[istek] .jar .sıs oyun ve programları nasıl türkçeleştirebilirim ???

Sponsorlu Bağlantılar

eskili

eskili

Üye
    Konu Sahibi
[istek] .jar .sıs oyun ve programları nasıl türkçeleştirebilirim ???
.jar ve .sis uzantılı oyun veya programlarını türkçeleştirmek istiyorum fakat nasıl yapılduğını ve de hangi programla yapıldığını bilmiyorum.:( Nasıl yapacağıma yardımcı olabilirmisiniz ?

NOT: yardımcı olan ya da olamayan herkese şimdiden teşekkürler... :oke:

• Beğen
Tepkiler: menderes27

turkıshpower

Üye
Arkadaşım şöyle yapabilirsin sisleri bilmem ama javada dosyayı saga tıkla winrarla klasore cıkarda ve içinde dil dosyası var Bİ Yerlerde onu bul içinde sozcukler olucak programda kullanılan o sozcuklerin turkce karsılıklarını yaz eskılerini silip ve yaptıktan sonra tekrar.jar olarak rarla

maxibrk

maxibrk

Üye
Gördüğüm kadarıyla telefonun 6680. Eğer bu işlemi telefonda yapmak istiyorsan bu adrese bi göz at istersen ;)

eskili

eskili

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle turkıshpower nikli arkadaşım dil dosyası dediğin dosyalar hangileri bilmiyorum onun söylersen iyi olur. Ve brk2008 nikli arkadaşım sende bu adrese bi göz at demişsin fakat adres vermemişsin adresi yazarsan sevinirim şimdiden ikinizde teşekkür ederim...

eskili

eskili

Üye
    Konu Sahibi
sağol brk2008 teşekkür ederim...

ortammanyaa

Üye
Aslinda program we oyun TR lestirme telefondan yapmak daha kolay;
1.Yöntem:
phyton tabanli çalisan HEX EDITOR ile yapabilirsiniz,phyton modul pack yüklü olmasi gerekiyor.
2.Yöntem:
sisboom denilen programla tel. üzerinden ".sis" dosyasini açip yanlis hatirlamiyorsam "rsc" klasöründeki yabanci kelimeleri TR olarak degistirebilirsiniz.
3.Yöntem: (Bu yöntemi bu forumda bile bilerek kullanan çok az kisi vardir,belkide sadece TR program hazirlayanlar biliyordur)
Genelde java ve sis dosyalarda calisiyor,ancak bazen 2sinde de ise yaramiyor. Telefona X-Plore Dosya Yönetici programini kurup (ilacli olmasi daha iyi olur,suanda 1.22 sürümü kullanimda), kurulu program üzerinde degisim yapabilirsin. Programi hafiza kartina kurduysan E: diskinde system/apps klasöründe TR lestirmek istedigin programa gidip "rsc" uzantili dosyayi MENU/DOSYA/HEX GÖRÜNTÜLEYICI veya dosya üzerindeyken klavyeden "3" tuslayarak HEX EDITÖRE ulasip TR dil haline getirebilirsiniz.Ayni islemi java tabanli programlarda ".aif" uzantili dosya icin yapabilirsin,ancak programi yazan kisi buna engel koyduysa icerik dilini degisim icin izin vermeyebilir. Bu yöntem cok sagliklidir.Ancak dogru yapilmazsa programi hic açamayabilirsin,yani bastan yüklemen gerekir. Örnek verelim; HEX EDITÖR de sol sütunda rakamlar,sag sütunda harfler görüceksin.Rakamlar cifti tek harfe tekabül eder,sen rakamlarla ilgilenmiceksin,rakamlar pro.Lar icindir yani benim için. :D Sen harflerle oynayacaksin. Mesela "E.x.i.t." bu sekilde yaziyordur, "." lar bile karakter olarak görünür,noktalari degistiremezsin,degistiginde yan sütunda rakamlarin degistigini görürsün. TR olarak 4 karakter girebilirsin,yani "Çkis" yada "Çiks" yazabilirsin.Ya da "Çik " 3 karakter yazip sonuna bosluk koyarsin,böylece göze kötü görünmez. :) Diger programlar kolayca yazilmak icin tasarlandigindan bu program bu kadarina izin weriyor. ;)
Suanda cepten yazdigim icin resimli ve örnekli açiklayamadim,insallah haftaya pazartesi ewde olunca unutmazda buraya resimli anlatim koyarim. Yardimci olduysam ne mutlu bana. :D

eskili

eskili

Üye
    Konu Sahibi
ortammanyaa sağol daha yeni gördüm msjını deneyeceğim anlattığını bide dediğin gibi resimli anlatımda koyarsan sevinirim emeğine sağlık tekrar sağol...

rapman

rapman

Üye
jarları winrar'la açıp dil dosyalarını değiştirip çıkınca oyun açılmıyor.işlenemeyen istisna hatası veriyor :S

erkişi

Üye
teşekkür ederim

YuZaRSiFTaN

YuZaRSiFTaN

Üye
teşk

nevdar_1986

nevdar_1986

Üye
ya bende samsung star wifi var.onun için nsl türkçeleştirecez jar'ları?samsung'un bu modeli ne yazık ki sis kabul etmiyor.sis'i de jar'a çeviremiyoruz.bi arkadaş dil dosyarından bahsetmiş ama;klasöre çıkarttığımda bi sürü rakamlı dosya bi de meta inf klasörü çıkıyor.ama dosyalarda uzantı görünmüyor.seçeneklerden göster dediğim halde hemde...

Üst Alt