iphone orjinal kablo olduğu halde sarj edemeyenler için ufak bir çözüm yöntemi

Sponsorlu Bağlantılar

resul060606

Üye
    Konu Sahibi
iphone orjinal kablo olduğu halde sarj edemeyenler için ufak bir çözüm yöntemi
arkadaşlar telefonum 3gs son 1 haftadır bu aksesuarla sarj etme desteklenmiyor uyarısı alıyordum bugun telefoncuya gittiğimde teknik servisteki kişi bana bu sorunu ufak yöntemle çözüleceğini anlattı hemen sizde paylasmak istedim bu sitede yazdıgımdan aynısı varsa kusura bakmayın yinede paylaşmak istedim.Şimdi başlıyoruz. İlk önce telefonumuzun sarj soketini diş fırcası yada temiz bir baska fırça ile temizliyoruz oksitlenme olabilir 2 cisi kabloyu düz bir sekilde genisletme takdiği uygulayın yani sarj giris yerinden tutun kablonun sonuna kadar çekin bunu 2 3 defa uygulayın sonra kabloyu sarja takmadan telefona baglayıp nazikce ve hızlı bir sekilde cekin bunu 2 3 defa uygulayın tabi takdıgınızda yine uyarı vercektir aynısı bendede oldu simdi gelelim telefondaki ayarlara telefondan ayarlar>Mail.kisiler.takvimler>yeni verileri al secenegi kapatın >alıntı düzeyini artır secenegini kapatın ve islemi bitirin neden bunları kapattık diyecek olursanız yeni verileri al secenegi yani telefon hattından iphoneye bazı veriler aktarılır iste sarj programlar telefon icin lisanssız uygulamalar bunları kapatır diger kapattıklarınızda bu görevi yapmaktadır ve son olarak telefonu kapatıp acın ve artık sarj olucak bende oldu ve bizzat sarj oluyor tamamen bunları gözümün önünde teknik servis yaptı ve sarj oluyor son olarak not (yine aynı hatayı veriyorsa adaptörü degistirmeniz önerilir) umarım isinize yarar.

nokiae6

Üye
lightning adaptör nasıl olacak peki ? :D

Üst Alt