Işte bu nedenle korkuyorum.neyden mi? Siz karar verin

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
buketcik

buketcik

Üye
    Konu Sahibi
Yalnız yaşamak mı daha rahat yoksa hayatın yükünü bir başka omuza kaydırıp hafifletmek mi daha rahat karar veremedim. Yükten kastım, ev işlerinin yapılması, faturaların yatırılması, vergilerin ödenmesi personel maaşlarının dağıtılması yemek çeklerinin ödenmesi vs.... bunların paylaşılması, yemeklerin denetlenmesi yada yapılması ve daha aklıma gelmeyen birçok işin paylaşılması.yada bunları benle paylaşacak kişinin paylaşımı vs .vs .vs.
İki tarafın da vazgeçilmez yanları, özgür olduğun yada kendini kıstırılmış gibi hissettiğin zamanlar da olmuyor değil tabii..Ama birini çok sevip onunla aynı evi paylaştığın zaman değiştirmen gereken alışkanlıkların yada alışmaya çalışacağın alışkanlıklar o kadar çok olacak ki ne olduğunu anlamadan birçok şeyi kabullenmiş olacaksın.
Tabii olmazsa olmazlarınız olacaktır.

Mesela benim en çok dayanamadığım ve çok fazla yaptığım iki şey var; birincisi lavaboda kendi bulaşıklarımın birikmesi, ikicisi diş macununun tam orta yerinden sıkıp kapağı kapatmadan ortalık yerde bırakmam. :d:

• Beğen
Tepkiler: enginzz, delrico ve fireman87

by şarlo

by şarlo

Üye
Bekarlık sultanlıktır.hayatını yaşa derim...:-)

• Beğen
Tepkiler: delrico ve minoo
fireman87

fireman87

Üye
yok yok öyle demeyin herkesin bi alıcısı vardır :ehe

• Beğen
Tepkiler: buketcik

pelın_

cnmınan okadar farklı bısıy o hıc sabdıgın gıbı bısıy dıyıl bı ara anlatırım
:D

• Beğen
minoo

minoo

Üye
Ooo çok zor senin durumun :D Sorumluluk alacaksın bir kere vereceğin kararla balım. Dikkatli ol.

Ben de öyle bi konuştum ki, gören de evlenmiş de boşanmış sanacak beni :ehe

• Beğen
technoshark

technoshark

Üye
Hayatta Üç Şeyden Nefret ederim...

1-) Evde Kaldığını Düşünen Kızdan.
2-) Evlenmeyi Düşünmeyen Erkekten
3-) Evlenip Mutlu olmadığını İdda Edenlerden... :) Aslında 4 . 5 . 6 Diye devam ederde neyse :)

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Alışkanlıklardan vazgeçmek, yeni alışkanlıklara alışmak için emek harcamak lazım. Sevgi emektir, emekse vazgeçmeyecek kadar ama bir o kadar da özgür bırakacak kadar sevmektir.

• Beğen
Tepkiler: PureFood, buketcik ve .eRCaN.
buketcik

buketcik

Üye
    Konu Sahibi
Ama bu maddelerin hiç birini buketcik yaşayamicak :aha:
teşekkürederim
.

----------Eklendi @ 13:02:36 ---------- Yazıldı @ 13:01:10 ----------

Hayatta Üç Şeyden Nefret ederim...

1-) Evde Kaldığını Düşünen Kızdan.
2-) Evlenmeyi Düşünmeyen Erkekten
3-) Evlenip Mutlu olmadığını İdda Edenlerden... :) Aslında 4 . 5 . 6 Diye devam ederde neyse :)

evde kaldığımı hiç düşünmedim.hiçde sanmam.konumun evde kalmakla bir alakası yokki zaten.sadece hayatı müşterek paylaşarak yaşatma cabasında olan biri olarak içimden gelenleri yazdım yahuu:ehe

• Beğen
Tepkiler: technoshark

pelın_

buketcık bız ewde kalmayız:d meraketme ama ınan ewlenmeden bırıyle aynı ewı paylaşmak hem cok guzel hemde cok sıkıntılı

by şarlo

by şarlo

Üye
by şarlo kardeşime katılıyorum bekarlık sultanlıktır :ehe

ama daha bi sultan bulamadık:kop:

ibrahim kardeşime her şeyin hayırlısını diliyorum zamanı gelince o sultanı bulursun diyorum :)

buketcik

buketcik

Üye
    Konu Sahibi
yahu arkadaşlar ben evlşenecem yada beni evlendirinmi dedim ben yaa.:ehe
alt tarafı içimden geleni foruma taşıdım.:evet:hiç aklıma gelmemişti böyle anlaşılacağı.
ama yinede tek taraflı bakılıyor konuya.sadece bunu mu çıkardınız.başka çıkaracak şeyler yok mu yahuu:ehe

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
"diş macununun tam orta yerinden sıkılması"

Asla anlamadım bunu. Yahu ortadan sıkınca bir daha macun çıkmıyormu

buketcik

buketcik

Üye
    Konu Sahibi
:ehe
"diş macununun tam orta yerinden sıkılması"

Asla anlamadım bunu. Yahu ortadan sıkınca bir daha macun çıkmıyormu

mert inanamıyorum senmisin yahuuu.:P:
hani macunu olu ortalık terde rasgele sıkarlar yaaa.işte ooo.:ehe

enginzz

enginzz

Üye
bence yanlız yasamak en guzelı herseyden uzak hıc bı sorun yok kafana gore takılıosun

LuckyDALT0N

LuckyDALT0N

Üye
Ne olursa olsun bence hayat arkadaşı şart.Yalnızlık rahat oluyor ama biyerden sonra sıkıyor insanı.Şahsen ben evlenemesem bile kesin dost hayatı yaşarım ;)

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
76. mesaj olması gerek bunun :hmmm

----------Eklendi @ 23:43:21 ---------- Yazıldı @ 23:39:08 ----------

16 oldu :ehe
60 gereksiz mesaj atılmış konuya :D
Helal olsun...

----------Eklendi @ 23:45:07 ---------- Yazıldı @ 23:43:21 ----------

Benim fikrime gelince...
Hayat yalnız yaşanmaz.
Ancak ortak bir hayatı paylaşmanın getirdiği bazı zorluklara katlanabilmek, onları özümseyebilmek ve sorun olmaktan çıkartabilmek gereklidir.

Bu aynen bir organ nakline benzer.
Ya nakledilen organı kabul eder bünye...
Ya da...

• Beğen
Tepkiler: Revengeful
buketcik

buketcik

Üye
    Konu Sahibi
Yalnız yaşamak mı daha rahat yoksa hayatın yükünü bir başka omuza kaydırıp hafifletmek mi daha rahat karar veremedim. Yükten kastım, ev işlerinin yapılması, faturaların yatırılması, vergilerin ödenmesi personel maaşlarının dağıtılması yemek çeklerinin ödenmesi vs.... bunların paylaşılması, yemeklerin denetlenmesi yada yapılması ve daha aklıma gelmeyen birçok işin paylaşılması.yada bunları benle paylaşacak kişinin paylaşımı vs .vs .vs.
Maxicep.com - Işte bu nedenle korkuyorum.neyden mi? Siz karar verin İki tarafın da vazgeçilmez yanları, özgür olduğun yada kendini kıstırılmış gibi hissettiğin zamanlar da olmuyor değil tabii..Ama birini çok sevip onunla aynı evi paylaştığın zaman değiştirmen gereken alışkanlıkların yada alışmaya çalışacağın alışkanlıklar o kadar çok olacak ki ne olduğunu anlamadan birçok şeyi kabullenmiş olacaksın.
Tabii olmazsa olmazlarınız olacaktır.

Mesela benim en çok dayanamadığım ve çok fazla yaptığım iki şey var; birincisi lavaboda kendi bulaşıklarımın birikmesi, ikicisi diş macununun tam orta yerinden sıkıp kapağı kapatmadan ortalık yerde bırakmam. :d:

konu bu arkadaşlar yahu​

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
Şunu bilir ve söylerim ki ;

Evinizi çekip çeviren bir hatun olarak kalmanız belki kısa vadede canınızı sıkan bir durum olarak görülse de, dışarda iş - güç sebebiyle evine gitmek için akşamı bekleyen sinir - stres dolu insan olmaktan daha iyidir. Geçtiğimiz 13 Ağustos itibariyle 22. yaşıma girdim, kredi kartına karşı olan biriydim ama artık ev + iş + atölye 'nin bile faturalarını takip edemez oldum. İş bir yerde bende birikmeye başladı, farkettiğiniz üzre bayağı şey birikmiş içimde :D

Aslında ben hep böyle uzun cümleler kurmayı bırakın, kendimi 2 kelimeyle anlatıp kenara geçip olan biteni izlemeyi seven biriyim. Bir ara işlerden vakit bulup martılara simit atmayı planlıyorum, çok cömertim kendime :D

buketcik

buketcik

Üye
    Konu Sahibi
yavuz ne ilginç bir yorum yapmışın.
zaman ayırmana sevindim.fakat senin yazdıklarından şunu çıkardım.
çalışmaktansa evde oturmayı tercih eden birisin.
yada söyle söyleyim kadın evinde otursun gibii....

ne bu şimdi :D

• Beğen
Tepkiler: pelın_
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Hadi her şey bir kenara...
Diş macununu ortasından sıkmak neyse de... Kapağı neden açık bırakılır yahu :ah
Ağzıma süreceğim ben onu :ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt