JAF v1.98.65 PROĞRAMI KURULUMU VE KULLANIMI(RESİMLİ ANLATIM)

Sponsorlu Bağlantılar

yasarbas

yasarbas

Üye
    Konu Sahibi
JAF v1.98.65 PROĞRAMI KURULUMU VE KULLANIMI(RESİMLİ ANLATIM)
İLK OLARAK N97 KULLANANLAR TELEFONLARINI KAPATSINLAR BİLGİSAYARA BAĞLAMASINLAR İŞLEM SIRASINA GÖRE TAKİP ETSİNLER BEN İLERİDE ZAMANI GELİNCE TAKACAĞINIZ NOKTAYI YAZDIM RESİMDE GÖSTERDİM. SAYGILAR.

DİĞER TELEFON KULLANANLAR TELEFONLARINI KAPATSINLAR BİLGİSAYARA BAĞLASINLAR.

Öncelikle Navifirm programını indiriyoruz. Programı açıp telefon modelimizi seçip sağ taraftaki dosyaları b.sayarımıza indiriyoruz. Resimdeki gibi.

Navifirm ile İndirdiğimiz tüm dosyaları
"C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356"(N97 İSE RM-505) klasörü içine atıyoruz. (Klasör dizini yoksa kendiniz oluşturun)

Sonra hacklanmiş dosyaları bu kalsör içine atıp değiştiriyoruz hackli dosyaları forumda bulabilirsiniz.

JAF PROĞRAMI KURULUMU(V1.98.65 VE PKEY)
Önce aşağıdaki JAF V1.98.62 proğramını kuruyoruz

sonra aşağıdaki dosyayı indiriyoruz ve içindeki kurulum.txt dosyasında yazanı aynen uyguluyoruz.
USB DRIVER DOSYALARI

şimdide aşağıdaki dosyayı indiriyoruz ve içindeki kurulum.txt dosyasında yazanı aynen uyguluyoruz.
JAF V1.98.65 YAMASI

şimdi son olarak aşağıdaki PKEY dosyasını indiriyoruz. bu proğramı açmak için gerekli.( gibi yani).

şimdi Virtual PKEY dosyasını açıyoruz aşağıda gördüğünüz butonlara sırasıyla tıklıyoruz.

aşağıdaki ekran gelecek şimdide aşağıdakileri sırasıyla yapıyoruz
NOT:2. sırada Manual Flash ve Dead USBseçeneklerini işaretliyoruz.

şimdi sırada aşağıdaki gibi telefon modelimizi seçiyoruz(RM-505 N97, RM-356 5800 XM vb.)

Aşağıdaki FLASH butonuna basıyoruz. butona bastıktan sonra karşımıza gelen pencerelere
YES -- YES tıklayarak geçiyoruz..

Aşağıdaki resimde PRESS POWER ON NOW! yazısını görünce açma kapama tuşuna basıp çekin sakın basılı tutmayın(N97 telefonu olanlar bu yazıyı görünce USB kablosunu takmaları yeterlidir hiçbir tuşa basmasınlar.)Şimdi Flash işlemi başlayacaktır bitene kadar telefona dokunmayın bağlantıyı kesmeyin ve şarjı yeterli olsun.

HERKESE SAYGILAR. GÜLE GÜLE KULLANIN..

bütün dosyaları burdan indirebilirsiniz
http://www.maxicep.com/modifikasyon...kasyon-islemi-nasil-yapilir-video-476355.html

• Beğen
Tepkiler: s10olsun, Amaru Shady, kol@j ve 78 diğerleri

Samsunspor

Samsunspor

Emekli Yönetici
Teşekkürler ..

• Beğen
Tepkiler: Recep Özmen
FlashWampir

FlashWampir

Üye
" !!! Please close all applications and reboot pc !!! " virtual_pkey, remove virtual PKEY drivers..'a tıkladığımda çıkıyor. problem nedir?

yasarbas

yasarbas

Üye
    Konu Sahibi
" !!! Please close all applications and reboot pc !!! " virtual_pkey, remove virtual PKEY drivers..'a tıkladığımda çıkıyor. problem nedir?

arkadaşım problem değil o sürücüler silindi diyor bilgisayarını yeniden başlat diyor. yani bilgisayarını yeniden başlat proğramı tekrar çalıştır. sonra start jaf a tıkla ve gir proğrama bu kadar. saygılar..

antalyayavu

antalyayavu

Üye
tesekurler super

FlashWampir

FlashWampir

Üye

nerde hata yapıyorum?

Ersin Oktay

Ersin Oktay

Üye
güzel paylaşım teşekkürler

yasarbas

yasarbas

Üye
    Konu Sahibi
flashwampir arkadaşım normal mode açık bırakmışsın. onu kapat sonra tekrar dene. birde RM klasörünü yanlış yere atmış olabilirsin. program files\nokia\products\RM-XXX (XXX senin telefonun kodu) klasörü içine atacaksın yazılımı.

FlashWampir

FlashWampir

Üye
yanlış yere kaydetmişim xS

dekpaj

Üye
Peki ben nerede hata yapıyorum "Searching for phone...Not found!!!"

yasarbas

yasarbas

Üye
    Konu Sahibi
dekpaj kardeşim eğer telefonun n97 ise yada usb yi taktığında şarj eden bir telefonsa. telefonunu kapat usb kablosunu pc ye tak ama telefon ucunu telefona takma bekle power button yazısı çıkınca hemen telefon ucunuda tak hiçbir tuşa basma işlem başlayacaktır.. saygılar..

umitt73

Üye
merhaba , error reading phone init data diyor, ne yapmalıyım acaba?

seminay

Üye
aynen bende de bu hatayı veriyor bilg. yeniden başlattım olmadı ....

yasarbas

yasarbas

Üye
    Konu Sahibi
yeniden başlattıktan sonra. arka planda ve saatin yanında çalışan uygulamaları kapatın tekrar deneyin. saygılar.

seminay

Üye
bütün uygulamaları kapattım ama gene olmadı

yalnızkalp84

Üye
Emeğine sağlık kardeşim ama verdiğin linki araştırdım kardeş hep virüs var nerden indirdiysem virüslü çıktı.Yardımcı olurmusun.
Teşekkürler.

yasarbas

yasarbas

Üye
    Konu Sahibi
yalnızkalp84 kardeş dosya virüslü değil bence senin virüsprogramında sorun var yada senin pcden bulaşıyor indirirken çünkü ilk diyen sensin bunu yardımcı olamam çünkü nerden bulursan bul hepsinde virüslü diyecektir

--------------- Ekleme ---------------

seminay kardeş bence sen o remove ye basmayı bırak artık proğramı aç start tuşuna bas..

isaekrem

Üye
Nokia X6 da denedim, flashı attıktan sonra, telefon bulunamıyor dedi ve telefon hiç bir şekilde çalışmadı. Telefon şu anda Gen-pa serviste fakat çalışıp çalışmayacağı konusunda bir belirsizlik var. Bekliyorum.

ibrahim kolay

Üye
bütün işlemleri eksiksiz yaptım ama en son telefonun açma tuşuna 1 kere bastıktan sonra yenidonanım bulma sihirbazı geliyor onu da yapıyorum ama "NOT FOUNDED" DİYOR .YARDIMINIZI BEKLİYORUM

Üst Alt