Kazaya karışan araba alınır mı

Sponsorlu Bağlantılar

MetQ7

MetQ7

Üye
    Konu Sahibi
Kazaya karışan araba alınır mı
Arkadaşlar 2007 model Peugeot 206 buldum. Aracı sorgulattığımda 4 tane kazaya karışmış olarak görünüyor. Sizce bu araba expertize sokulup alınır mı yoksa almamak mı gerekir?

xmanyak

xmanyak

Üye
Merhaba,
öncelikle İstanbul'da kazasız araba bulak epey zor takdir edersinizki ancak araba çok yıpranmamışsa yani kilometresi çok fazla değilse ve gerçekten iyi bir ekspertiz yaptırırsanız almalısınz.Arabayı aldıktan sonra servise götürünce debriyaj balatası/direksiyon hidroliği falan gibi değişecek 10 000 Tl lik bir sür masraf çıkabiliyor.

Sonuç olarak kazasız araba zor ama gözü kapalı almamalı :)

Emrgncy

Emrgncy

Üye
Kaç kazaya karıştığı önemli değil, ne şiddetle nereden darbe aldığı önemli..
Şunu da unutma ki kazalı yani yüksek değerli hasar kaydı olan aracı ileriki zamanlarda elden çıkarman zor olur, alırken bunu da göz önünde bulundur..

MetQ7

MetQ7

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Araba 100 binde ve dizel. Açıkçası siyah renk olması ve 206 nın görünüşü beni çok cezbediyor. Tabi içi de dışı kadar önemli. Arabayı 3-4 yıl kullanma düşüncesindeyim. Yani satmak gibi bir fikrim yok. Bir de kasko hakkında bişey sorucam. Kasko şirketleri aracın hasarsızlığına göre indirim uyguluyor. Olur da bu arabayı alırsam kazalardan dolayı yüksek fiyat mı çıkartırlar bana yoksa yeni sahibi olduğum için fiyatı olması gerektiği kadar mı olur?

Emrgncy

Emrgncy

Üye
Kasko konusunu bir sigorta acentesine sorarak öğrene bilirsin..

Yalnız sana son bir tavsiyem, araç alırken ince ele sık doku.. Aracın iç dizaynına, rengine, aksesuarlarına aldanıp araç alma, mümkünse acele etme ve temiz bir araç düşürene kadar bekle...

MetQ7

MetQ7

Üye
    Konu Sahibi
Kasko konusunu bir sigorta acentesine sorarak öğrene bilirsin..

Yalnız sana son bir tavsiyem, araç alırken ince ele sık doku.. Aracın iç dizaynına, rengine, aksesuarlarına aldanıp araç alma, mümkünse acele etme ve temiz bir araç düşürene kadar bekle...

Peki ekspertizden iyi bir sonuç çıkması halinde alınır mı sence? Açıkçası 1 aydır yoğun bir şekilde araba araştırıyorum ve artık sıkıldım.
Araçta 1700 liralık hasar kaydı var. Bunu söylemeyi unuttum

Emrgncy

Emrgncy

Üye
Peki ekspertizden iyi bir sonuç çıkması halinde alınır mı sence? Açıkçası 1 aydır yoğun bir şekilde araba araştırıyorum ve artık sıkıldım.
Araçta 1700 liralık hasar kaydı var. Bunu söylemeyi unuttum
Alıp almamak sana kalmış birşey, bazıları tampondaki boyayı bile kafaya takar, bazıları pertten dönme aracı bile alır.. yani o senin kararın..
Ben Adana da yaşıyorum ve bu bölgede darbeli boyalı arabayı satmak bir işkencedir, ama bazı bölgelerde bunu pek kafaya takmazlar.. sizin bölgeyi en iyi sen bilirsin, arabayı alırken satmak için alacaksın ki satarken sıkıntı olmasın..

MaxipmaN

Üye
Direkten tavandan ve şaseden hasar almıs ise perttir

forever_zest

Üye
Araç bakma fırsatın varsa çevre illere bak İzmit bursa Tekirdağ Yalova gibi

Üst Alt