Kadınların Kalbi Erkeklerden Sağlam...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
Kadınların Kalbi Erkeklerden Sağlam...
Kadınlarda kalp hastalıkları ve kalp krizi riskinin, erkeklere göre daha az olduğu bildirildi. Nedeni: İnsan vücudundaki damarların 'endotel' adı verilen hücrelerle kaplı. östrojen hormonunun ise bu hücreleri koruyarak, kalp hastalıklarına karşı koruma sağlıyor.
Bugün, 14:26
<div align="center"></div>

A.A -İnsan vücudundaki damarların &#39;endotel&#39; adı verilen hücrelerle kaplı olduğunu, östrojen hormonunun ise bu hücreleri koruyarak, kalp hastalıklarına karşı koruma sağladığını ifade eden Doç. Dr. Oğuzhan, şu bilgileri verdi:
&#8220;Damarların iç yüzeyini kaplayan endotel hücreleri, damar içinde kanın akışkanlığını kolaylaştırır, damarın genişleyebilme kapasitesini artırır ve kanın pıhtılaşmasını önler. Östrojen hormonu bu hücrelerin korunmasını sağlar.
Bu sayede, kalp damarlarında daralma ve pıhtılaşma riski azalır, kanın akışkanlığı ile damarın tıkanması ihtimali durumunda genişleyebilme kapasitesi korunur. Bunun sonucunda, kadınlarda damar tıkanıklığına bağlı olarak ortaya çıkan kalp ve damar hastalıkları ile kalp krizi riski azalır.&#8221;
MENOPOZDAN SONRA KORUMA KALKIYOR
Kadınlarda menopoz döneminden sonra damarları ve dolayısıyla kalbi koruma altına alan östrojen hormonunun azaldığını belirten Doç. Dr. Abdurrahman Oğuzhan, bu nedenle korumanın da bu dönemde ortadan kalktığını kaydetti.
Östrojen hormonunun kalp hastalıklarına karşı korumasının menopozdan sonra da devam etmesi için bazı bilim adamlarının girişimde bulunarak, vücuda dışardan hormon vermeyi denediklerini bildiren Doç. Dr. Oğuzhan, ancak dışarıdan verilen hormonun damarları ve kalbi koruyamadığının, hatta başka bazı sağlık sorunlarına yol açtığının belirlendiğini sözlerine ekledi.

busem

Üye
ya işte kadınlar ne kadar güçlü görün

B@TuH@N

B@TuH@N

Üye
kadınlar için her zaan katı kalplilerdir demişimdir ne kadar doğruymuşum ben yahu&#33;&#33;&#33; bilim de bunu kanıtladı

busem

Üye
Doğrudur belki bazı kadınlar çok fazla katı kalplidir.Ama kadınlarımız o kadar çok zorluklarla karşılaşıyorlarki demekki kalpleri buna dayanmıyor ve katılaşıyorlar.Ama ben katı kalpli kadınlarımızın az olduğu kanaatindeyim.

B@TuH@N

B@TuH@N

Üye
elbetteki bi bayan olarak böyle konuşaksın subjektif bakıyorsun olaylara benim gibi objektif bakmayı beceremiyorsun busem

busem

Üye
hmm objektif bakmayı beceremiyorum demek ...peki o zaman sen becerebiliyormuşsun madem sana bırakım ben objektif bakmayı

B@TuH@N

B@TuH@N

Üye
yaptığım yorumda objektif olduğum gayet açık değil mi şak şaka

Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
Kadınlar doğal olarak Anne dir ve Annelerin yüreği çok daha hassastır.Babaların ki de öyledir ama bizler genelde erkeklik gururumuza yedirip bunu dışa vurmayız. Hani erkeğiz ya (rajon a ) ters gelir
Kadınların kalplerinin erkeklere göre dayanıklılığıyla sizlerin kunuşmalarınızın nasıl bir bağlantısı var onu anlayamadım

busem

Üye
siz tıbbı bir sağlamlığı anlatmışsınız ben ruhende kadın kalbi güçlüdür demiştim erkelere göre farklı bir yaklaşım sundum yani.Batuhanda dahada farklı yaklaştı yani ana konudan tamamen çıktı.Konuştuğumuzun sizin tıbbi yazınızla alakası yok yani benim ruhenki yaklaşımımla alakası var

Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(busem &#064; Apr 12 2006, 09&#58;50 PM) [post=314346]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Doğrudur belki bazı kadınlar çok fazla katı kalplidir.Ama kadınlarımız o kadar çok zorluklarla karşılaşıyorlarki demekki kalpleri buna dayanmıyor ve katılaşıyorlar.Ama ben katı kalpli kadınlarımızın az olduğu kanaatindeyim.
[/b][/quote]

Ben ce kadınların da eerkeklerinde hem kötü kalp lisi hem de iyi kalp lisi vardır ve bunu oranlamak ta sanırım imkansızdır.Türkiye mizde ise kadınlarımız özellikle kırsal alanda veya Anadolu da (şehirlerde de görmek mümkün) daha çok horlandıklarından ve yaşamın daha çok yükü onların üzerinde olduğundan sıkıntılarının erkeklere nazaran daha fazla olduğunu düşünüyorum.Erkeğin ailesini geçindirme koruma ve kollamasından öteye gitmez ama günümüz Türkiye sinde ise artık kadınlarımızda aile geçimine katkıda bulunmakta ve işten sonra da yine ev işlerini geçimi bakımı vs yaparak ailenin yükünün fazlasını yüklenmektedir.Katı kalplilik ise sanırım kadının ailesine bakmayı kendine şiar edinmesinden kabullenmesinden dolayı olabilecek olumlu ve olumsuz şeylere pek tepki vermemesi verememesi katı kalplilik olarak algılanmaması gerektiğini düşünüyorum.

_BECK_HAM_

Üye
kadınlar kendilerine daha ii bakıyorlarda ondandır....arkadaşlar... bence..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...