Kendi Kendine mesaj yolluyor

Sponsorlu Bağlantılar

umut555

umut555

Üye
:)format atmandan baska care yok basarılar

Nierdre

Üye
Selam Arkadaşlar,

Biraz teknik bilgi vereyim dedim.
HatiHati.A adlı bir solucan-var uygulama. Genellikler MMC kart gibi bellek kartları ile bulaşıyor.
Daha önceden tanımlanmış +3396003964 numarasına sms göndermeye çalışıyor. Başka numaralara da
göndermeye çalışan versiyonları da bulunuyormuş. Bunun dışında telefon numarasını "3396003964" şeklinde göndermeyi denediği için gitmiyor. Başında 00 ya da + olmadığı için başarısız sms gönderimi ile sonuçlanıyor. Nokia modellerinde daha çok görülmüştür. (Series 60 Symbian).

Diğer arkadaşların belirttiği gibi telefona ve bellek kartına format atmak bu işi çözümlüyor.
Normal Reset için *#7780#
Hard Reset için *#7370# kullanılabilinir.

Ayrıca Kaspersky ve F-Secure virüs yazılımı firmalarının mobil virüs tarama programlarının da bu virüsü bulup sildiğini okudum.(Güncellenmiş Virüs dosyası ve deneme sürümü ile kullanılabilinir)

by_bilinmez

by_bilinmez

Üye
formattan sonra sorun kalıcağını sanmam

şarkili

Üye
telefonuna format at gecer.ben telefoncuyum

xkadir61

xkadir61

Üye
bak kardeş burayı bir okumayı denesen , benim daha önce başıma geldı comwarrıor yemişsin geçmiş olsun.

Cep Telefonu Virusleri Ve Açiklamalari

Virüs Adı : Locknut.A

Categori : Virus

Platform : SymbianOS,

Çıkış Tarihi : 1 Mart 2oo5

Bulunduqu Program : patch_v1.sis & patch_v2.sis

Zararları : Telefon Menüsünde 100 Lerce İcon Çıkıyor Kapattıktan Sonra Açılmıyor. Sistemi yavaşlatmak için en etkililerinden.

Kurtulma Yolları: c:\system\apps\gavno\gavno.app

c:\system\apps\gavno\gavno.rsc

c:\system\apps\gavno\gavno_caption.rsc Dosyalarını silmek.

Virus ekran goruntusu:
----------------------------------------------------------------------------------------

Virüs Adı : Lasco.A

Platform : SymbianOS,

Çıkış Tarihi : 10 Haziran 2oo5

Çıkış Yeri : Rusya

Zararları: Sistemi anında infilak ettirebilir.

Tek Çözüm: Soft Format atmak.

--------------------------------------------------------------------------------------

Virüs Adı : BootTon.A

Categori : Trojan

Platform : SymbianOS

Çıkış Tarihi : 18 Ocak 2oo6

Bulunduqu Program : ILoveU.Sis İçinde.

Zararları: Menüde onlarca icon açar ve etrafında bluetooth bağlantısı olan cihazlara devamlı trojan gönderir.

Kurtulma Yolları: Telefonunuza yükleyeceğiniz anti-vir ile ancak kurtulabilirsiniz.
Not: Anti-vir bu dosyanın tamamını silemeyeceği için Soft Format atmak zorunda kalacaksınız.

Virus ekran goruntusu:

---------------------------------------------------------------------------------------

Virüs Adı : DoomBoot.A

Çıkış Tarihi : 1 Temmuz 2oo5

Çıkış Yeri : Amerika

Bulunduqu Program : Doom_2_wad_-ed_by_DFT_S60_v1.0.sis

Zararları : Durduk Yere Format Atar Ve Galeriye Zarar Verir...

Kurtulma Yolları: Hard Format.

Virus ekran goruntusu:

--------------------------------------------------------------------------------------

Virüs Adı : CardBlock.A

Çıkış Tarihi : 30 Kasım 2oo5

Çıkış Yeri : Belirlenemedi.

Bulunduqu Program : instantsis.v2.1.-ed.by.binxpda.sis

Zararları : Hafızaya Şifre Koyar Ve Hafızanın Bozulmasına Neden olur.

Kurtulma Yolları: C:\system\install Dosyayı Silmek

C:\system\data Dosyayı Silmek

C:\system\libs Dosyayı Silmek

C:\system\mail Dosyayı Silmek

C:\system\bootdata Dosyayı Silmek

Virus ekran goruntusu:

---------------------------------------------------------------------------------------

Virüs Adı : Fontal.A

Categori : Virüs

Çıkış Tarihi : 6 Nisan 2oo5

Çıkış Yeri : Finlandiya

Bulunduqu Program : Kill Saddam By OID500.sis

Zararları: Sistem hatalarına sebebiyet verme.

Kurtulma Yolları: system\apps\appmngr\appmngr.app

\system\apps\kill sadam\kill sadam.app

\system\apps\fonts\kill sadam font.gdr Dosyalarını silmek.

Virus ekran goruntusu:

Virüs Adı : Cabir.AE

Çıkış Tarihi : 25 Ocak 2oo6

Açıklama : Virüs Cabir.B Nin Değişik Versiyonudur.

Bulunduqu Program : Esnek bir virüs olduğundan her programa sızabilmektedir.

Zararları: Zarar veremediği hiç bir bölge yok.

Kurtulma yolları: Cep telefonunuza kuracağınız anti-vir ile ortadan kaldırabilirsiniz.

Virus ekran goruntusu:

Bu viruse dikkat!

Virüs Adı : Card Trap

Categori : Trojan

Çıkış Tarihi : 17 Şubat 2oo6

Bulunduqu Program : Black_Symbian v0.10

Trojan Olarak barındığı programlar:

CardTrap.S : Anti Virüs From F-Secure.Sis İçinde.

CardTrap.T : FExlorer 1.16 Full.Sis İçinde

CardTrap.U : Image Manager - BiNPDA.Sis İçinde

CardTrap.W : SpyCall 2oo6.Sis İçinde

CardTrap.V : BattleField 2 GAMELOFT.Sis İçinde

CardTrap.X : Adobe Reader 3 - -ed.Sis İçinde

CardTrap.Y : Symantec Mobile Firewall.Sis İçinde

CardTrap.Z : SeleQ 1.7 - -ed TNT.Sis İçinde

Kurtulma Yolları : YOK!

Virus ekran goruntusu:

Virüs Adı : CommWarrior.A

Categori : Solucan

Çıkış Tarihi : 20 Aralık 2oo5

Zararları: Bilgisayardaki solucanlar gibi faaliyet gösterir.

Kurtulma Yolları: \system\apps\CommWarrior\commwarrior.exe Dosyasını Kapatmak

\system\apps\CommWarrior\commrec.mdl Dosyasını Silmek

\system\updates\commrec.mdl Dosyasını Silmek

\system\updates\commwarrior.exe Dosyasını Kapatmak

\system\updates\commw.sis Dosyasını silmek

Virüs Adı : CommWarrior.B

Çıkış Tarihi : 7 Temmuz 2oo5

Kurtulma Yolları: CommWarrior.A da uygulanan yöntemin aynısı.

Virüs Adı : CommWarrior.C

Çıkış Tarihi : 13 Ekim 2oo5

Zararları: Operatör solucanıdır. Kontörlü hatların kontörlerinin bitmesine neden olur. Şebeke problemleri yaratır.

Kurtulma Yolları: : \system\programs\cwoutcast.exe Dosyasını Kaldırın

\system\recogs\cworec.mdl Dosyasını Silin

COMM WARRIOR VIRUSLERI:

Not: Bazılarının bulunduğu programlar tespit edilmiştir. Ancak piyasada 100 den fazla popüler programların daha içinde bulundukları sanılmaktadır

GuNSTuR

GuNSTuR

Üye
virüs bulaşmıştır ve format at geçer

black_21

black_21

Üye
arkadaşlar kesin çözüm veriyorum:oke:adım adım uygulayın
ilk önce cebinizde fexlorer programı olması lazım yükledikten sonra programı açıp
C,SYSTEM,APPS gir orda (GUARDİAN) Die bi dosya var o dosyayı silin sonra gene
E,SYSTEM,APPS gir burdada gene (GUARDİAN) die bi dosya var bunuda silin teliniz artık düzelmiş olcak:oke:

sublieutenant

sublieutenant

Üye
black_21arkadaşım, 1.si konunun tarihine bakmadan msj yazmışsın... arkadaş teli satıp başka tel aldı yahu... 2.si söylediğin guardian isimli program virüs değildir (tabii kullanmasını bilirsen)
3.sü ise o şekilde silmekle düzelmemektedir.. program açık progressleri sayesinde kendini sürekli kopyalayıp güncellemektedir..
Lütfen gerçekten yardım etmek istiyorsak, enaz 1defada olsa tecrübemiz olsun ve en sık kullanılan cevap olan ''aaa benimkinede olmuştu kardeşim format at geçer'' demiyelim...:oke: Lütfen...!

mami24

mami24

Üye
virüs var format at ikisinede hallolsun meselen sen sağ ben selamet

emre0298

emre0298

Üye
bendede oldu aynısı biraz önce hallettim anticomwarrior falan işe yaramıyor format atmadan %100 çözüm soleyim sana fexplorer programını kur teline c den system/apps kasörüne gir
guardian ve mediaplay klasörlerini sil aynısını hafıza kartına yap ve son olarak kart okuyucuyla pc den kav la virüs taraması yap tamamdır ;)

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
Format at

emre0298

emre0298

Üye
sublieutenant arkadasım sen öyle olmaz demişsin ama black_21 arkadsın dediği dogru şimdi gördüm bende yazdıklarını aynısı yapmıstım bende gayet başarılı oldu %100 sorunsuz bi şekilde kurtuldum bu sorundan bu işlem yapan arklar hafıza kartınızı pc den virüs taraması yapmayı unutmayınn

erolbaser

Üye
virüs var e arkadaşların dediği gibi hem telefona hem hafıza kartına format atarsan kurtulursun

sonsevdali

Üye
arkadaşlar kesin çözüm veriyorum:oke:adım adım uygulayın
ilk önce cebinizde fexlorer programı olması lazım yükledikten sonra programı açıp
c,system,apps gir orda (guardian) die bi dosya var o dosyayı silin sonra gene
e,system,apps gir burdada gene (guardian) die bi dosya var bunuda silin teliniz artık düzelmiş olcak:oke:

arkadaslar bu program bi takip programıdır arkadasın verdiği cözüm doğrudur aslında zararlı değildir fayydalıdır ama faturalı hatlarda kabarık gelmesini sağlar sabit bi merkeze calıntıya karsı önlem almak için her acılıp kapandığında tespit msjı gönderir uygulayan arkadaslara gecmiş olsun ayrıca bu arkadasımıza bol tesekkür edelimm

misterMANYAK

Üye
arkadaşlar ben 6600 kullanıyorum.bir yerden virüs bulaşmış,bluetooth la herkese virüs yolluyor.telefonla hafıza kartına format attım yinede düzelmedi,bunu engellemenin bir yolu varmı?

sublieutenant

sublieutenant

Üye
sublieutenant arkadasım sen öyle olmaz demişsin ama black_21 arkadsın dediği dogru şimdi gördüm bende yazdıklarını aynısı yapmıstım bende gayet başarılı oldu %100 sorunsuz bi şekilde kurtuldum bu sorundan bu işlem yapan arklar hafıza kartınızı pc den virüs taraması yapmayı unutmayınn

Guardian bir virüs değil, aksine telefon güvenlik programıdır...!
Kendi kendine msj atma sorununa gelince, Ayarlarından sadece 1simkart ve numaraya göre programlanabilir.. Başka bir simkart takıldığında çalıntıya karşı güvenlik amaçlı belirlenen numaraya : Takılan simkart ve şebeke bilgilerinin olduğu bir msj atar.... Budur yaa!!!!!!:oke:

arkadaşlar ben 6600 kullanıyorum.bir yerden virüs bulaşmış,bluetooth la herkese virüs yolluyor.telefonla hafıza kartına format attım yinede düzelmedi,bunu engellemenin bir yolu varmı?

tekrar format at arkadaşım belki geçer!!

anticomwarrior programını yükle diyoruz ama takan yok!
:lol

xxxeren

Üye
kardeşim telefonuna virüs girmiş.bendede olmuştu.format attım düzeldi.fakat hafıza kartına da atman gerekir.yoksa hafıza kartından tekrar telefonuna virüs geçebilir. veya format atıktan sonra halen aynı sorun varsasende devam edyorsa flaş at kardeşim telefoncularda ancak flaş atarsın ha hafıza kartınada formak atmak lazım sen hafıza kartındaki önemli bilgileri bilgisayara kayıt yap sonra hem telefona hem hafıza kartına format atman lazım yok atın sen formak aynı sorun varsa yetkili servise git flaş atsınlar senin tele sorun kalmaz kardeşim şimdiden kolay gelsin

murat4422

Üye
kardeşim hepsini yaptım olmuyo yurkcell bi mesaj gönderdi yazılım tespit edilmiştir ......... bu programı indir diyo ve kontör sıfır nasıl halledecem sınıfta teli açık tutamıyorum bluetoot tan herkesi deli etti acil yardım

emre_sbl

Üye
kardeşim hepiniz ayrı sölüyonuz..hangisini yapsın millet ..adam gibi bi yöntem söleyin..:hmmm

kosovalı006

Üye
Guardian bir virüs değil, aksine telefon güvenlik programıdır...!
Kendi kendine msj atma sorununa gelince, Ayarlarından sadece 1simkart ve numaraya göre programlanabilir.. Başka bir simkart takıldığında çalıntıya karşı güvenlik amaçlı belirlenen numaraya : Takılan simkart ve şebeke bilgilerinin olduğu bir msj atar.... Budur yaa!!!!!!:oke:

tekrar format at arkadaşım belki geçer!!

anticomwarrior programını yükle diyoruz ama takan yok!
:lol

format işi bilmeyenlerin bildikleri tek işlemdir ! aynı zamanda kalan son çaredir ve herzaman bir çözüm yolu değildir bunu o güzel kafana sok arkadaşım !
zekimisin sen telefon msjı kart değiştirildiğinde değil sürekli yolluyor durduk yere yani ! araştırmalarıma göre Guardian isimli dosya virüs kapabiliyormuş sildiğimde gerçekten işe yaradığını ve artık o no ya msj yollamadığını gördüm ismini verdğiniz program hiç bir işe yaramıyor anlık ve kıytırık bir program.

emre0298 ve black_21 arkaşlara çok teşekkür ediyorum sayenizde telefonum durduk yere kafasına göre msj yollamıyor
.....:yuru:yuru:yuru

Üst Alt