Iphone 6 Plus Nasıl açabilirim unlock mu anlamadım?

Sponsorlu Bağlantılar

mek38

Üye
    Konu Sahibi
Iphone 6 Plus Nasıl açabilirim unlock mu anlamadım?
Aliexpress'den 4. Ayda Iphone 6 PLUS almıştım o günden beri kullanıyordum rahatlıkla geçen ITUNES bağladım restore yapayım derken aktivasyon ekranında kaldı şuan Türk Telekom hattım içinde sinyal alıyor ve 3G/LTE yazısı çıkıyor fakat aktivasyon ekranını geçemiyorum hattımla. APPLE GSX sorgulamam da T-Mobile cihazı oldugunu belirledim.

IMEI:35438########
****** Number: F2MNT########
Part Description: iPhone 6 Plus
Product Version: 9.2.1
Initial Activation Policy ID: 2136
Initial Activation Policy Description: US T-Mobile Locked Activation Policy
Applied Activation Policy ID: 2303
Applied Activation Policy Description: Multi-Mode Unlock
Next Tether Policy ID: 2136
Next Tether Activation Policy Description: US T-Mobile Locked Activation Policy
First Unbrick Date: 01/03/15
Unlocked Date: 04/14/16&quot
Unbricked:
Unlocked: true

T-mobile(US) sim kartı olan var mı forumda belki bu şekilde çözebilirim, yada başından bu tarz bişey geçen yada yorumu olan biri yardımcı olursa sevinirim.

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
Cihazın unlocked yazılımsal bi hata var itunes den tekrar denermisin restore etmeyi sorun çözülmezse Uluslararası garantisi vardır umarım garantiye göndermen en doğrusu olur

mek38

Üye
    Konu Sahibi
kafam karıştı kimi US T-Mobile locked diyor kimi unlocked gezmediim forum yabancı site kalmadı kafayı yicem ios da yükseltmek istemiyorum.

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
Next Tether Activation Policy Description: US T-Mobile Locked Activation Policy
First Unbrick Date: 01/03/15
Unlocked Date: 04/14/16&quot
Unbricked:
Unlocked: true ( burada unlocked olduğu yazıyor )

Ama simlock olayı şöyle var tmobile müşterisi isen kullanıcını girip ordan kod alıyorsun etkinleştiriyosun simunlock oluyor suan kitli değil ama açıkta değil işlem yapman gerekiyor

• Beğen
Tepkiler: mek38

mek38

Üye
    Konu Sahibi
anladım şuan yeni bir sorgulatma yaptım GSX sonuç şu çıktı.
"The device was unlocked but has relocked" cihazım unlocked muş fakat restore yapmak istedim ondan dolayı relocked olmuş cihazım clean çıktı ayrıca T-Mobile görüşüyorum müşterimiz olmadığınız için kabul etmiyor başvurumu, AT&T olsaydı keşke sadece online form dolduruyorsun. 100$ falan da ödemek istemiyorum aracı siteler var fakat güvenemiyorum.
tekrardan T-Mobile US ile görüştüm saçmalık biraz telefonun ilk sabini bulursan o kişi unlock başvurusu yapabilir dedi, fakat cihazım unlock neden kilitlendi dedim telefon sahibinin onlara borcu varmış eğer öderse anında açılır dedi değişik bir durum anlaşılacağı üzere

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
anladım şuan yeni bir sorgulatma yaptım GSX sonuç şu çıktı.
"The device was unlocked but has relocked" cihazım unlocked muş fakat restore yapmak istedim ondan dolayı relocked olmuş cihazım clean çıktı ayrıca T-Mobile görüşüyorum müşterimiz olmadığınız için kabul etmiyor başvurumu, AT&T olsaydı keşke sadece online form dolduruyorsun. 100$ falan da ödemek istemiyorum aracı siteler var fakat güvenemiyorum.
tekrardan T-Mobile US ile görüştüm saçmalık biraz telefonun ilk sabini bulursan o kişi unlock başvurusu yapabilir dedi, fakat cihazım unlock neden kilitlendi dedim telefon sahibinin onlara borcu varmış eğer öderse anında açılır dedi değişik bir durum anlaşılacağı üzere
Anladım o iş biraz karışık aldığın kişi sana güzel bi oyun yapmış şu an cihaza yapılacak şey borcun miktar detayını öğrenip cüzzi bir miktarsa ödemek olur sana satıldığını cihazın belirt yardımcı olurlar

mek38

Üye
    Konu Sahibi
şuan da apple live chat de görüşüyorum It is currently unlocked diyolar telefonu restore yap ios 10 yükselt büyük ihtimal düzelecektir diyorlar. ios 9.2.1 deyim imza kaldırıldı geri dönüşde yap ne yapacam karar veremedim? ios 9.2.1 deyken şu halde jb yapsam teli kullanabilirmiyim.

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
jb yapsan sonuc olmaz mecburen uptade yapman lazım bi şekilde çözülebilir uptade ile jb yide mecbur bekleyeceksin biraz sonrasına tertemiz jb yapar kafan rahat kullanırsın dediğim gibi cihazın unlocked sorun yok relocked denen olay orj. firmware yani custom restore yaparken kullanacağın mod yani unlocked ile hiç alakası yok ona kafan takılmasın sadece yazılıma müdahale var senin onuda restore yani uptade ile dene

mek38

Üye
    Konu Sahibi
başka yol gözükmüyor gibi apple live chattekide öyle dedi mecbur ios son versiyon yükseltcen büyük ihtimal çözülmesi lazım dedi hatta fakat cogu zaman t-mobile vs gibi firmalar kitleyebiliyor dedi onlara başvurmadan önce bu restore(update) yapman lazım dedi. banada garip geliyor 6 ay çok rahat kullandım telefonu GSX'de adam 02.01.2015'de almış gözüküyor telefonu. başka çare kalmadı gibi.

Üst Alt