Kadınlara Özel Halk Otobüsü Cinsel Tacize Karşı Sefere Konuldu... Nerede mi?

Konu, 'Konu Dışı' kısmında ALpeRenBuGRa tarafından paylaşıldı. Okunma: 17320 | Cevaplanma: 2

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Kadınlara Özel Halk Otobüsü Cinsel Tacize Karşı Sefere Konuldu... Nerede mi?

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Meksika'nın başkenti Mexico DF'de toplu taşıma araçlarında cinsel tacize karşı sadece kadınların binebildiği otobüsler servise konuldu. Kadınlar memnun, erkeklerse farklı tepkiler veriyor...

  En kalabalık kentler arasında yer alan Mexico DF'de otobüslerdeki cinsel taciz şikayetleri üzerine 4 güzergaha kadınlara özel otobüsler konuldu. Bu sayının ileriki günlerde 15'e çıkarılması planlanıyor.

  TACİZDEN BIKTILAR
  Birgün gazetesinin haberine göre, Mexicolular, şehirdeki toplu taşıma sistemini kullanan 22 milyon kişi arasında bu kalabalığı kullanarak cinsel tacizde bulunan erkekler olduğunu düşünüyor. 30 yaşındaki Mariana Vasquez "Size dokunmaya çalışıyorlar, yerlerini vermiyorlar. Nazik erkekler nerede?"

  İşte bu şikayetler üzerine kadınlara özel otobüsler konuldu. Ocak ayında başlayan uygulama ilginçlikleri de beraberinde getirdi. Pembe levhalar ve binmeye çalışan erkekleri püskürten ısrarlı sürücüleriyle
  dikkat çekiyorlar.

  ERKEKLERDEN FARKLI TEPKİLER

  Cinsel taciz şikayetlerinin artması üzerine Meksika'da son birkaç yılda farklı denemeler yapıldı. Kadınlara ayrılmış metro vagonları, sadece kadınları, engellileri ve çocuklu insanları taşıyan otobüsler... Ama bu son deneme en cesur olanı.

  Erkeklerin tepkileri ise çok farklı. Bunu 'ayrımcılık' diye niteleyenler, otobüse binmelerine izin vermeyen sürücülere küfredenler var. Büyük çoğunluksa fikri olumlu buluyor. Birçok büyük şehirde kadınların yaşadığı bu sorunun Meksika'da ne kadar yoğun olduğunu söylemek zor.



 2. sapık meksikalılar :))
 3. Sadece Meksika'da mı oluyor acep?
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.