J1 Ace Ram Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

efkoreko

Üye
    Konu Sahibi
J1 Ace Ram Sorunu
Arkadaşlar telefon gerçekten güzel ama rami sıkıntı. Yaklaşık 460 mb lik rami var.Sadece 110 mb ram boşta kalıyor. Bunu duzeltmenin yolu var mı?

furyzer0

furyzer0

Üye
Aosp tabanlı romlar ile 200-300 doluluk oranına düşürürsün ama daha azaltamazsın
500 megabayt çok düşük bir ram miktarı android için

Sent from mTalk using lumia950

efkoreko

Üye
    Konu Sahibi
Aosp tabanlı romlar ile 200-300 doluluk oranına düşürürsün ama daha azaltamazsın
500 megabayt çok düşük bir ram miktarı android için

.
Çok sağol ama custom rom düşünmüyorum
Swap olayı gibi bişey duydum bilgisi olan varsa nolur yardım etsin

furyzer0

furyzer0

Üye
.
Çok sağol ama custom rom düşünmüyorum
Swap olayı gibi bişey duydum bilgisi olan varsa nolur yardım etsin
Swap telefonun deposunda bir kısmı ram gibi kullanmanı sağlıyor bildiğim kadarıyla ancak androidde nasıl yapılır bilmiyorum kullanmadığım için

byAndroid

byAndroid

Üye
Çöpe at daha iyi o telefonu :D şaka bir yana 1 GB ram bile yetmiyor artık Android de. Mecburen öyle kullanmak zorundasin. Swap için kernel lazım. Bi ara bende galaxy s ile bu işler peşinde çok koştum. Custom rom ile cihaz sadece 1 nebze iyileşiyor sonra cihaz yine hantal vs. Öyle kullan çok yüklenme cihaza

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

efkoreko

Üye
    Konu Sahibi
Çöpe at daha iyi o telefonu :D şaka bir yana 1 GB ram bile yetmiyor artık Android de. Mecburen öyle kullanmak zorundasin. Swap için kernel lazım. Bi ara bende galaxy s ile bu işler peşinde çok koştum. Custom rom ile cihaz sadece 1 nebze iyileşiyor sonra cihaz yine hantal vs. Öyle kullan çok yüklenme cihaza

zYardimlariniz için sağolun zaten 120 mb civarinda boş kalıyor herhangi bir sıkıntı yaşamadım Ram canavarları face messenger whatsapp instagram da bile sıkıntı yok arkadasiminnram 3 gb onda kasan bende kasmiyor bu arada swap olayını acikalyabilecek biri varsa nolur açıklasın

byAndroid

byAndroid

Üye
Kasma takılma olmuyorsa çok iyi Samsung işi çözmüş demektir. O cihaza swap yapamazsın. Root vs kernel de gerekiyor. İnce iş

furyzer0

furyzer0

Üye
zYardimlariniz için sağolun zaten 120 mb civarinda boş kalıyor herhangi bir sıkıntı yaşamadım Ram canavarları face messenger whatsapp instagram da bile sıkıntı yok arkadasiminnram 3 gb onda kasan bende kasmiyor bu arada swap olayını acikalyabilecek biri varsa nolur açıklasın
Eğer sıkıntı yaşamıyorsan sayılara takılma telnolojide bir kural vardır "çalışıyorsa elleme" :)

Koradam

Üye
Facebook uygulamaları varsa sil

efkoreko

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar birde son bir sorum var Wi-fi yi açıp internete bağlandığımda Bi 5-10 saniye kasma oluyor menüde bu normalmidir

Koradam

Üye
Arkadaşlar birde son bir sorum var Wi-fi yi açıp internete bağlandığımda Bi 5-10 saniye kasma oluyor menüde bu normalmidir
Senkronizasyonu kapat muhtemelen bundan dolayı yapıyor