4 alıp yanına ipad mini alabilirsin.G2 ile S4 arasında çok uçuk bir fiyat farkı yok.Tasarım olarak G2 S4'ten daha şık duruyor.Küçük bir eksik ama S4'te radyo yok.G2'de mevcut.Benim tercihim G2 olurdu.

Kesinlikle katılıyorum. Ama S4'ün arayüzü bana hoş geliyor. LG nin Galaxy özentisi olmuş biraz. Zaten işlemci hızları ne kadar farklı da olsa oyun sırasında pek bir fark olacağını düşünmüyorum. Radyo zaten kullanmıyorum o konuda sıkıntım yok + s4 alırsam yedek pil alcam çünkü şarj benim için önemli ve 16 gb kartım mevcut onu da değerlendirmiş olurum.

• Beğen
Tepkiler: Joker
Joker

Joker

Emekli Yönetici
Kesinlikle katılıyorum. Ama S4'ün arayüzü bana hoş geliyor. LG nin Galaxy özentisi olmuş biraz. Zaten işlemci hızları ne kadar farklı da olsa oyun sırasında pek bir fark olacağını düşünmüyorum. Radyo zaten kullanmıyorum o konuda sıkıntım yok + s4 alırsam yedek pil alcam çünkü şarj benim için önemli ve 16 gb kartım mevcut onu da değerlendirmiş olurum.
S3'ten geçiş yapacaksın heralde.Şuan S3'te bir kaç şey yaparak s4'e benzetebilirsin.Oyun konusunda ikisi de sıkıntı yaratmayacaktır zaten.Kendin bilirsin tabi ama şu 2 telefon içinde en mantıklısı G2.Ama S4 alırsan da pişman olmazsın yani.

enesrsln

enesrsln

Üye
Bence 1 sene bekle. S3 seni 1 yıl idare eder. 2014 cihazları çok çok daha iyi cihazlar olacaktır ve cihazların fiyatları da düşecektir. Galaxy S3'ten zorunluluk dışında S4'e geçmek için o kadar para vermek mantıklı değil. Telefonunu S4'e benzetmek istiyorsan neredeyse birebir aynısını yapabilirsin. Benim telefon Optimus G ve bildirim çubuğu dahil S4'e birebir aynı yaptım. S4'ü olan arkadaşlar hayret içinde kaldı. Arayüz sıkıntı değil. Ama yok ben değiştiricem kardeşim diyorsan LG G2 çok daha önde bir cihaz. S4'ün işlemcisini ezer geçer işlemcisi. S4 kullanan arkadaşlarım bataryadan çok şikayetçi. LG G2'nin bataryası çok daha iyi durumda. Ekran olarak Full HD IPS ekran Amoledden çok daha iyi renkler veriyor. LG G2'nin Grafik işlemcisi adreno 330 ve en iyi işlemcilerden. LG'nin G2'yi 2000 TL'nin altında satışa sokması takdir edilmeli bence. (ÖRN: Yakın donanımlı cihazlar : Note 3 2199 TL, Xperia Z1 2199 TL) Kamera olarak LG bu sene değişik bir teknik kullanmış. Arka kamerası çok hoş olmuş bence. LG G2'nin eksileri ise hafıza kartı takılamaması, bataryanın çıkmaması ve navigasyon tuşlarının ekranın içinde yer alması sayılabilir. Hafıza kartı sıkıntısını 32 GB modeli satın alarak bir nebze azaltabilirsiniz. Uzun lafın kısası benim size önerim 2014 cihazlarının çıkmasını bekleyin. Eğer beklemeyecekseniz de G2'yi tercih edebilirsiniz. Oyun konusunda iki telefon da sıkıntı yaratmayacaktır fakat bu şuan için yapılmış bir tespit. İleriki zamanlarda daha yüksek grafikli oyunlarda S4 zorlanabilir. G2 bu konuda biraz daha avantajlı olacaktır. Bu arada alacağınız cihaza karar vermeden önce de Teknosa gibi yerlere giderek cihazları inceleyin.

• Beğen

MrGalaxy

Üye
    Konu Sahibi
Bence 1 sene bekle. S3 seni 1 yıl idare eder. 2014 cihazları çok çok daha iyi cihazlar olacaktır ve cihazların fiyatları da düşecektir. Galaxy S3'ten zorunluluk dışında S4'e geçmek için o kadar para vermek mantıklı değil. Telefonunu S4'e benzetmek istiyorsan neredeyse birebir aynısını yapabilirsin. Benim telefon Optimus G ve bildirim çubuğu dahil S4'e birebir aynı yaptım. S4'ü olan arkadaşlar hayret içinde kaldı. Arayüz sıkıntı değil. Ama yok ben değiştiricem kardeşim diyorsan LG G2 çok daha önde bir cihaz. S4'ün işlemcisini ezer geçer işlemcisi. S4 kullanan arkadaşlarım bataryadan çok şikayetçi. LG G2'nin bataryası çok daha iyi durumda. Ekran olarak fu ll HD IPS ekran Amoledden çok daha iyi renkler veriyor. LG G2'nin Grafik işlemcisi adreno 330 ve en iyi işlemcilerden. LG'nin G2'yi 2000 TL'nin altında satışa sokması takdir edilmeli bence. (ÖRN: Yakın donanımlı cihazlar : Note 3 2199 TL, Xperia Z1 2199 TL) Kamera olarak LG bu sene değişik bir teknik kullanmış. Arka kamerası çok hoş olmuş bence. LG G2'nin eksileri ise hafıza kartı takılamaması, bataryanın çıkmaması ve navigasyon tuşlarının ekranın içinde yer alması sayılabilir. Hafıza kartı sıkıntısını 32 GB modeli satın alarak bir nebze azaltabilirsiniz. Uzun lafın kısası benim size önerim 2014 cihazlarının çıkmasını bekleyin. Eğer beklemeyecekseniz de G2'yi tercih edebilirsiniz. Oyun konusunda iki telefon da sıkıntı yaratmayacaktır fakat bu şuan için yapılmış bir tespit. İleriki zamanlarda daha yüksek grafikli oyunlarda S4 zorlanabilir. G2 bu konuda biraz daha avantajlı olacaktır. Bu arada alacağınız cihaza karar vermeden önce de Teknosa gibi yerlere giderek cihazları inceleyin.

Teşekkürler gayet güzel açıklamışsınız. Şuan G2'ye daha sıcak bakmaya başladım, tekrar teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: enesrsln
enesrsln

enesrsln

Üye
Teşekkürler gayet güzel açıklamışsınız. Şuan G2'ye daha sıcak bakmaya başladım, tekrar teşekkürler :)
Rica ederim kardeşim. Önemli olan sizin görüşleriniz ve bunun için cihazları incelemeniz gerekiyor. Teknosa,Mediamarkt vs. yerlerde cihazları elinize alın ve öyle karar verin.

• Beğen
cpt_nofear

cpt_nofear

Üye
LG G2 Kesinlikle işlemci olarak ekran olarak IPS ekran her zaman daha iyidir renk seçimi için Qualcom güvencesi var zaten LG G2 de işlemci harika Note3 işlemcisiyle bire bir hoparlörü dB olarak biraz az avrupa yasağı gereğiyle ama bi dosyayla hallolur o kamerası s4 daha iyi ama diğere bakarsak G2 gerçekten iyi bir telefon

MrGalaxy

Üye
    Konu Sahibi
LG G2 Kesinlikle işlemci olarak ekran olarak IPS ekran her zaman daha iyidir renk seçimi için Qualcom güvencesi var zaten LG G2 de işlemci harika Note3 işlemcisiyle bire bir hoparlörü dB olarak biraz az avrupa yasağı gereğiyle ama bi dosyayla hallolur o kamerası s4 daha iyi ama diğere bakarsak G2 gerçekten iyi bir telefon

Yorum için teşekkürler ama iphone 5s aldım :)

kingleng123

Üye
Arkadaşim hala telefon almadiysan sana tavsiyem lg nexus 5. G2 nin videosunu izledim, adam telefonu iki eliyle esnetmeye çalisirken cart curt diye sesler geliyor. Yani anlayacağin kasasi bi nevi plastik hissi veriyor insana. İşlemci bakimindan iki telefonda da kesinlikle sikinti yaşamazsin ki sonuçta samsung bu biraz zor ceker destegini s4 ten lg ise zaten g2 ye uzun sure destek verecegini soylemisti ama soyle bi soylenti var s4 icin telefon şarj olurken kendi kendi alev aldi diye. Ben bunu duyduktan sonra s4 almaktan kesin olarak vazgectim ve nexus almaya karar verdim. Sanada tavsiyem nexus 5 alman sonucta nexus 5 in arkasinda google gibi bi dev olucak o telefon rahat 2-3 sene android guncellemesi alir ve ilk alan telefonda o olur.

Invoke

Invoke

Üye
bi nevi plastik hissi mi veriyor? :blink: Bu çok normal bir durum çünkü plastik.

kingleng123

Üye
Yani guven vermiyor telefondan cart curt seslerinin gelmesi iyi bisey mi?

Invoke

Invoke

Üye
Yani guven vermiyor telefondan cart curt seslerinin gelmesi iyi bisey mi?

Tabiki değil. Ben zaten telefonun sağlam olduğunu iddia etmiyorum. Diyorum ki plastik zaten, plastik hissi vermesi normal.

Üst Alt