Yardım iPod touch orjinal olmayan şarj sıkıntı çıkarır mı?

Sponsorlu Bağlantılar

legolas29

legolas29

Üye
    Konu Sahibi
iPod touch orjinal olmayan şarj sıkıntı çıkarır mı?
Merhaba arkadaşlar , android kullanıcısıydım ve ios a geçişim geçenlerde 64 gb i pod touch 5g almam ile oldu.aldığım kişiden 2. el aldım (hiç kullanılmamış) ama usb sini kendi kullandığı için , herneyse ben 25 tl ye orijinal olmayan bi şarj aleti ve lightining kablo aldım acaba şarj etsem sıkıntı yaratır mı? Ayrıcada sadece kablo ile bilgisayardan etsem sıkıntı olurmu sahte şarj aleti ile eğer olmassa kullanmaya devam edeceğim olursa o zaman gidip orijinal almaya çalıacağım ama çok pahalı maalesef. :S

Luck Star

Luck Star

Üye
sorun olur tabiki istersen şimdi dene sahte şarj cihazlarında cihaz şarj olurken ekranı kullanamıyorsun . bende de 32gb mavi vardı daha sonra satmıştım kaça aldınız acaba?

pcden şarj edersen sorun olmaz eğer kablo orjinal ise.

legolas29

legolas29

Üye
    Konu Sahibi
Hocam 2. El aldım İstanbul Kadıköy de ama adam hiç kullanmamış 500 tl ye kulaklık 0 bitti şarj aleti yoktu .ama şarj ettim ekranı kullanıyorum normal gibi adede içime kurt düştü
Net bir bilgisi olan varmı
Yardım lütfen

iphonedoocu

iphonedoocu

Üye
Sahte şarj aletleri telefonlar, ipodlar vs şarj tamamen dolduktan sonra hala şarj etmeye devam eder. Bu yüzden bataryan şişer ve aldığın şey elinde patlar. Orjinal şarj aletleri tamamen doldurtan sonra elektirik iletimini kesiyo. Bence git kendine orjinal şarj adaptorü al. Kablo önemli değil.

legolas29

legolas29

Üye
    Konu Sahibi
Sahte şarj aletleri telefonlar, ipodlar vs şarj tamamen dolduktan sonra hala şarj etmeye devam eder. Bu yüzden bataryan şişer ve aldığın şey elinde patlar. Orjinal şarj aletleri tamamen doldurtan sonra elektirik iletimini kesiyo. Bence git kendine orjinal şarj adaptorü al. Kablo önemli değil.
Hocam emin misiniz kablonun önemli olup olmadığına

Luck Star

Luck Star

Üye
Hocam emin misiniz kablonun önemli olup olmadığına

dostum ben de dedim arkadaş ta demiş hala kesin bilgi diyorsun. ben iphone 4 - 4s - ipod 5 ve iphone 5s kullandım kesinlikle çakma şarj aleti ve usb kullanma...

legolas29

legolas29

Üye
    Konu Sahibi
dostum ben de dedim arkadaş ta demiş hala kesin bilgi diyorsun. ben iphone 4 - 4s - ipod 5 ve iphone 5s kullandım kesinlikle çakma şarj aleti ve usb kullanma...
Neyse alacağız artık . Birde bu iOS sürümünü ios7 ye geri alamıyormuyuz acaba ?

0MG90

0MG90

Üye
Kablo önemli değil sahte olabilir ama adaptörü orijinal kullan her zaman.

Çokta pahalı değil.

• Beğen
Tepkiler: Akhtoher
sacid589

sacid589

Üye
Peki bir şey soracağım bu ipadin dombik bi şarz aleti var benim iphone u onunla şarz etsem sıkıntı çıkarmı iphonun kutusundan kare bi şarz aleti çıktı

0MG90

0MG90

Üye
Orjinal ise sorun olmaz

legolas29

legolas29

Üye
    Konu Sahibi
Bence olmaz ya o kadar da abartı

SerseriGönlüm12

SerseriGönlüm12

Üye
Bende ipod tourch 32 gb 5.nesil aldim istanbul kadikoyden. Ama arkadastan tabii az kullanilmis ciziksiz. 200 tl. Full icerik. Sen yinede orjinal sarj makinasi kullan.

avast

avast

Üye
Kablon orjinal olmadıgı zaman ios 8 de sahte aksesuar diyor ama orjinal kablo ile ben asusun adaptörünü kullandım 1 ay kadar iphone da sonra apple storedan ipad sarj adaptörü aldım teknik servisle konuşup :D

SerseriGönlüm12

SerseriGönlüm12

Üye
Wallaha ben aldım 200 e gercekten memnunum. İphone 5 in hatsızı olanı ve bi okadarda ince kasa. cabucak sarj oluyoo 1 saatte full ve sarjı da iyi gidiyoo. 5 mp kamerasıyla foto cekiyorum müzik dinliyorum video izliyorum oyun oynuyorum maillerime bakıp nette dolaşoyorum. 200 tl ye degdi
Boyutu biraz daha küçük olaydı iyiydi
İphone tadında

btx

btx

Üye
iphone'u ve ipodu orjinal samsung şarj aleti ile denedim şarj full gösteriyor yarım saat sonra sıfılanıyor, bilgisayar üzerinden şarjı geç yapıyor, tavsiyem şarj kablosu korsan olsa dahi uç adaptörü 75 TL orjinal onu kullanmanızı tavsiye ederim hem hızlı dolduruyor hem bataryaya zararı yok :D

0MG90

0MG90

Üye
Ben orjinal adaptör çakma kablo kullanıyorum sıkıntı yok.

• Beğen
Tepkiler: legolas29

Üst Alt