Yardım Iphone 5s orjinal şarj aleti sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

xxsaverxx

Üye
    Konu Sahibi
Iphone 5s orjinal şarj aleti sorunu
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 4-5 aydır Iphone 5s kullanıyorum. 1 ay öncesine kadar hiçbir sorunum yoktu ancak sonra şarj aletimin kablosundaki temassızlık yüzünden değiştirmek zorunda kaldım. Birazcık araştırma yaptıktan sonra orjinal kablo almaya karar verdim. Adaptörde hiçbir sıkıntı yoktu ayrıca hiçbir şekilde değiştirmedim. M.M'den (Şirket ismi vermek yasak mı bilmiyorum bu teknolojik aletler satan bir mağaza) orjinal kutusunda bulunan bir vaziyette aynı uzunluktaki kablosunu aldım sanırım 100cm mi 90 mı kısa değil yani çok. Bundan önce de tahmin edeceğiniz üzere IOS 8 güncellemesi gelmişti ve ben bu güncellemeyi yapmıştım. Bunu şarj aletinin önceki versiyona göre mi ayarlandığı konusunda bir şeyler okudum o yüzden yazıyorum. Evet konumuza gelelim. Şarj aletini yaklaşık 1 ay daha kullandım ancak dün bir sorunla karşılaştım. Bu şarj aleti Iphone'u desteklemiyor orjinal değil gibisinden bir şeyler yazıyor. Karşılaşan arkadaşlarımız vardır. İnternette yine birkaç şey okudum yok Mail,kişiler,takvimler kısmından birkaç ayar yapın, yok soketi temizleyin oksitlenmiştir, yok şarjı sokete takın başka bir şeye takılı olmasın sokup hızlıca zarar vermeden çekin gibi şeyler. Hiçbirini denedim olmadı. İlginç olan ise telefon kapandıktan sonra şarja sokuyorum, şarj olmuyor tabiki sonra bazen şansa oluyor, telefon %3 şarjda açılıyor ve gittikçe düşmeye başlıyor. Bugün artık ümitlerimi tam kaybettiğim zaman bilgisayara takmıştım Iphone'u bir şansa olur diye, tabiki olmadı ama. Sonra gece 5 gibi çıkardım şarja koydum çalıştı ama yine o hatayı veriyor. Ama yinede şuanda şarj oluyor. Ancak sorunun nerde olduğunu anlayamadım ben, başka şarj aleti ile de denemedim. Orjinal kabloda bile böyle oluyorsa diğerlerinde düşünemiyorum, tam bir rezillik her şeyi defalarca temizledim yine sonuç aynı.

Lütfen yardımcı olun çok uzun süre araştırma yapmama rağmen bir sonuç bulamadım. En kötü telefonun içindeki bilgileri bir yerlere yazıp, çöpe atıp (kaskosu var), yenisini istemeye gidicem.

sLeepLe

sLeepLe

Üye
benim arkadaşım da 5s var sürekli şarj kablosunun ucunu bozuyo bu yüzden orjinal kablo almıyo. adabtör orjinal olduğu için telefona zararı yok diye. bazen onada kabloyu takınca bu aksesuar desteklenmiyor olabilir diyo nedenini bilmiyorum ama şarj ediyo etmediği zamanda oluyor tabi. Bende orjinal var kutusundan çıkan şuana kadar demedi hiç öyle

Jsnow492

Jsnow492

Üye
Hocam bendede aynı sorun vardı ben sahte kabloyla kullanıyorum bide telefonu kapatınca şarj oluyodu bende ama geri açıldıgında %3 den geri sayıyodu bende geri kapatıyodum şarj oluyodu şu an syrox kablo kullanıyorum ios 8 deyim hiç bir sıkıntı yok çok şükür

Jsnow492

Jsnow492

Üye
Sen aldıgın yere git değiştirirler büyük ihtimal

Abstract_Loco

Üye
Adaptör orijinal olduktan sonra sahte kablo zarar vermiyor değil mi anladığım kadarıyla cihaza ?

• Beğen
Tepkiler: sLeepLe

Abstract_Loco

Üye
Oh iyi o zaman ya :) adaptör daha zor bozuluyor sıkıntı olan kablo, onu sahte kullanabiliyorsak eğer sıkıntı kalmaz adptörü orjinal alırız olur biter. Kabloya bi ton dikkat masraf etmeye gerek kalmaz hem :)

sLeepLe

sLeepLe

Üye
Oh iyi o zaman ya :) adaptör daha zor bozuluyor sıkıntı olan kablo, onu sahte kullanabiliyorsak eğer sıkıntı kalmaz adptörü orjinal alırız olur biter. Kabloya bi ton dikkat masraf etmeye gerek kalmaz hem :)
aynen adaptör önemli :) ama kabloya da dikkat et sürekli çakma almakta cebine zarar 15 20 tl ye bulunuyo da ayda bir bozulursa sıkıntı işte :)

Abstract_Loco

Üye
Ya orjinalini 70 liraya falan bildiğim kadarıyla bi tane çakma kablo aldım 10 liraya 3 aydır kullanıyorum herhangi bi sıkıntısı olmadı bide rahat rahat kullanıyorum yani kıvrıldı bilmem ne oldu derdim olmuyo orjinalde en ufak bişeyde aman bozuldu bozulacak derdi oluyo bunj rahat rahat cebimde falan taşıyorum :)

Jsnow492

Jsnow492

Üye
Ya orjinalini 70 liraya falan bildiğim kadarıyla bi tane çakma kablo aldım 10 liraya 3 aydır kullanıyorum herhangi bi sıkıntısı olmadı bide rahat rahat kullanıyorum yani kıvrıldı bilmem ne oldu derdim olmuyo orjinalde en ufak bişeyde aman bozuldu bozulacak derdi oluyo bunj rahat rahat cebimde falan taşıyorum :)
Aynen Katılıyorum Sahte Kablo Candır <3 :D

• Beğen
Tepkiler: Abstract_Loco
sLeepLe

sLeepLe

Üye
benim arkadaşta şarj aleti bozma şeyi var alsın en fazla 3 hafta dayanır sonra pert :D nasıl bozuyo belli değil

• Beğen
Tepkiler: Abstract_Loco

Abstract_Loco

Üye
Azim var demekki :D

• Beğen
Tepkiler: sLeepLe
rodinatr

rodinatr

Üye
Bende orjinal kullanmıyorum hemen bozuldu kafa başka kablo başka 3 aydır tık yok çatır çatır :D

Abstract_Loco

Üye
Cidden öyle de bi durum var çakmalar saha sağlam oluyorlar sanki :D

rodinatr

rodinatr

Üye
Gayette güzel gidiyor şarjı bi gün çok rahat :)