İstediğiniz Rüyayı Görmek istermisiniz?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T i B i A M E

T i B i A M E

Üye
    Konu Sahibi
İstediğiniz Rüyayı Görmek istermisiniz?
Böyle Birşey Olabilirmiki diye düşündüm ama bilemiyorum :hmmm

Profesör Richard Wiseman tarafından geliştirilen uygulama, uykunun farklı evreleri olduğu prensibinin üzerine kurulu. Genel kabul gören görüş rüyaların beşinci ve son evre sayılan REM uykusu sırasında görüldüğü.İşte Dream:On tam da bu noktada devreye giriyor.

iPhone/iPad/iPod Touch’ı yatağınızın köşesine, başınıza yakın bir noktaya yerleştiriyorsunuz. Uygulama sizin uyku düzeninizi gözlemliyor. Yatakta tek kişi olmanız uykudaki hareketinizi temel alan uygulamanın daha iyi sonuç vermesini sağlıyor.
Dream:On sizin rüya görmeye başladığınızı tespit ettiği anda ‘soundscape’i (bunu belli bir atmosferi ifade eden ses ve müzik olarak ifade edebiliriz) çalmaya başlıyor. Seçtiğiniz soundscape de (mesela okyanus sesi) sizin arzu ettiğiniz rüyayı tasarlamanıza yardımcı oluyor. En azından teori bundan ibaret. Hareket etmeye başladığınızda soundscape’i duyarak uyanıyorsunuz. Bu noktada uyandığınız için rüyanızı hatırlamanız çok daha mümkün. Dream:On sizden bu rüyaları paylaşmanızı istiyor. (Paylaşabildiğiniz kadarı tabi ki)
Uygulamada bir de “rüya dükkanı” mevcut. İstediğiniz rüyayı seçip satın alabiliyorsunuz. Kullanıcıların iki soundscape’i ücretsiz olarak seçme hakkı mevcut.
Şunun altını çizmekte fayda var: Tüm bu fikir aslında hala bir deney aşamasında. Siz rüyaya yatanlar da aslında bu deneyin bir parçasısınız.

Ekşi Erik

Ekşi Erik

Üye
Denemek lazım.

acuxx

acuxx

Üye
akşam deneyeyim bi

EroL

EroL

Emekli Yönetici
Bunun benzeri, PC için bir program vardı adını hatırlamıyorum. Üniversite zamanlarında kafayı takmıştım bu işe ancak pek başarılı olamadım. İnsanın kendisini eğitmesi gerekiyor. Rüyaya daldığınız an ben rüyadayım diyebilmeli, rüyanızı ona göre şekillendirebilmelisiniz. Her insan en az bir kere rüyada olduğunun farkına varıp, uyanmamak için direnmiştir.

Burada şöyle bir sorun çıkıyor. Rüyada olduğunuzu anladığınız an fazla dayanamayıp uyanıyorsunuz. Bu sorunun da pratik yaparak aşılabileceğini okumuştum. Eğlenceli bir şey aslında kaybedecek hiç bir şeyiniz yok. Akşam yatmadan önce rüyada olduğumun farkına varıp onu ben yönlendirecem diye düşünerek uyuduğunuz zaman şansınız daha yüksek. Ben her rüyada olmasa da ayda 1-2 tanesinde rüyada olduğumun farkına varabiliyorum. Ama rüyayı yönlendirmeye başladığım an geri uyanıyorum.

Geçtiğimiz hafta, gününü hatırlamıyorum rüyamda Ferrari sürmüşlüğüm var :D aslında araba babamın şahiniydi ancak rüyayı yönlendirerek onu üstü açık ferrari yapabildim. Yüksek hızlara ulaşamadım ama. Sürekli mekan değişiyordu çünkü.

Nedensiz-Sebebsiz

Nedensiz-Sebebsiz

Üye
Bunun benzeri, PC için bir program vardı adını hatırlamıyorum. Üniversite zamanlarında kafayı takmıştım bu işe ancak pek başarılı olamadım. İnsanın kendisini eğitmesi gerekiyor. Rüyaya daldığınız an ben rüyadayım diyebilmeli, rüyanızı ona göre şekillendirebilmelisiniz. Her insan en az bir kere rüyada olduğunun farkına varıp, uyanmamak için direnmiştir.

Burada şöyle bir sorun çıkıyor. Rüyada olduğunuzu anladığınız an fazla dayanamayıp uyanıyorsunuz. Bu sorunun da pratik yaparak aşılabileceğini okumuştum. Eğlenceli bir şey aslında kaybedecek hiç bir şeyiniz yok. Akşam yatmadan önce rüyada olduğumun farkına varıp onu ben yönlendirecem diye düşünerek uyuduğunuz zaman şansınız daha yüksek. Ben her rüyada olmasa da ayda 1-2 tanesinde rüyada olduğumun farkına varabiliyorum. Ama rüyayı yönlendirmeye başladığım an geri uyanıyorum.

Geçtiğimiz hafta, gününü hatırlamıyorum rüyamda Ferrari sürmüşlüğüm var :D aslında araba babamın şahiniydi ancak rüyayı yönlendirerek onu üstü açık ferrari yapabildim. Yüksek hızlara ulaşamadım ama. Sürekli mekan değişiyordu çünkü.

i doser o program

___kaptan___

___kaptan___

Üye
:aha: :oha: yok artık :kıskıs: deneyin bi yaw merak ettim + öle herkeste Apple ürünü yok hani :ehe

The East

The East

Üye
Android olsa keske :/

Bu Mesaj Mobil Sürümden Gönderildi

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
neyse ....... :ehe

T i B i A M E

T i B i A M E

Üye
    Konu Sahibi

aynen bendede oluyor bu olay ama sadece korkunc ruyalarda oluyor mesela bir zombiden kacarken bu ruyadir simdi sabah olmusmudur saat kactir diyorum ve kaciyorum eger ruyada gozumu kapatirsam yada zombiye yada kotu adama yakanalirsam uyaniyordum.

msy2017

msy2017

Üye
rüyaya geçtiğimizi uygulama nasıl anlıyor mikrofonla mı tam anlayamadım

kezban yenge

kezban yenge

Üye
Yoğun derecede atmasyon

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Uyumadan önce 23 dakika düşünmem yeter düşündüğüm şeyi görüyorum ama dur bu gece şunu düşünüyim rüyama gelsin deyince olmuyor geçen gün öyle denedim hani hilary duff ile romantik bir akşam yemeği falan yok olmuyor birşey kafama takılınca ya da o şeyi çok yoğun düşünerek uyuduğumda görebiliyorum ama içimden gelecek kendiliğinden olacak ben yapmaya çalışınca olmuyor :D

ahmetkartal

ahmetkartal

Üye
kafamıza bir kablo girmediği sürece olmaz diye düşünüyorum:D hipnoz filan olur heralde

komando04

komando04

Üye
hiç alakası yok saçma bence

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...