işlemcim ısınmıyor ama 100c kadar...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kartalcrazyy

Üye
    Konu Sahibi
işlemcim ısınmıyor ama 100c kadar...
AMD 5200+ İŞLEMCİM VAR.

daha önceden hiçbir sorun yoktu takii anakrtın üzerindeki kondansatörlerden birini kırmıstım tamir ettirdim ve gelelim soruna..

pc yi açıyorum hiç bir sorun yok oyun haricinde tüm işlemlerimi rahat bir şekilde yapıyorum ıs 50 lerde

ama oyuna girdiğim zaman sıcaklık hızla ve aniden artıyor cpu1 önde ilerliyor 110 a kadar cıkıyor tak kapanıyor pc açar acmaz biostan baktığımda 35-40c gösteriyor:) kasayı konrol ettimde hiç sıcaklık yok?

yardım edin

Dracule Mihawk

Dracule Mihawk

Üye
Format atmayı dene.. yada aynı işLemciyi başka bir kasada dene..

Şahsen yazıLım iLe iLgiLi bir probLem oLdugunu düşünüyorum cünkü işLemci ısısı aniden 100 dereceye cıkıp 40-50 derece arasına inmez inemez.. inse inse azot sogutma sistemiyLe iner oda işLemciye hasar verir anı ısı deişikLiği sebebiyLe.. yani bence formatLa çözüLcek bir probLem başka bir aLternatif çözüm yoLu oLacagını sanmıyorum..

Mertolozzi

Mertolozzi

Üye
Bence de formatı dene :oke:

kartalcrazyy

Üye
    Konu Sahibi
denedim hemde kaç dvd ile format attım ısınıyor diyorum ama elimlen baktığımda ısı farkedemiyorum..

Dracule Mihawk

Dracule Mihawk

Üye
Kardeşim formatLa çözüLemeyen probLem yazıLımsaL deiL donanımsaLdır bunu biLemiorsun ama format atmayı biLiorsun.. bir biLgisayarcıya anakartınLa iLgiLi probLemi anLat gereken neyse o sana yardımcı oLur..

Burak

Üye
temizlemeyi denedin mi ?

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
PC açıldıktan sonra 20 dakika kadar bekle.Sonra SpeedFan türü programlarla işlemcinin sıcaklığına bak.Kaç derece olduğunu buraya yaz.

kartalcrazyy

Üye
    Konu Sahibi
PC açıldıktan sonra 20 dakika kadar bekle.Sonra SpeedFan türü programlarla işlemcinin sıcaklığına bak.Kaç derece olduğunu buraya yaz.

55 ila 60c arasında değişiyor..
işlemciyi baska bir anakarta takrım baya bi zorladım 15 tane sro açtım:D

ısı 60 lardaydıı

bişiy daha var benim anakarta takılıyken güç seceneklerinden max işlemci hızını 90 yapıyorum kapanmıyor 70 de duruyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt