İşlemcimi Yakmak Üzereyim Lütfen Yardım Edin

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Symbiont

Üye
    Konu Sahibi
İşlemcimi Yakmak Üzereyim Lütfen Yardım Edin
Arkadaşlar Geçen i7 işlemciyle overlock yaptım ve sonuç berbattı bi daha bi daha derken işlemci hızı 4.1 ghz ısıda 110 derece oldu acilen aşırı güçlü soğutma tavsiyesine ihtiyacım var (şuan 9 adet 2500rpm fan ve sıvı soğutma var)

--------------- Ekleme ---------------

Lütfen Arkadaşlar Opera Mini ile Giriyorum Zaten Sabah Bakıyım Olmazza p4 e dönücem :(

ÁŔÁŚ2

ÁŔÁŚ2

Üye
o kdar soğutma sistemin var genede tavsiyemi istiyorsun

Symbiont

Üye
    Konu Sahibi
110 derece diyorum 2 adet 750 lik ps çalıştırıyorum zaten bunlar için var anla halimi bugün 1 sıvı 4 adet fan alıcam 80 dereceye gelene kadar fan takıcam sıvı soğutma takarım

xkadir61

xkadir61

Üye
110 derece diyorum 2 adet 750 lik ps çalıştırıyorum zaten bunlar için var anla halimi bugün 1 sıvı 4 adet fan alıcam 80 dereceye gelene kadar fan takıcam sıvı soğutma takarım
bence senin sorunun soğutma ile ilgili değil. ben 3 ghz lik e8400ü stok fanda 4.2 ghz kadar oc yaptım işlemci sıcaklığı. 55 derecdeydi.
boşta 30 derece.
gerçi şu anda zalman cnps7500 fan kullanıyorum. sıcaklık boşta 24 derece. 4.42 ghz de 60 dereceyi buluyor.
ya senin anakartda iş yok.
yada ve büyük olasılıkla bios'un güncel değil. o yüzden yanlış ölçüm yapıyor.
ve sen istesende o işlemciyi biraz zor yakarsın. çünkü aşırı ısınmada yeni nesil işlemcilerde pc mavi ekran hatası vererek kapanıyor.

yasininyeri

yasininyeri

Üye
overlock yaaaptıgın işlemci de iş yok amd işlemciye overlocmu yapıyorsun sen akılını yeme

xkadir61

xkadir61

Üye
overlock yaaaptıgın işlemci de iş yok amd işlemciye overlocmu yapıyorsun sen akılını yeme
sen şimdi amd işlemcilerin intel lere oranla dahamı iyi o.c. edildiğini söylemek istiyorsun.

varsa amdnin böyle bir başarısı koyda görelim resmini

3ghz oldu 8ghz

by_lonelyman

by_lonelyman

Üye
mantıklı olarak düşünürsek işlemci ısısı 110 dereceye ulaşana kadar zaten işlemci yanar değilmi :allalla:
yada çoktan pc kendine reset atar..

bios ekranında sıcaklıklar santigrat/fahrenayt olarak görüldüğü için bence o 110F'tır
derece değil olamaz :)

olaki arkadaş işlemci sıcaklığına biostan değilde yardımcı bi program ile bakıyosa o zamanda değerler yanlıştır :) bence için rahat olsun yanmaz o yanmaz :ehe

güvercin

güvercin

Üye
sen şimdi amd işlemcilerin intel lere oranla dahamı iyi o.c. edildiğini söylemek istiyorsun.

varsa amdnin böyle bir başarısı koyda görelim resmini

3ghz oldu 8ghz

hey maşallah p4 e bak 8ghz bende p4 kullanıyom acaba benimkide olurmu yaff kıskandım valla 4ghz olsa razıyım

arslansem

arslansem

Üye
110 derecede hala sağlamsa diyecek bişeyim yok :ehe

! AhmeT !

! AhmeT !

Üye
Seni ancak sıvı azot paklar :)

ahmettttt37

ahmettttt37

Üye
pişmiş bu abi ya kablolar sıcaktan erimiş olmalı :D

duman atıyormu kasanın arkasından siyah duman :D

Marchegiani

Marchegiani

Üye
Işlemciyi Overclock'un en son noktasına getirmeye çalış.Bu sefer işlemci iyi bir şekilde soğuyacaktır.:)Iyi forumlar.Not:Dediğimi yapacaksan dikkat et,kasa içerisinde sıvı nitrojen oluşturabilirsin ve sistemi batırabilirsin.Eğer ben söyledim de böyle birsey olursa mesuliyet kabul etmiyorum.:)

ahmettttt37

ahmettttt37

Üye
:d:d:d

djserkan37

djserkan37

Üye
:coold::coold:

Marchegiani

Marchegiani

Üye
Arkadaşlar donanımınızda sorun varsa sorunu söyleyin çözmeye çalışalım.:):)

Symbiont

Üye
    Konu Sahibi
mantıklı olarak düşünürsek işlemci ısısı 110 dereceye ulaşana kadar zaten işlemci yanar değilmi :allalla:
yada çoktan pc kendine reset atar..

bios ekranında sıcaklıklar santigrat/fahrenayt olarak görüldüğü için bence o 110F'tır
derece değil olamaz :)

olaki arkadaş işlemci sıcaklığına biostan değilde yardımcı bi program ile bakıyosa o zamanda değerler yanlıştır :) bence için rahat olsun yanmaz o yanmaz :ehe
size uydum gta 4 oynarken çat cut ekran kartını i7 965 extreme i yaktım bidaha alırsam manyak bir soğutma alıcam bios değişcek onada kaydı işlemci :sopa:

Marchegiani

Marchegiani

Üye
:d:d:d

Bir kere işlemci 100 C'ye çıksa değil yanmak,kaynar.:)Fahrenheit ile 212 C'de kaynayacaktır.:):D

jackalx_06

jackalx_06

Üye
bence işlemci den kaynaklanıyor.

czxserser1xcz

czxserser1xcz

Üye
işlemci voltajını düşür 1.52ve 1.65 arasında olması lazım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt