kesinlikle 5800 almayın!!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
eç038

eç038

Üye
    Konu Sahibi
kesinlikle 5800 almayın!!!
beyler bayanlar... sevgili maxicep sakinleri... nokianın artık eski tadının kalmadığına 500 tl yi verdikten sonra kanaat getirdim.. 5800 alınır mı diye konu açtım nerdeyse 20 kişi tabiki alınır herşey var bunda dedi.. bende gittim aldım... ve karşılaştığım sorunlar şunlar

1- azıcık uğraşsam nete girsem veya gps ile bağlanmaya çalışsam - daha hiç istediğim anda gps ile doğru dürüst bağlanamadım - telefon ya kitleniyor yada reset atıyor.
2- ekranın sağ alt köşesinde sanki boşluk varmışcasına çıtır çıtır sesler geliyor.. çileden çıkarıyor..
3- gps ile bağlanmaya çalıştığımda dışarda da olsam açık alanda da olsam ufak dalları olan bir ağacın altındaysam imkanı yok bağlanmıyor..
4- wifi kullanırken veya gps ile bağlanmaya çalışırken batarya mangal gibi ısınıyor. buda doğal olarak kısa sürede resetlemesine veya yavaşlamasına sebep oluyor..
5- akşam foto çekimleri eski 6600ımdan daha berbat..
6- vs vs

daha aklıma gelmeyen neler neler... bunlar sadece bende mi oluyor yoksa herkeste oluyorda millet mi saklıyor anlamadım.. servise göndersem hiç bir halt yapmayıp geri yollayacaklar onuda biliorum ne yapacağımı şaşırmış durumdayım

• Beğen
Tepkiler: hotlock, Mert-77 ve -efşan

'Patron

'Patron

Üye
Evet. 5800 kullanıcıları. Telefonunuzu savunmayaaaaaaaaa...
-Başlayın.(Start)

[Benım düşüncem : Tek 5800 değil nokiaların çoğu boyle artık.Sony Erıcsson hızıyla dağıtır ortalığı. cCc Xperia Arc cCc]

mutluadam

Üye
500 tl lik etin yahnisi o kadar olur :) 5800 2 yıl oldu çıkalı fiyat performans olarak oldukça iyi ama malzeme kalitesi vasatın altında ve nokianın ilk dokunmatiği ve efsanedir kendileri hakkında en çok konuşulmuş yazılmış, uğraşılmış övülmüş küfredilmiş telefondur :) 2 yıl oldu çıkalı sorunları incelemeli ve ona göre karar vermeliydin. binlerce kez konuşuldu sorunları; bahsettiğin çıtırdama , aşırı ısınma, reset sorunu. bunların çözümleri: çıtırdama için arka kapakla pilin arasına kağıt konuyordu gerçi ben hiç denemeştim bende de 5800 olmasına rağmen. :) ısınma; eğer şarj az gidiyorsa örneğin yarım saat internet kullanımı ile bitiyorsa pil kesin donanımsal arıza vardır. 2- 3 saat arası ve üstü normaldir internet kullanımında normal olarak. resette yine ya donanımsal arızaya bağlıdır eğer varsa yada uyumsuz uygulama yüklenmesinden. ekran da renkler dağılarak reset oluyorsa bu donanımsal arızaya işaret tir. net bir biçimde reset oluyorsa bu program sorunu kaynaklı resettir. 5800 xm nin sesini unutamıyorum. onun gibi sesi olan telefon daha hala çıktımı bilmiyorum. hele kulaklıkla.. müthişti. :) gps sorunu yoktu ama benim ilimi almamıştı ovi maps kıl olmuştum :) wi fi sorunuda yoktu. kamera çekimine ayar yapılarak epey iyi sonuç alınıyordu. google yaz çıkar bu. bende ilk aldığımda hasta etmişti beni :) pil sorunu donanımsal arıza olarak bende de vardı. üç kez gönderdim bu sebepten özellikle ancak 3 . de uyarımı dinlediler ve konnektörü değiştirmişler pilin. ondan sonra düzelmişti ama yoğun internet sayfalarında falan yine baya ısınıyordu pil. ben 1 yıl kullandım ve bir anlık şeytana uydum 250 tl ye sattım şimdi acaba satmasamıydım diye sürekli aklıma geliyor :) çünkü o fiyata onun gibi özellikli başka telefon yok hala . sorun olmasa iyi telefon. c7, n8 çok methedildi ama onlarında sorunları var. c7 de en önemlisi otofocus yok, n8 de pil kolayca çıkartılıp takılamıyor vidayla bağlı. ve diğer 5800 la aynı özelliklere sahip telefonlar baya pahalı 5800 a göre. htc desire, lg optimus black, samsun galaxy 2, samsun wave 2, sony ericsson arc ve neo bunlar güzel telefonlar ama 750-1200 tl fiyat aralığında. tabi video izleme falan sorunsuz bunlarda internette. sanırım yeterli bir bilgi oldu :) 5800 ın hayırlı olsun güle güle kullan.

-efşan

-efşan

Üye
:off:ufff adam hırs yapmış hacıı

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2149105
hamdi mert

hamdi mert

Üye
5800 ın 2010 veye v52 üstü alırsan sorun olmuyor şahsen ben onu kullanıyorum hiçbir problem yok wifi fişek gibi gps de çok hızzlı

eç038

eç038

Üye
    Konu Sahibi
500 tl lik etin yahnisi o kadar olur :) 5800 2 yıl oldu çıkalı fiyat performans olarak oldukça iyi ama malzeme kalitesi vasatın altında ve nokianın ilk dokunmatiği ve efsanedir kendileri hakkında en çok konuşulmuş yazılmış, uğraşılmış övülmüş küfredilmiş telefondur :) 2 yıl oldu çıkalı sorunları incelemeli ve ona göre karar vermeliydin. binlerce kez konuşuldu sorunları; bahsettiğin çıtırdama , aşırı ısınma, reset sorunu. bunların çözümleri: çıtırdama için arka kapakla pilin arasına kağıt konuyordu gerçi ben hiç denemeştim bende de 5800 olmasına rağmen. :) ısınma; eğer şarj az gidiyorsa örneğin yarım saat internet kullanımı ile bitiyorsa pil kesin donanımsal arıza vardır. 2- 3 saat arası ve üstü normaldir internet kullanımında normal olarak. resette yine ya donanımsal arızaya bağlıdır eğer varsa yada uyumsuz uygulama yüklenmesinden. ekran da renkler dağılarak reset oluyorsa bu donanımsal arızaya işaret tir. net bir biçimde reset oluyorsa bu program sorunu kaynaklı resettir. 5800 xm nin sesini unutamıyorum. onun gibi sesi olan telefon daha hala çıktımı bilmiyorum. hele kulaklıkla.. müthişti. :) gps sorunu yoktu ama benim ilimi almamıştı ovi maps kıl olmuştum :) wi fi sorunuda yoktu. kamera çekimine ayar yapılarak epey iyi sonuç alınıyordu. google yaz çıkar bu. bende ilk aldığımda hasta etmişti beni :) pil sorunu donanımsal arıza olarak bende de vardı. üç kez gönderdim bu sebepten özellikle ancak 3 . de uyarımı dinlediler ve konnektörü değiştirmişler pilin. ondan sonra düzelmişti ama yoğun internet sayfalarında falan yine baya ısınıyordu pil. ben 1 yıl kullandım ve bir anlık şeytana uydum 250 tl ye sattım şimdi acaba satmasamıydım diye sürekli aklıma geliyor :) çünkü o fiyata onun gibi özellikli başka telefon yok hala . sorun olmasa iyi telefon. c7, n8 çok methedildi ama onlarında sorunları var. c7 de en önemlisi otofocus yok, n8 de pil kolayca çıkartılıp takılamıyor vidayla bağlı. ve diğer 5800 la aynı özelliklere sahip telefonlar baya pahalı 5800 a göre. htc desire, lg optimus black, samsun galaxy 2, samsun wave 2, sony ericsson arc ve neo bunlar güzel telefonlar ama 750-1200 tl fiyat aralığında. tabi video izleme falan sorunsuz bunlarda internette. sanırım yeterli bir bilgi oldu :) 5800 ın hayırlı olsun güle güle kullan.

:D öncelikle nickinizle uyumlu bir yorum olmuş bunu belirtmek isterim.. tşk ederim verdiğin bilgiler için.. bende şeytana uymadan önce servise verse iyi olacak gibi geliyor.. artık nokiaya bakış açımda ciddi değişiklikler oldu.. bu telefonu nasıl olsa nokiadır diyerek tereddüt etmeden aldım ama bunları yaşamak haliyle can sıktı biraz :)..

ufff adam hırs yapmış hacıı

hacı hırs değil sadece sinir :)

5800 ın 2010 veye v52 üstü alırsan sorun olmuyor şahsen ben onu kullanıyorum hiçbir problem yok wifi fişek gibi gps de çok hızzlı

benim telefon v52 olandan :D

Del Rey

Del Rey

Üye
Yeni mi fark ettiniz? :hmmm Garip...

technoshark

technoshark

Üye
Ben açtığın konuyu hatırlıyamadım kardeşim yoksa bence almandan yana olmazdım inan.. şuan sen artık bir kazazedesin.. ki bence fırsatın var ise teknik servise götürmen daha mantıklı :)

bthn_997

bthn_997

Üye
inanır mısın bende bu sorunların hiçbirisi yok
sadece batarya biraz ısınıyor o kadar

technoshark

technoshark

Üye
O zaman ne diyoruz teknoloji kişiye göre değişiyor.. yani şans meselesi :)

eç038

eç038

Üye
    Konu Sahibi
Yeni mi fark ettiniz? :hmmm Garip...

yeni farkettiğimiz nedir ??

Ben açtığın konuyu hatırlıyamadım kardeşim yoksa bence almandan yana olmazdım inan.. şuan sen artık bir kazazedesin.. ki bence fırsatın var ise teknik servise götürmen daha mantıklı :)

kazazede hoş oldu kardeş :D... servise verecem.. yapılmadığı sürece tekrar veririm.. 3. den sonra zaten hakem heyetine başvururum artık

inanır mısın bende bu sorunların hiçbirisi yok
sadece batarya biraz ısınıyor o kadar

bu iş birazda şans işidir tabikide ama yine nokianın ayıbı.. böyle bir malı fabrikadan çıkarmamalıydı.. çin telefonu değil ki bu demi

O zaman ne diyoruz teknoloji kişiye göre değişiyor.. yani şans meselesi

aynen öyle kardeş :)

technoblue

technoblue

Üye
5800 kullanan arakdaşlarım arkasından söverek sattılar telefonu. dokunmatiği 2 ay sonra kendinden geçmişti üzerine çıkıp tepinmek gerekiyordu nerdeyse. ekranda donmalar oluşmuştu telefonda aşırı yavaşlama çıktı ortaya vs. vs. hepsi de servise gidip geldi ama 1 hafta sonra aynı sorunlar yeniden hortladı. o yüzden 5800 denince allah korusun diyorum.

'Patron

'Patron

Üye
okuyan biri özet geçsın ya bune :D

SilentOne

SilentOne

Üye
oha yenimi aldın bide sakamısın sen yha artık 5800 a yazılımsal destek bile bitti modası geçti hala aldınmı

mangdaşire

mangdaşire

Üye
5800 alıncak cihaz degil ki.alan da zaten fw yüklemek için alsın.yoksa oyuncak telefon gibi.şimdilerde bende de ekranın çizgi çizgi olması olayı çıktı.şimdiki aklım olsa üzerine 100 tl daha koyar ace alırım.

eç038

eç038

Üye
    Konu Sahibi
ben telefonu 2 ay önce aldım arkadaşlar.. sööylediğiniz gibi sorunları geçmiyorsa 3. den sonra ücretini geri alırım.. hele o servis yapmasında görsün nasıl hallediliyormuş bu iş.. çıktığından beri hayranıyım ama böyle sorunları olduğunu alınca farkettim... kimisi benimki süper dio kimisi o deneme telefonuydu alınmaz dio bu işler değişik

PureFood

PureFood

Üye
Elektronik şans işi.
WLAN ve Gpsde ısınması ne kötülüyon bu kadar arkadaşım karalama kampanyası bu kadar olmaz.
500 tllik telefon her işini görüyor mu ? laf söyleme yada gidip samsung galaxy gio falan alsaydın niye aldın o zaman.
Kamerasına da laf söyleme.
Utanmasan ses kalitesine bile laf etcen ha .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt