iPhone'dan YouTube ve Yasaklı Sitelere Girmek için DNS Değiştirme İşlemi

Sponsorlu Bağlantılar

kill4youfenerbahçe

kill4youfenerbahçe

Üye
    Konu Sahibi
iPhone'dan YouTube ve Yasaklı Sitelere Girmek için DNS Değiştirme İşlemi
Arkadaşlar 3g, Edge ve Wi-Fi üzerinden dns değiştirilebiliyor.

3g ve Edge üzerinden sorunu aşmak için;

Önce cydia'ya veya http://cydia.myrepospace.com/macanavari/
source'unu ekleyin bu source'dan Dns fix cihazın dosyalarına ssh veya ifile ile girip usr/bin/enable-opendns dizinindeki satırları

desired_dns1="8.8.8.8"
desired_dns2="8.8.4.4"
change_dns=1

veya

cydia.pushfix.info source sini ekleyin ve youtubefix 1 olanı kurun sorun düzeliyor ve çok hızlı çalışıyor fakat dns leri 208.67.222.222 ve 208.67.220.220Ardından
şeklinde degiştirip kaydedin ardından cihazı yeniden başlatın hepsi bu kadar.

Wi-Fi'da bu sorunu aşmak için ise
Ayarlar -> Wi-Fi menüsünden, kullandığımız ağ bağlantısının sağındaki ">" seçeneğine tıklayarak detay ekranına giriyoruz.
Ardından açılan IP bilgilerinin bulunduğu detay ekranında DNS adresini 8.8.8.8 yada 8.8.4.4 olarak değiştiriyoruz.

Youtube ve diğer yasaklı sitelere artık girebilirsiniz hatta itunes bile açılıyor ben yaptım ve gayet iyi bir performansı var ama ben bunları yapamam jb ile uğraşamam bana alternatif bir video sitesi önerin derseniz de dailymotion da iş görüyor isteyen burdan Dailymotion hemde Premium versiyonunu indirebilir.Aynı Youtube gibi izlenebiliyor.

Necmati

Necmati

Üye
biliyodum ama eline sağlık :D

Mrcaglayan

Üye
cydia.pushfix.info source sini ekleyin ve youtubefix 1 olanı kurun sorun düzeliyor ve çok hızlı çalışıyor fakat dns leri 208.67.222.222 ve 208.67.220.220Ardından şeklinde degiştirip kaydedin ardından cihazı yeniden başlatın hepsi bu kadar.Dns leri nasıl degistircez

----------Eklendi @ 20:30:53 ---------- Yazıldı @ 20:29:27 ----------

cydia.pushfix.info source sini ekleyin ve youtubefix 1 olanı kurun sorun düzeliyor ve çok hızlı çalışıyor fakat dns leri 208.67.222.222 ve 208.67.220.220Ardından şeklinde degiştirip kaydedin ardından cihazı yeniden başlatın hepsi bu kadar.Dns leri nereye yazacağız usta bı açıklayabilir misisniz?

Üst Alt